Неділя, 22.09.2019, 00:25 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2018 » Січень » 31 » Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю: стан, перспективи
Середа, 31.01.2018, 07:33
Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю: стан, перспективи

   На виконання Президентського Указу № 68/2016, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з Громадською радою при цьому міністерстві продовжує реалізацію Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в нашій державі.

   Адже передача на місця повноважень і фінансових ресурсів, посилення децентралізації регіонів, виводить сьогодні на перший план питання відповідальності місцевої влади за ефективне використання наданих таких ресурсів. А запровадження ефективного механізму контролю і нагляду за розвитком громад і відповідальністю їх керівників на місцях потребує взяття зобовязань на себе вище стоящих виконавчих структур та інституцій громадянського суспільства. Саме на цьому ставився акцент на розширеному обговоренні даної теми між Громадською радою Мінрегіону та утворюваною радою при Мінюсті. Створення так званого спільного майданчика дій розвитку громадянського суспільства стає реальністю. Адже з огляду стану взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю та відкритості діяльності посадових осіб місцевого самоврядування є досить проблематичним.

   Так, коли ми переймаємось владним інформаційним простором про розширення участі населення в управлінських процесах то бачимо і чуємо - про нормальні вроді закони та заходи їх реалізацію, національну стратегію, демократичні перетворення, зворотній звязок. І ще дуже і дуже багато різноманітних можливостей, форм впливу, які ніби то сама влада викликає на себе даючи такі приференції для вирішення місцевих проблем за участю громадян.

   Але цей інформаційний простір на 99,9% носить декларативний характер. Бо на всі 100% це делікатне ошукування тієї ж громадськості. При цьому влада запевняє, що населення не іде на зворотній звязок маючи можливості впливати на рішення.

   Але чи можна іти на зворотній звязок коли влада на даному етапі це закриті акціонерні товариства які блокують утворення демократичних громадських інституцій? І сьогодні дуже нагадують чимось колишні колгоспи - голова, правління і крапка, тобто той же голова, кишенькові депутати і крапка. Навіть у ті часи "всюдисущності партійного ока" такі структури почували себе не так вольготно, хоча весь ресурс, як і сьогодні був у їх руках. Тут потрібно сказати, що і тоді, що і сьогодні участь громадян в обговоренні і вирішені важливих проблем громади, вплив на будь які рішення рівнявся і рівняється абсолютному нулю.

   Отже - закритість, не публічність, одноособові рішення під одноголосний "одобряй", блокування створення громадських демократичних інституцій, відсутність проінформованості громадян про можливості здійснення громадського контролю за діяльністю депутатського корпусу, доступ до прийняття рішень щодо спрямування бюджетних коштів, оприлюднення рішень ради, виконкому, розпоряджень голови органів місцевого самоврядування - головний біч нашого сьогодення у розвитку громади.

Анатолій Кухаренко, експерт Мінрегіону
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 403 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0   Спам
1-й коментар від layskaserg, написано 01.02.2018 о 18:45
Все так, але з одним НО - покажіть мені людей якіб хотіли проявляти ініціативу (якіб намагалися контролювати владу), усім всеодно.
+1   Спам
2-й коментар від 13, написано 02.02.2018 о 04:16
Iayskaserg, я повністю поділяю Вашу думку. Зневіра охопила наше суспільство і здається, що всі наші змагання надаремні і усі наші маленькі здобутки втрачені. Але усе буде добре, усе здійсниться і ми побудуємо громади де ніколи усім не буде всеодно. Проявляйте громадську ініціативу в той час коли нас заливають і шматують вітри несправедливого осуду, брехні та облуди. Адже правда, як трава проростає крізь асфальт тож любіть Бога і Україну та свій рідний край.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс