Субота, 19.01.2019, 14:33 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Грудень » 2 » Прихожани Церкви Різдва Христова УПЦКП просять небайдужих допомогти на ремонт храму
Субота, 02.12.2017, 18:52
Прихожани Церкви Різдва Христова УПЦКП просять небайдужих допомогти на ремонт храму

   Звернення прихожан Української Православної Церкви Київського Патріархату до меценатів, приватних підприємців, народних обранців усіх рівнів, прихожан інших духовних храмів, усіх небайдужих громадян Дунаєвеччини.

   Приміщення, у якому сьогодні знаходиться Церква Різдва Христового, належить до історичних пам’яток культури та архітектури. Колишній костел капуцинів і монастирський комплекс збудовані наприкінці 18 століття. У 19 ст. ця споруда перероблялась (було надбудовано купол та дзвіницю) і уже використовувалися православною громадою міста. В 1917 р., після Жовтневого перевороту, вона була закрита для прихожан. Те, що радянська влада розмістила на початку 70-х років кінотеатр, спортивну школу та ін., продовжило процес наруги над приміщенням, його видозмінення та руйнацію. 
Як підсумок, впродовж понад двох століть приміщення зазнало значних руйнівних впливів. 
 
   Даний храм по праву має захищатись Законом як історико-археологічна пам’ятка і становить територію історичної частини нашого міста. Активістами та прихожанами зроблено чимало кроків, щоб дана споруда була не лише визнана, а й захищена державою та законодавством. 

   Докладено багато зусиль для підтримки храму в належному стані, проте на сьогодні  вкрай необхідно провести капітальний ремонт, а в найближчий час – реставрацію, однак громаді самотужки це зробити неможливо. Хочемо вірити, що нас почують ті, кому не байдуже майбутнє нашого міста, наших дітей та онуків.

   У свою чергу зазначимо, що наші прихожани на чолі із священиком були постійними учасниками народного віче під час Майдану, були  волонтерами, збирали кошти в підтримку воїнів АТО, цю акцію продовжуємо і надалі. 

   Водночас хочемо висловити велику вдячність депутатам міської ради, її голові Веліні Заяць за розуміння, підтримку, а також за зроблений перший внесок у благородну справу. Початок є.

   Будемо сподіватись, що ми, дунаївчани, власними силами зможемо зберегти старовинну святиню, яка є не лише окрасою нашого міста, а й духовною оазою.

   Доброчинні внески просимо надсилати на картку  26256000109797 Хмельницької філії АТ «Ощадбанк» (Васільєв Володимир Степанович).

