Вівторок, 21.08.2018, 12:56 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Липень » 21 » Хто буде попереджати і лікувати недуги?
Субота, 21.07.2018, 12:41
Хто буде попереджати і лікувати недуги?

   На днях деякі медустанови Хмельниччини вперше отримали фінансування не за територіальним принципом. Якщо говорити попросту, то лікарі отримали кошти за своїх пацієнтів яких обслуговують. Гроші за тарифами Національної служби здоровя України перераховані відповідно так званих підписаних декларацій, відповідно до того скільки той чи інший лікар зумів "завоювати зболених" сердець жителів громади. І ось тут зразу постає одне "але". Це розпалювання неприязні між лікарями один до одного і навіть у сімях, особливо в сільські й місцевості де постає питання. Чому не до мене, а до іншого? Чому не до того лікаря, а до того? Знаю, що у деяких родинах щоб якось вирівняти напругу, батько підписує декларацію з одним, мати з другим, а дочка з зятем з третім "намісником" Бога на землі який буде охороняти, попереджати і лікувати недуги.

   Ідемо далі. А от, що буде з пацієнтами які не підписали декларацію про вибір лікаря (до речі на всю Україну тільки 150 закладів підписали договір з Нацслужбою). А нічого не буде, просто медустанови отримають по 240 гривень на рік за такого не законно усвідомленого громадянина, який ще не зрозумів суть реформи міністервства здоровя. І тут НСЗУ запевняє, що ті які першими увійшли у реформу одержать значні підвищення в зарплатах. Перші, припустимо, отримають, а що буде з другими і третіми. Про це ні слова.

   Знову таки виходячи з деяких міркувань, комусь може видатись, що я проти реформи і в медецині. Ні! Я двома руками "за". Але я проти маніпуляцій які відбуваються на усіх рівнях реформування. Я переконаний, що кожному пересічному, як "дважды два" зрозуміло. Щоб медицина вижила - потрібен хороший бюджет. Для цього одна із політичних партій у Верховній Раді наполягала збільшити бюджет медицини мінімум на 15,6 відсотків або на 7,5 млр.грн. Не пройшло! В.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун підписала недофінансований бюджет. Хто дофінансує? Люби Боже правду - звичайно самі хворі, у вигляді купівлі ліків та лікарських засобів, які зросли у цьому році вже на 14,7 % плюс благодійні внески.

   Тепер постає питання - то за чий рахунок проводять таку "реформу". І чи не краще було б ввести на початку реформування те саме медичне страхування (про яке прожжужали вуха). Коли за працюючих сплачує работодавець, а за решту держава. Тільки у такий спосіб ми змогли би врятувати медичні установи від закриття і зробити медичні послуги справді якісними. Такий підхід до справи забезпечив би гідні умови і спокійний ритм праці медиків. А громади і реформовані ОТГ отримали базу та ресурси для модернізації медичних закладів в свою чергу, а люди звичайно якісну медичну допомогу. Такою вона повинна бути справжня медицина. І реформатори не повинні повертатись спиною до людей.

Анатолій Кухаренко, експерт Мінрегіонбуду
Переглядів: 394 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018