П`ятниця, 19.10.2018, 05:49 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Вересень » 21 » Керівники не знають, що робити з отриманими коштами
П`ятниця, 21.09.2018, 00:20
Керівники не знають, що робити з отриманими коштами

   Сьогодні напевно уже всі зрозуміли, що актуальна необхідність реформування місцевого самоврядування у нашій країні не піддається ніякому сумніву після цієї всієї вакханалії, що твориться на місцях. І це вже дуже прикро. Адже започаткувавши реформу ми мали на старті лише одну мету - посилити спроможність обєднаних громад, а діяльнісним аспектом їх функціонування мала стати їх дієздатність. Тобто здатність жителів брати участь у процесах розроблення та ухвалення управлінських рішень, ініціювання вирішення актуальних питань органами місцевого самоврядування безпосередньо через створенні ініціативні групи на місцях. Говорячи про дієздатність територіальної громади, ми мали на увазі розширення участі її членів у покращенні соціально-економічного та культурного розвитку.

   А, що ми маємо насправді і що потрібно зробити щоб добитись того щоб реформа, як говориться "пішла"? Памятаю, як декілька років тому Премєр-міністр Володимир Гройсман заявив приблизно так: основними перешкодами в проведенні реформи децентралізації є відсутність місцевого лідерства і повне не розуміння того - чого люди бажають на даному етапі такого важкого реформування сьогодення. Не побоюся відверто сказати, що люди які взялися за реформу і втілюють її на місцях мали б бачити її кінцеву мету, але на жаль вони не розуміють, що робиться і де вони опинилися. А тому це все виглядає, як щось гібридне, яке ще більше калічить громади тобто - відбувається псевдореформа. Люди справедливо обурюються тим, що відбувається. Опортуністична поведінка вищого адміністративного чиновницького апарату, пристосовницька позиція більшості депутатів і членів виконкому обєднаних громад, яка направлена на власні вигоди, породжує синдром місцевого феодалізму і стає системним і звичним явищем. Одержуючи при цьому премії за закриті ФАПи, лікарні, школи, а хтось одержує пайові наділи за голос -"ЗА". Яке формування свідомості? Де лідерське мислення, відповідальність і людські якості?

   Як приклад, в Дунаєвецькій селищній ОТГ на початку року були поставлені слідуючі благородні цілі для селища Дунаївці - капітальний ремонт дороги по вул. Першотравневій термін виконання 2018 рік, орієнтовна вартість 4 мільйона 288 тисяч 497 гривень, друге - капітальний ремонт елементів благоустрію селищного ринку по вул.Чорновола, термін 2018 рік орієнтовна вартість 224 тисячі 087 гривень, третє - капітальний ремонт будівництва корпусу №2 амбулаторії сімейної медецини по вул. Першотравневій 22, термін 2018 рік, орієнтовна вартість 991 тисяча 160 гривень, четверте - капітальний ремонт будівлі корпусу №1 АЗПСМ по вул. Травневій 22, термін 2018 рік, орієнтовна вартість 1 мільйон 490 тисяч і т.д. і т.п. Слід відзначити, що усі ці проекти були зроблені ще при попередньому скликані і прйшли експертизу. Так от на сьогодні, як говориться тут "палець об палець" ніхто і не стукнув. А от "селищну казарму" будують! По новому! По сучасному! Складається таке враження що обранці і слуги громад не знають куди подіти отримані кошти?

   Так от по-перше щоб реформа "пішла", керівники мають собі усвідомити - раз і назавжди! Самоврядування повинно стати публічним і підзвітним перед виборцями і державою.
По-друге запамятайте - раз і назавжди! Ніякі "Бальцеровичі", "Супруни" і так далі не проведуть реформу в Україні. ЇЇ мають робити ті, хто реально знається на українському і місцевому мінталітеті, ситуації і розуміє, що робити і куди з ким іти.
По-третє - Уряд повинен поставити ультиматум усім - адиіністративно-територіальна реформа має завешитися такого то числа, такого то місяця такого то року. І навіть у якій годині.
Четверте - встановити фінансовий контроль за державними коштами направленими на місця.
Пяте - запустити процедуру невідкладного виконання Європейської Хартії місцевого самоврядування усім тим хто втілює в життя реформу децентралізації.

Анатолій Кухаренко експерт Громадської ради Мінрегіону
Категорія: Вибори та політика | Переглядів: 307 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018