Четвер, 13.12.2018, 10:13 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Квітень » 16 » Інспектування по новому - до відома підприємців району
Понеділок, 16.04.2018, 15:01
Інспектування по новому - до відома підприємців району

   З 4 квітня 2018 року в Україні запрацювала нова система контролю. Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин» № 2042-19 від 18.05.2017р. вступив в силу з 04.04.2018 року (далі Закон).

   Дія цього Закону поширюється на суспільні відносини, пов’язані зі здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють виробництво та / або обіг харчових продуктів, інших об’єктів санітарних заходів та / або кормів, в тому числі ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів і / або кормів, з метою перевірки цієї діяльності на відповідність законодавству про харчові продукти і корми, здоров’я та благополуччя тварин, здійсненням державного контролю побічних продуктів тваринного походження, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України з метою їх перевірки на відповідність законодавству про побічні продукти тваринного походження.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року №1104 затверджено Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської ділльності» яким запровадженно мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю). Так, Постановою №1104 до Переліку включено Держпродспоживслужбу та її територіальні органи (в частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин). Враховуючи зазначене Держпродспоживслужбу та її територіальні органи мають право здійснювати планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю).
З вступом в силу Закону відміняється необхідність отримання дозвілу на проведення позапланової перевірки на підставі звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності) в центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
Ще однією суттєвою відміністю є те, що з 04.04.2018р. при проведенні планових перевірок суб'єкт господарювання не буде попереджатись за 10 днів як це є наразі. При цьому попередження фактично вже відбулося так як План проведення перевірок на 2018 рік розміщено на нашому сайті в розділі Діяльність – Плани заходів держконтролю. В Плані вказано суб'єкта господарювання, дату та термін проведення перевірки, а також, сферу господарської діяльності яка підпадає контролю.
До речі, новим Законом передбачено планування на ризик- орієнтовному підході, який будується на трьох компонентах:

Перший – вид продукції з якою працюєш.

   До прикладу якщо продукція рослинного походження, то нижчий ризик, тваринного – більший.

Другий компонент – категорія. Виробник має більший ризик, перевізник – нижчий.

Третя складова – результати попередніх перевірок. Формується система, в якій оператор ринку отримує відповідний бал. На основі балу визначається періодичність перевірок. В разі виявлення порушень оператор ринку зустріне частіше державного інспектора в себе на об'єкті, тобто, частота перевірок зростатиме.

   Також, з 4 квітня 2018 року іспекторам Держспоживслужби, які проводитимуть перевірки господарюючих суб'єктів, не буде потрібна згода останніх для проведення відеофіксації процесу.

   Закон, дає право контрольному органу, тобто Держпродспоживслужбі, здійснювати відеофіксацію перевірок. Така робота буде проводитись і це зніме будь-які питання або претензії щодо упередженості інспекторів.

Дунаєвецьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області
Категорія: Новини Держпродспоживслужби | Переглядів: 294 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018