Середа, 19.09.2018, 16:38 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 16
Гостей: 14
Користувачів: 2
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Серпень » 16 » Прийняття спадщини у разі пропущення строку, поновлення строку для прийняття спадщини
Четвер, 16.08.2018, 12:26
Прийняття спадщини у разі пропущення строку, поновлення строку для прийняття спадщини

   У відповідності до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до Цивільного Кодексу України , спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини ( день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою). Якщо спадкоємець протягом шести місяців не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв спадщину. 

   Варто ЗАУВАЖИТИ, що відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного Кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

   Проте, для оформлення документів що підтверджують право власності на нерухоме майно, обов’язково потрібно буде звернутись до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину, з підтверджуючим документом спільного проживання з спадкодавцем. У разі відсутності у паспорті такого спадкоємця відмітки про реєстрацію його місця проживання, доказом постійного проживання із спадкодавцем можуть бути: довідка житлово – експлуатаційної організації, правління житлово будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом із ним.

Що робити, якщо Ви проживали окремо від спадкодавця, а шестимісячний термін на прийняття спадщини вже минув?

   Додатковий строк для прийняття спадщини можна отримати за рішенням суду. Саме суд може визначити спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини. Але зверніть увагу, що причина пропуску шестимісячного строку має бути поважною.

   Перш ніж звернутись з позовом до суду, вам необхідно звернутись до нотаріуса (державного або приватного) та отримати в нього відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину. Акт смерті громадянина і час відкриття спадщини нотаріус перевіряє шляхом витребування від спадкоємця свідоцтва про смерть, виданого органом реєстрації актів цивільного стану. Тому, з метою економії часу, одразу принесіть з собою свідоцтво про смерть спадкодавця.
Отримавши відмову нотаріуса про видачу свідоцтва про право на спадщину, потрібно готувати позовну заяву до суду про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Отримавши рішення суду про додатковий строк, необхідно буде у строки вказані в рішенні суду звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Слід зауважити, що у випадку пропущення додаткового строку, можливість повторного звернення до суду для отримання додаткового строку – законом не передбачено.

   За наданням безкоштовних роз'яснень та консультацій з правових питань звертайтесь за адресою: м. Дунаївці, вул. Шевченка, 83а (колишнє приміщення банку «Україна»), 1 поверх з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00, тел.+38(03858) 2-02-78, 2-00-44. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103 (цілодобово, безкоштовно в межах України).

Дунаєвецьке бюро правової допомоги
Категорія: Правова допомога | Переглядів: 250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018