Від імені громади Олександр Бальбазов, Володимир Васільєв, Володимир Оникійчук
Категорія: Освіта, Культура, Релігія | Переглядів: 914 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 15
0   Спам
1-й коментар від filin4790, написано 03.12.2017 о 17:21
Дуже цікаве і багатогранне питання, не стільки реконструкції церкви, а скільки земельної проблеми. Спробуємо зараз тверезим поглядом разом розібратися в ньому.
З однієї сторони є церква в аварійному стані. Вона потребує капітального ремонту, можливо і реконструкції. Митрополит Антоній пропонує шляхом передачі церковної землі будівельній фірмі відремонтувати собор за кошти забудовника. На місці колишнього стадіону планують звести два семиповерхових будинки. Зрозуміло, як білий день.
Є друга сторона медалі. Під собором знаходяться капуцинські катакомби і масштабне будівництво загрожує архітектурній пам’ятці. Це офіційна версія горе-активістів, які всіма силами борються за землю. Ну а як?? Як так взяти і віддати землю??? Та ще й церковну! Єресь!
Тепер моя версія. Я не розумію, як я стільки років прожив і не знав, що в нашому місті є капуцинські древні катакомби? Я не жив, мабуть, а існував. По іншому і не скажеш. Вони були відомі лише купці окремих людей, які палець об пальця не вдарили для того, щоб здійснити якісь міри по їхній реставрації. Коли постало питання реставрації церкви, вони є тут як тут! Що буде з катакомбами??? В більшості випадків активістам все одно, за що боротися. Головне, шин побільше спалити і палаток з опудалами побільше поставити. Їм начхати на розвиток міста, економіку, архітектуру. Тут вони знайшли болісне питання продажу української землі, відрили кілька метрів катакомб і фсьо! З шашками наголо. Треба ж якось свою громадську позицію активно показати, щоб люди знали, що в нас є актівісти, та ще й громадські.
Пропозиція митрополита є найбільш прийнятною як для прихожан церкви, так і для міста в цілому. Дунаївці в перспективі отримали б два новеньких будинки замість голого гнітючого пустирища, які аж ніяк не споганили би архітектурний ансамбль наших вулиць. Прихожани могли би ходити в красивий, а головне, безпечний собор. Місто в будь-якому разі отримало б додаткові інвестиції в перспективі. Я вже не говорю про бажаючих купити житло в центрі міста в нових будинках.
Звертаюсь до поборників будь-якого будівництва і продажу землі. Виходьте з практичної точки зору і сучасних реалій, а то застрягли в совку і за ноги вас не витягнеш. Наші нащадки ще вам подякують за розбудову міста. Яка практична цінність катакомб? Туристичну мекку з наших підземель не зробиш. А от завалитися вони можуть в будь-який момент. Яка цінність землі біля церкви? Як вона використовується? Правильно, ніяк.
От тільки що знову подумав, як я жив без наших катакомб. Дійсно, і гадки не маю.
0   Спам
9-й коментар від drozd, написано 05.12.2017 о 12:09
ПІДТРИМУЮ ПОВНІСТЮ ТАКУ ДУМКУ.Потрібно зберегти храм,а не катакомби, і передача частини землі( до каплички) під будівництво будинків- це вихід із ситуації, що склалася.Парафія бідна, коштів на реставрацію не збере, а 2.5 млн грн. які виділяе будівельна фірма для цієї мети ,є значною сумою, ради якої можна зробити цей крок.Для чого відмовлятися від послуг професіоналів -будівельників і вести роботи дядьківським способом?Хіба лише для того, щоб оперувати готівкою, яка завжди приманювала до себе і не лише наших активістів
+1   Спам
12-й коментар від dachnik, написано 05.12.2017 о 13:11
Видно, що ви зацікавлена в цьому особа,а вже на розсуд Богу прощати чи ні за рейдерське захоплення церковноі землі.
0   Спам
14-й коментар від drozd, написано 06.12.2017 о 14:24
думаю, що Бог простить мене за таку думку щодо пожертвування частини земельної ділянки ради збереження храму. А чи простить він вас, за те, що ви цього не зробите ? Думайте, щоб після вашого рішення людям не прийшлося молитися на стадіоні , який ви так хочете зберегти, ніби-то по просьбі людей ,
-1   Спам
10-й коментар від drozd, написано 05.12.2017 о 12:13
Хай прстить мене БОГ, але це моя особиста думка
+1   Спам
2-й коментар від Валерій, написано 03.12.2017 о 17:30
А ці два семиповерхові будинки не можна розмістити у військовому містечку біля 9-ти поверхових. Якщо мені не зраджує пам"ять, то там , поряд, планувалась ще одна 9-ти поверхівка, але чомусь будівництво не розпочалось. а місце є.
-1   Спам
3-й коментар від filin4790, написано 03.12.2017 о 18:08
Можна все. Можна і біля Дем'янковець їх побудувати. Правда, тоді я маю великий сумнів, що забудовник захоче реставрувати церкву. Йому простіше буде купити землю у військовому містечку.
-1   Спам
4-й коментар від dachnik, написано 04.12.2017 о 17:00
На даний час в нашому містечку, на щастя, є більш економічно-обгрунтовані майданчики для житлового будівництва. Чи являється таким майданчиком земля біля церкви? На мою думку - ні. Тільки на побудову мережі водовідведення необхідно затратити близько 4 млн. грн., плюс ремонт церкви. А ці не малі кошти будуть оплачуватись з чиєі кишені? Невже в нас таке багате населення, яке потребує поліпшення житлово-побутових умов? Чимало є різних пропозицій квартир і індивідуальних будинків на вторинному ринку? А з іншоі сторони - при проведенні такого будівництва на даній земельній ділянці грубо порушуються архітектурні і ряд юридичних норм. Земля не є власністю церкви, а тільки надана в постійне користування для обслуговування даноі культовоі споруди. Питання будівництва виносилось на засідання сесій міськоі ради три рази поспіль і всі ці рази документально мета будівництва не обгрунтовувалась. А тому є великий сумнів, що все те, що говориться з вуст митрополита Антонія буде впроваджуватись в дійсності.Є думка, що церковна земля необхідна для будівництва Герегою чергового магазину " Епіцентр ."
+1   Спам
5-й коментар від star, написано 04.12.2017 о 20:41
Какая маячня.Какой дурило вложит деньги в строительство супермаркета в Дунаевцах?Нью-Васюки?? sad
+2  
6-й коментар від Ser_Gabriel, написано 04.12.2017 о 22:12
Саме так:) Одні ті самі квартири продають роками... по 20-30 тищ баксів за 1-2 кімнатну хрущевку, про будинки вартість близька до цін в елітних районах Київа:):):)
Тоді коли в Хмелю в новобудові можливо взяти двушку на 60 кв за 18, а трешку за 25....
А про Епіцентр - це вже бородата байка... ще з 2012 ходить.... Він тут еврозавод не захотів будувати, а тут бац Епіцентр:):):) І саме в нас... там де новобудов нема, а ті хто роблять ремонті їздять в АРС, чи тарятся в Мегабуде чи Союзі...
0   Спам
8-й коментар від КЭП, написано 05.12.2017 о 10:53
десь пів року тому була ще версія будування за фабрикою, на місці інкубаторної...
0   Спам
11-й коментар від dachnik, написано 05.12.2017 о 12:54
На території бувшої інкубаторної розробляється документація для будівництва житлового будинку, але іншим власником,
+1   Спам
7-й коментар від dachnik, написано 05.12.2017 о 09:10
Хто ще вірить в казки про будівництво двух семиповерхових житлових будинків, то нехай вірить. Яка б фірма не була економічно сильною, то в збиток собі не буде працювати. Але є реальні факти і від них нікуди дітись.
0   Спам
13-й коментар від ramzes600, написано 05.12.2017 о 13:27
Все ж,щоби вони там не будували(хоча є проект,подивіться),будівлі храму потрібна реконструкція.А на ті гроші,що зараз збирають,можна буде хіба що косметичний ремонт робити.А фірма готова провести капітальну реконструкцію за рахунок виділення незначної частини земельної ділянки,яка і так неефективно використовується.Освячення там проводиться всього три рази на рік,на Пасху,Маккавеїв і на Спаса.Решту часу запостає бурянами.За двадцять років можна було би хоч дерева посадити.Не розумію,чому міська Рада вже третю сесію не може прийняти рішення.Може все-таки провести громадські слухання по цьому питанню?
+1   Спам
15-й коментар від Koshelnik, написано 10.12.2017 о 12:57
Доброго дня Шановні Дунаєвчани!!!! Я дякую Вам за коментарі та бачення подальшої преспективи розвитку Вашого міста. Наша компанія докладає багато зусиль, щоб нарешті розпочати будівництво,у Вашому місті, тому я Прошу всіх небайдужиш, підтримати наш проект, щоб нарешті ми могли розпочати реконструкцію Храму, та будівництво будинків.Користуючись нагодою, хотів би Вам показати декілька готових проектів, які збудовані нами.
http://www.agorakm.com.ua/bud.html.
Я надіюсь що в подальшому на сесії депутати нарешті зрозуміють, що 10 чоловік не можуть відповідати за все місто. Дякую, та Прошу Вас підтримки!!!!
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019