Неділя, 19.08.2018, 09:29 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Травень » 4 » Колюче оновлення православного храму в капуцинському монастирі
П`ятниця, 04.05.2018, 22:23
Колюче оновлення православного храму в капуцинському монастирі
Натисніть на зображення для запуску перегляду відео

   Церква в Україні відділена від держави, але не відділена від політики. Найбільше у ній представлене православ’я, наше розколене православ’я. І це відбивається на суспільстві значною соціальною напругою. Прикладів хоч відбавляй, але вдамося до ситуації в Дунаївцях навколо парафії храму Різдва Христового. Тут днями відбулися громадські слухання в залі засідань Дунаєвецької районної ради. Обговорювали перспективи будівництва духовного центру поруч із храмом та капітального ремонту самого храму.

   Для того відводиться земельна ділянка на 91 сотку. Підсумком слухань стала вимога дотримуватися законодавства при наданні дозволу на розроблення детального плану – перед тим слід розробити історико-містобудівне обґрунтування. А за два тижні до слухань Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський УПЦ КП Антоній Махота поскаржився в Інтернет-мережі, що вже більш як півроку міська рада відмовляє релігійній громаді «Різдва Христового» в Дунаївцях у повному користуванні земельною ділянкою, яка вже понад двадцять років перебуває в громади на правах постійного користування. У відкритому листі він нагадує депутатам про намір згідно зі світським та релігійним законодавством, побудувати на своїй землі Духовний Центр, у складі якого функціонуватимуть недільна школа, трапезна для малоімущих, житловий комплекс для паломників і священнослужителів, церковно-виробничий корпус та дитячий християнський табір. 

   Здавалося б, на те й слухання, щоб до злагоди вели. Та от громада православної церкви Київського Патріархату розділилась на два ворожих табори. Емоцій не зміг стримати і настоятель храму, тикнувши дулю в об'єктив відеокамери місцевого громадського активіста Василя Гандзюка. 

   – Я й не думав, що сучасні священики можуть зійти до базарного хамства і грубо обзивати неугодних людей та навіть погрожувати їм, – змалював побачене місцевий житель Віталій Мазур. 

   Старий храм потребує капітального ремонту: потрібно скинути стелю і покласти нову, зробити новий дах, осипаються вражені грибком стіни, є ризик пролому в підвали підлоги. «Не можна наражати людей на небезпеку. Звичайно, хотілось би зробити не лише красиво, а й комфортно: щоб не просто постелити плитку, а ще й утеплити її. Все це реально. На Буковині завдяки старанням громади і священиків я побудував двоповерховий кафедральний собор з утепленою підлогою. Хотілось би, щоб так було і тут», – розповів торік в інтерв’ю місцевій газеті настоятель храму архієрей Марк. 

   Його ж стараннями знайшлись інвестори, готові з нуля побудувати новий храм, викупивши детальний план і всю документацію забудови. Але при умові будівництва духовного центру, в якому передбачається все оте, про що написав Митрополит Антоній. Тільки ж православний храм Київського Патріархату функціонує в старовинному монастирі капуцинів, а споруди, які заплановано звести, приберуть із міського краєвиду звичний дунаївчанам стадіон. 

   На громадських слуханнях у Дунаївцях виступили: головний спеціаліст Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, керівник відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський та молодший науковий співробітник Олександр Климчук. Їхня позиція – у необхідності збереження споруди як історичної пам’ятки. 

   До того ж передпроектний (ескізний) варіант розміщення блоксекцій багатоквартирного житлового будинку на території стадіону й інших будівель Духовного Центру не забезпечує вільного проїзду пожежних автомобілів, що є грубим порушенням вимог пожежної безпеки. 

   – Виходячи з містобудівної ситуації, повноцінний заїзд до ділянки можливо влаштувати лише з боку території ринку, знісши при цьому будівлі гаражів та допоміжних приміщень колишнього РВВС, розташованих між ринковою площею та територією стадіону. При цьому вся територія стадіону підлягає вилученню, – коментує дунаївчанин, член Національної спілки архітекторів України Володимир Оникійчук. – Крім того, у вказаному районі міста взагалі відсутні будь-які мережі каналізації, не достатня потужність водопровідної та електричної мереж. Тобто, для забезпечення інженерними мережами лише двох блок-секцій житлового будинку на 90 квартир забудовнику-інвестору необхідно буде взяти на себе  досить значні витрати на будівництво одного кілометра самотічного зливового колектора, каналізаційної насосної станції та двох гілок напірного колектора, біля 600 метрів водогону та трансформаторної підстанції. А якщо до всього цього ще й додати витрати на реконструкцію існуючого храму та будівництво нового, то вартість одного квадратного метра збудованого таким чином житла буде в декілька разів перевищувати ринкову. Та чи піде інвестор на такі витрати, неспівмірні з обумовленим економічним ефектом? Відповідь однозначна: ні. 

   Отже, намагання таки вкласти інвестиції в будівництво і нехтування історичною та культурною спадщиною міста, громадськість Дунаєвець сприймає як спробу заволодіння землею в центрі міста. І церковну громаду та керівництво парафії у цьому використовується лишень як інструмент. Місцями амбітний, деколи агресивний. Як уся наша політика.

Михайло Цимбалюк, газета "Актуально для подолян"
Категорія: Освіта, Культура, Релігія | Переглядів: 382 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018