Вівторок, 21.05.2019, 20:33 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2019 » Лютий » 23 » Звітування перед громадою: якою має бути процедура?
Субота, 23.02.2019, 09:21
Звітування перед громадою: якою має бути процедура?

В період коли проходять звіти в громадах, на мою слухавку приходить, як на мій особистий погляд досить багато дзвінків. Попробую їх узагальнити і дати відповідь.
Отже, як ми знаємо, сільський, селищний, міський голова згідно з нормою ч. 6 ст. 42 Закону України від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» при здійсненні наданих йому повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою. Крім цього, відповідно до ч. 7 цієї ж статті Закону № 280 сільський, селищний, міський голова НЕ РІДШЕ ОДНОГО РАЗУ НА РІК звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Однак у багатьох з вас, виникає запитання — за якою процедурою має відбуватися звітування? Відповідь на це та інші запитання допоможе знайти Роз’яснення Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування стосовно процедури звітування сільським, селищним, міським головою та депутатами сільської, селищної, міської ради перед відповідною територіальною громадою від 04.11.15 р. Де зазначино, що сільський, селищний, міський голова повинен ДАТИ ОГОЛОШЕННЯ ПРО НАДАННЯ НИМ ЗВІТУ ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ ДАТИ, ЧАСУ І МІСЦЯ ЗВІТУВАННЯ. Вказуючи при цьому, що звітувати можна очільнику влади неодноразово протягом року. Звіт сільського, селищного, міського голови ПОВИНЕН МАТИ ПИСЬМОВИЙ ХАРАКТЕР І, ОСКІЛЬКИ ЗВІТ МАЄ БУТИ ПУБЛІЧНИЙ ТО ГРОМАДЯНИН МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ОМС ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОПІЇ ВІДПОВІДНОГО ЗВІТУ. Як бачимо чинне законодавство не обмежує права громадян навіть при тому, що з різних причин вони не змогли бути на відповідному звіті.
Але, як бути коли місцевий голова оголощує зібрання, а сам на нього не приходить, такі випадки мають системний характер в громадах Дунаєвецької селищної ОТГ. Остання така зустріч мала відбутись в Лошківцях, рідному селі голови обєднаної громади - Камінського Антона Петровича. Ось тут навіть і законодавство не передбачає таких кричущих випадків. Мабуть тут потріно виходити з слів відомого поета: "Чекай мене і я повернусь, тільки дуже чекай !". Звичайно це досить прикро. Нехай там зібралось в школі десять вчителів, але все ж зібралось.
Не знаю реакції, але думаю гарним прикладом для наслідування був звіт міського голови Дунаєвець - Веліни Заяць. Змістовно пройшов, як на мою думку і захід в Томашівці. Де уже сьогодні громада з нетерпінням чекає на водопостачання та інші плани голови ОТГ в цьому селі. Ну, а пока вибори. А там все буде добре!
Анатолій Кухаренко, екперт Громадської ради Мінрегіону .

Категорія: Вибори та політика | Переглядів: 236 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0   Спам
1-й коментар від Друг, написано 24.02.2019 о 22:52
Виступ цирку Шапіто в Лошківцях проігноровано! А, що далі? А далі - крути педалі. Кухаренко не коси! З Камінським ти одного поля ягідка. Коли ніхто не підтверджує і не спростовує ваших стосунків, тоді щось, але все таки є.
0   Спам
2-й коментар від Zirka, написано 25.02.2019 о 08:48
Друже, на сьогоднішній час нас обєднує з Антоном Петровичем тільки те, що ми колись були комсомольцями. Але за свою роботу я одержав лише грамоту ЦК ВЛКСМ, а він штани з одним карманом, які носить по сьогоднішній день. І те шановні, мої друзі, що " ніхто не підтверджує і не спростовує..стосунків". Це все повний абсурд! У нас не може бути нічого на даний момент спільного. Вибач, Друг, за різку відповідь.
0   Спам
3-й коментар від Fiodor, написано 02.03.2019 о 09:15
Аркадійовичу, це зовсім не різко. Різку, а краще батога потрібно вже брати і гнати цю шушваль або садити на палю до скончання.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс