Вівторок, 21.08.2018, 12:56 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Липень » 20 » Куди ми їдемо, чи куди ми йдемо?
П`ятниця, 20.07.2018, 07:09
Куди ми їдемо, чи куди ми йдемо?

   Мимоволі задаю сам собі запитання - чому наші жителі поблажливо посміхаються коли хтось говорить про децентралізацію влади покращення рівня життя громад і підвищення фінансової спроможності наших сільських територій? Адже те, що відбувається сьогодні реальними реформами навіть не варто називати. Процес реформування віддано на відкуп чиновникам. Які по великому рахунку, як діяти і не уявляють.

   А діяти і працювати потрібно за великим повелінням сьогодення і жителів ОТГ. Та ще діяти виключно в межах конституційних норм. В іншому випадку при змінні владної системи (як завжди робиться у нашій країні) можна і попасти за грати. Звичайно "використати" такий "великий шанс", як говориться борони Боже.

   Події навколо Громадської Ради при Мінрегіонбуді демонструють уже не таке "спокйне" море - громадськість "бурлить". Неефективність і неспроможність місцевої еліти досягти поставлених цілей викликають певний резонанс в суспільстві і справедливе невдоволення громадськості.

   Чому сталось не так, як гадалось? Депутат Верховної Ради Сергій Мельник дуже любить часто повторяти десь приблизно такі слова: коли ми щось починаємо робити, тоді дружньо на "одобряй" закликаємо всіх і вся - починаємо робити, а там якось буде! І коли в процесі нічого не виходить знову таки дружньо волаємо - ми так і знали, що так і буде!

   Особисто я був і є великим прихильником децентралізації та реформування нашого суспільства. Впроваджуючи особисто ці принципи у життя безпосередньо у 2014 - 2015 році, я твердо вірив у вибраний курс і це повторюю сьогодні знову і знову. І він дійсно правильний, але ті хто сидить сьогодні у владних кабінетах, скажу відверто це не ті пані та панове, які би намагались "засучити" рукави до роботи. Звідси і хаос в ОТГ, зневіря людей до "новоспечених" князів.

   Так в чому ми помилились? В безсистемному подрібленні районів, при яких зруйнована інституційна інфраструктура і адміністрації фактично втратили будь-які контрольні функції над "беспределом" в ОТГ в тому числі і над фінансовим ресурсом, який сьогодні розбазарується на ліво і на право. Складається таке враження, що "князьки" місцевих "уделов" пошили собі штани з однією кишенею, а соціальний рівень життя людей в сільській місцевості стрімко падає вниз. Як приклад одна із ОТГ в Хмельницькій області під прикриттям реконструкції будівлі селищної ради під центр надання адміністративних послуг та адміністративного приміщення. В прямому і переносному значенні "розбомбила" селищну раду. До речі капітальний ремонт даху якої було зроблено кілька років тому. І ніхто цю вакханалію не зупинив. Громадськість заблокована до будь яких обговорень та прийняття нормативних актів. Це просто жах! Адже навкруги безліч пустих приміщень (колишній стаціонар місцевої лікарні, чудова контора в сусідньому селі). І так далі, куди не глянь пусто. А ми будуємо! А потреба в такому будівництві на цей тільки рік 5 мільйонів 238 тисяч, а кошторисна вартість проекту складає 7 мільйонів 528 тисяч. Переконаний, що і цей "спртивний комплекс" буде "заморожено", як на КХП. Це єдина селищна рада в Україні, яка дозволила собі облаштовувати такі шикарні кабінети. Друзі який ЦНАП? Які і кому послуги? Мінюст знизує плечима, це виходить уже за всі рамки здорового глузду у наше таке важке сьогодення враховуючи стан економічного розвитку держави, адже в пріорітетних соціальних інвестиційних проектах по тій же самій селищній ОТГ є капітальний ремонт будівлі корусу № 1 АЗПСМ (лікарська місцева амбулаторія), кошторисна вартість проекту 1 мільйон 490 тисяч, у тій же сумі обсяг фінансування у цьому році. а там сьогодні по великому рахунку ще палець об палець ніхто не вдарив

   Мій давній знайомий, бувший народний депутат, а сьогодні експерт Центрального офісу реформ - Юрій Ганущак висловився відверто: "2018-й може стати останнім роком добровільного обєднання... економіки фінансової ми не навчились... Нові вибори до місцевих органів влади відбудуться на новій територіальній основі. Формування районів буде здійснюватись виключно на підставах організації державної влади. Особливих переговорів тут не буде".

   Ну, а поки-що іде колективізація яка нагадує про минуле століття. "Единоначалье", яке може стати апофеозом руйнування соціальних основ держави - скорочення мережі загальноосвітніх закладів і медичних установ у сільській місцевості. Тут до речі ігноруючи освітянські закони (до прикладу навчання дітей по місці приписки) в школах першого ступення. Чиновники ламають через коліно батьків і любими методами переманюють дітей куди їм вигідно. Правда дехто від цьго у захваті і рве на собі одежину одержуючи за це по 200-300% премії, а простий учитель уже давно забув, що таке одна гривня. Але здоровий глузд свідчить про те, що відповідальність перед своїми людьми за це все, хтось понесе, хоча би, як загальний осуд.

   І на сам кінець - запитую тепер уже не самого себе, а жителів цієї перспективної ще три роки тому громади - так, що важливіше амбулаторія та здоровя людей, чи мягкі офісне крісла новоспечених чиновників місцевого самоврядування ???

Анатолій Кухаренко, експерт Мінрегіонбуду України.
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 166 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018