Вівторок, 21.05.2019, 19:36 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Листопад » 14 » Навчання та інструктажі з охорони праці- Що вивчати?
Вівторок, 14.11.2017, 12:47
Навчання та інструктажі з охорони праці- Що вивчати?

   На всіх підприємствах, в установах, організаціях забезпечення здоров'я і безпеки умов праці найманих працівників покладається на роботодавця. Відповідно до Закону України «Про охорону праці» роботодавцем є власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання і фізична особа, яка використовує найману працю.  Дунаєвецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області доводить до відома роботодавців, що працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи мають проходити на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

   Типове положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) затверджене наказом державного комітету України з нагляду за охороною праці 26.01.2005 року №15 (далі – Типове положення) регламентує питання: вивчення основ охорони праці у навчальних закладах і під час професійного навчання працівників на підприємстві, організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, проведення спеціального навчання працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою, а також посадових осіб.

   Перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства (у кількості не менше трьох осіб), склад якої затверджується наказом роботодавця. Головою комісії призначається керівник підприємства або його заступник, до службових обов'язків яких входить організація роботи з охорони праці, а в разі потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівник відповідного підрозділу чи його заступник.

   До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці.
Також до складу комісії підприємства залучаються страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України та викладачі охорони праці, які проводили навчання.

   Також Типовим положенням передбачається обов’язкова організація проведення інструктажів з питань охорони праці, які поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий. В Типовому порядку наведено форми необхідних документів для проведення навчання та інструктажів, зокрема: протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці, журналу реєстрації вступного інструктажу, журналу реєстрації інструктажів на робочому місці, також наведено перелік посадових осіб, які мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, тематичний план і програму навчання.

   Отже, у разі проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, для залучення представника Фонду соціального страхування України у роботі відповідної комісії, а також у разі необхідності отримання консультацій з питань охорони праці, роботодавцям необхідно звертатись до Дунаєвецького відділення Фонду (м.Дунаївці, вул. Просвіти, 46/1), або за телефоном 31834.

Сектор з профілактики виробничого травматизму та охорони праці Дунаєвецького відділення УВД ФССУ в Хмельницькій області
Категорія: Новини Соціальних служб | Переглядів: 295 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс