Середа, 19.09.2018, 15:35 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Серпень » 18 » Прямі передумови утворення депресивних поселень в Дунаєвецькій селищній ОТГ
Субота, 18.08.2018, 16:55
Прямі передумови утворення депресивних поселень в Дунаєвецькій селищній ОТГ

   Одним із негативних наслідків проведення децентралізації в органах місцевого самоврядування експерти і економісти вбачають утворення в обєднаних територіальних громадах так званих депресивних територій які фінансуються з бюджету та благодійниками по залишковому принципу, а то і взагалі не фінансуються. Причиною їх утворення, як вважають фахівці є відсутність в сучасних "нових" управлінців досвіду вирішення регіональних проблем на самому низовому владному рівні. І такий стан справ набирає прогресії в малих населених пунктах.

   Регіональна політика держави, як основний інструмент територіального управління не працює в наше важке економічне сьогодення. І якщо бути далі відвертим до кінця - то вона не працює в кризу неоднорідного економічного простору фінансування.

   Чи дійсно веде так звана децентралізація до утворення депресивних поселень? В цьому ми попробували розібратись у самих віддалених поселеннях Дунаєвецької селищної обєднаної громади (голова ради Камінський Антон Петрович) в селах Гута Морозівська, Сприсівка та Малий Карабчіїв. Ну по-перше про якесь хоча мізерне покращення життєдіяльності у цих селах ми ні від кого не почули. По-друге про громадське обговорення проблем не говорячи про якісь пропозиції та зауваження саме у цих питаннях жителів даних громад - люди тільки зводять плечима. А коли починаємо говорити про План соціально-економічного розвитку Дунаєвецької ОТГ і даних поселень то присутні тільки "перекидаються" поглядами, хтось посміхається. І складається таке враження що твориться "очевидне неймовірне".

   І все таки, що обіцяла влада ( нехай уже це буде якимось там своїм рішенням виконкому, сесії чи особистим розпорядженням голови) зробити у цьому році і що зробила на сьогоднішній день? Три однакових проблеми які обєднують ці села це будинки культури які чекають долі Малієвецького клубу. Там усе теж починалось з даху. А тут поки що підкладають корита. Дивимось в План соціально-економічного розвитку: Малий Карабчіїв - Капітальний ремонт будинку культури - 600 тисяч з місцевого бюджету в тому числі субвенція з державного бюджету, Гута Морозівська - Поточний ремонт приміщення бібліотеки (в клубі) - 100 тисяч гривень, Сприсівка - Капітальний ремонт будівлі клубу 300 тисяч гривень з місцевого та держаного бюджету. Результат зробленого - 0 (нуль). По Сприсівці правда робили ще дорогу з каменя який іде на фундамент, але люди зупинили. Ось і все, ФАП закритий, в церкву і то тільки на храмове свято. А ось по Гуті Морозівські є ще капітальний ремонт вуличного освітлення - 150 тисяч з місцевого бюджету та встановлення огорожі біля кладовища - 30 тисяч гривень ну а поки, що знову таки - 0 (нуль). А в забутому Богом Малому Карабчієву взагалі ціла торба коштів -Капітальний ремонт водогону - 700 тисяч у цьому році, поточний ремонт будівлі колишньої школи - 200 тисяч, встановлення огорожі біля кладовища - 40 тисяч, поточний ремонт памятника "Загиблим воїнам" - 50 тисяч. В результаті знову таки по всіх обіцянках -0 (нуль). Хоча один із місцевих підприємців вклав у своє село чи малі кошти. Кажуть, що знову купив 2 кілометри водогінної труби.

   Сьогодні ми вже не будемо говорити про соціальний захист, виділення матеріальної допомоги соціально-незахищеній категорії, екологічні питання, правопорядок. бо мешканці говорили про наболіле озираючись на владу і просили світлини з них і прізвища поки, що не показувати і називати.

   Ось така вона децентралізація на місцевому рівні. А чиє депресивні поселення? Судити вам самим.

Ініціативна група по створенню Громадської ради при Дунаєвецькій селищній ОТГ
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 255 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018