Середа, 22.08.2018, 10:51 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 7
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Червень » 12 » Договір найму (оренди) житла. Умови та порядок укладення.
Вівторок, 12.06.2018, 09:14
Договір найму (оренди) житла. Умови та порядок укладення.

   На сьогоднішній день, оренда (найм) житлових приміщень користується великим попитом по всій території України. Основними законодавчими актами, які регулюють умови та порядок укладення договору найму (оренди) житла є Цивільний Кодекс України та Житловий Кодекс України.

   У відповідності до частин першої та другої статті 810 Цивільного Кодексу України за договором найму (оренди) житла; одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Підстави, умови, порядок укладення та припинення договору найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, встановлюються законом.

   Предметом договору найму житла можуть бути помешкання, зокрема, квартира або її частина, житловий будинок або його частина. Помешкання має бути придатним для постійного проживання у ньому. Наймач житла у багатоквартирному житловому будинку має право користування майном, що обслуговує будинок.

   На що потрібно звернути увагу при укладенні договору оренди (найму) житла:
Укладення договору оренди житлового приміщення можна розділити на 2 основні етапи:
- підготовка до укладення договору.
- складання договору оренди та його підписання.


Підготовка до укладення договору

Перш ніж укладати договорів оренди житла, необхідно з’ясувати:
- чи є орендодавець власником цієї квартири;
- чи є квартира спільною власністю декількох осіб;
- чи перебуває квартира в іпотеці;
- чи не укладався орендарем інший договір оренди квартири з іншою особою;
- чи майнові права на квартиру предметом спору в суді.
Відповідно до вимог Цивільного кодексу України передавати в оренду нерухоме майно може лише її власник або довірена особа на підставі нотаріально посвідченої довіреності, а у випадку суборенди (піднайму) – первинний орендатор (наймач) з дозволу власника.
Отже, перш ніж укладати договір оренди, особливо на тривалий строк, необхідно впевнитися, що особа, з якою ви збираєтеся укладати договір оренди є власником об’єкту нерухомості.
Перед укладанням договору оренди вимагайте у орендодавця пред’явити Вам:
- оригінал паспорту орендодавця;
- оригінал картки платника податку;
- оригінал правовстановлюючого документу на об’єкт нерухомості (нотаріально засвідчений договір купівлі-продажу квартири, договір дарування, свідоцтво на спадщину з відміткою про державну реєстрацію права власності, свідоцтво про права власності на об’єкт нерухомості, рішення суду тощо).


   Зробіть копії таких документів для себе. Порівняйте дані паспорту орендодавця з даними правовстановлюючих документів власника.
Право власності орендодавця на квартиру можна перевірити самостійно шляхом отримання Інформаційної довідки щодо об’єкта нерухомого майна з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно через мережу Інтернет, а саме: Кабінет електронних сервісів на сайті Міністерства юстиції України. Така послуга є платною та коштує лише 20 грн. (з ПДВ).

   Новою редакцією Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не передбачена видача свідоцтв на право власності або проставлення відміток на правовстановлюючих документах, а тому підтвердженням права власності на нерухоме майно, є лише наявність відповідного запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

   У разі, якщо квартира перебуває у спільній власності декількох осіб, то передача квартири в оренду одним із власників можлива лише з письмового дозволу інших співвласників. Це також стосується випадку, коли орендодавець перебуває у зареєстрованому шлюбі. Враховуючи викладене, перед укладенням договору перевірте наявність або відсутність відповідної відмітки в паспорті орендодавця, а якщо така відмітка таки є, вимагайте письмового дозволу дружини або чоловіка орендодавця.

   Крім того, до укладення договору оренди необхідно перевірити, чи не перебуває об’єкт оренди під арештом, в іпотеці або іншими обмеженнями. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про іпотеку» передача в оренду нерухомого майна, що є предметом іпотеки можливе лише з дозволу іпотекодержателя. Це також можна зробити, отримавши інформаційну довідку через Кабінет електронних сервісів.

   За наданням безкоштовних роз'яснень та консультацій з правових питань звертайтесь за адресою: м. Дунаївці, вул. Шевченка, 83а (колишнє приміщення банку «Україна»), 1 поверх з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00, тел.+38(03858) 2-02-78, 2-00-44.

Дунаєвецьке бюро правової допомоги
Категорія: Правова допомога | Переглядів: 112 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018