Понеділок, 10.12.2018, 11:06 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Листопад » 26 » І все таки - якою має бути справедлива ціна на газ?
Понеділок, 26.11.2018, 06:29
І все таки - якою має бути справедлива ціна на газ?

   З 1 листопада ціна на газ для населення зросла на 23,5% - до 8550 грн. за тисячу кубометрів. А оскільки усі ціни у нас привязані до газу то це призведе до чергового скачка ціноутворення. Але і це ще не все. За інформацією якою володіють інституції громадянського суспільства це лише перша хвиля підвищення. Вже у травні 2019-го газ планують продавати по 9851 грн., а з 1 січня 2020 року - по 12300 грн. за тисячу кубометрів. В свою чергу нам стверджують, що така ціна - ознака ринкової економіки, але при цьому слід відмітити, що ціна є справеливою за таких умов, коли вона відповідає реальній платоспроможності покупців. А тому вона не може встановлюватися постановою уряду. Вона визначається балансом попиту і пропозиції і суперечить базовим принципам тієї зловісної для нас ринкової економіки, а тим більше Конституції України. За ст.13 Основного Закону "земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу включно (морської) економічної зони є обєктами права власності Українського народу..Кожен громадянин має право користуватися природними обєктами прав власності народу". Тоді постає питання: чому нам українцям наш газ продають за ціною імпортного, завищуючи ще при тому його вартість у кілька разів ?. Зразу попробою викласти: чому дорожче від економічно обгрунтованої ціни?

   Доступ уже тепер широкого загалу громадянського суспільства до бухгалтерської звітності компаній "Нафтогаз" і "Укргазвидобування" вказує, що ціна газу українського видобутку з усіма податками, рентами, транспортуванням і прибутковісю у 30% становить всього навсього 74 долари 81 цент за 1000 кубів !!!. При цьому власного видобутку вистачає повнісю для українського населення. Так звідки взялось 305 доларів за 1000 куб.м.? Це ж собівартість 400% !!! Тут і бачимо, що економіка перетворилася з економічного показника на корупційний важіль перерозподілу ресурсів.

   І на сам кінець. Хто памятає, як у 1991 році ми твердо вірили в економічну силу України - сільське господарство з найродючими чорноземами, перераховували у процентах, тоннах і здобутках всю нашу промисловість та індустрію. Без перебільшення скажу, що це дійсно була велика правда. І воно, оте все", нікуди не поділось, не пропало, а просто прибралось до рук сильних світу цього, як ми просто говоримо - олігархів.

Анатолій Кухаренко експерт Громадської ради Мінрегіону України
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 225 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0   Спам
1-й коментар від Blo, написано 01.12.2018 о 19:42
Що означає справедлива?! Є попит і є пропозиція, а те,що вона не відповідає платоспроможності покупців проблеми соціалістичних поглядів автора.
0   Спам
2-й коментар від 13, написано 01.12.2018 о 20:59
НАК "Нафтогаз" з сьогоднішнього дня, тобто з 1 грудня знижує ціну на газ для промисловості на 16,5% за 1000 куб.м. Дійсно якісь не ті погляди - для пролетаріату на 23,5% більше, а для капіталістів на 16,5% меньше.
+1   Спам
4-й коментар від Blo, написано 08.12.2018 о 17:01
Пролетарі...капіталісти...справедлива ціна...
Так,в Україні клептократія і через це я ненавиджу олігархів,але ще більше я ненавиджу ліваків,які розповідають свої мантри про справедливість та користуються подібною марксистською термінологією. У всіх країнах,в тому числі і в Україні, де до влади приходили люди із подібними гаслами, населення не отримувало ніякої "справедливості",а опинялось в ГУЛАГах і ставало ще гірше як було до "несправедливості".
0   Спам
3-й коментар від Vadim, написано 06.12.2018 о 14:11
Краще у цінах говорити. Так для промисловості мінімальна ціна буде 11153 грн за тисячу куб, а була 13439 за 1 тисячу.куб. газу.
Для населення після подорожчаня ціна становить 8548,9 за тисячу кубометрів. Тому не потрібно хвилюватися за підприємства бо інакше будемо їсти хліб по 50 грн за буханку.
Додам що крім того що це вимога МВФ яку ше мали виконати у квітні здається, то ще потрібно віддавати борги, до кінця слідуючого року більше 6 млрд. доларів.
Але на мої власні висновки ціна могла б бути як для населеня так і для підприємств набагато нижча. При всій "відкритості та прозорості" Нафтогазу зрозуміти куди зникає "навар" неможливо.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018