Неділя, 26.05.2019, 14:00 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Жовтень » 29 » Смотрицька ОТГ - сила громади в просвіті
Неділя, 29.10.2017, 00:06
Смотрицька ОТГ - сила громади в просвіті

   Місія донести зерно просвіти людям сьогодні є такою ж величною та необхідною, як кілька століть чи тисячоліть назад. Памятаєте слова Спасителя світу цього: хто увірує у мене той життя буде мати вічне. І ось перед черговими виборами: і бідні і багаті починають закликати повірити їм. І біда України не в тому, що вона не може нагодувати бідних, а біда в тому, що ось ті багаті ніяк не можуть нажертися.Саме така реальність нашого сьогодення.

   Реформа місцевого самоврядування, над якою самовіддано працювали роками вітчизняні фахівці та експерти, нарешті як той вулкан вирвалася на волю, долаючи опір тих, хто боїться втратити добро і благо нажите "непосильною працею".

   Згідно з даними Світового Банку, Україна займає третє місце в світі за рівнем загальної освіченості населення ( 99,8 % ). Звичайно, це викликає почуття гордості за країну. Проте рівень освіченості не є показником визначення рівня обізнаності громадян, наприклад з питань місцевого самоврядування, знання про те, що громадам дає реформа, залишаються "дефіцитом".

   І тут дуже цінним є досвід громади селища Смотрич, що на Хмельниччині Дунаєвецького району. Вони не чекали, коли до них прийде підтримка із столиці, області чи району, а самі виступили ініціаторами створення Смотрицької ОТГ. Долучитись до просвітницької діяльності та допомогти жителям своїх громад зрозуміти мету реформи взяли на себе в першу чергу місцеві жителі: Вишневський Броніслав Станіславович, Сиканевич Татьяна Вікторівна, Ящук Алла Анатоліївна, Борисюк Олег Олегович, Петров Віктор Васильович, Каплунський Вячеслав Васильович, Базилевич Валентина Іванівна, Жук Лідія Данилівна та багато, багато інших свідомих громадян. І взялись так, що одній із "кишенькових" партій області і прихильників свого "лехторату" не залишилось навіть кандидатури на голову обєднаної громади. Почалось переманювання, підкуп ініціаторів. Але сподвижники реформи непохитні у своєму намірі служити громаді при будь яких розкладах. Такі люди за червонці, долари та євро не продаються.

   Час для них не чекав, процес добровільного обєднання набирав обертів, бо " двері поїзда " майже були закриті у цьому році для створення ОТГ. Але Всевишній став на сторону гонимих і праведних. За досить короткий період ініціативною групою було організовано ряд зустрічей в громадах і люди їм повірили. 24 грудня вибори до обєднаної громади сіл Лисогірка, Рудка, Стара Гута, Балин з ценром обєднаної громади в селищі Смотрич відбудуться !!! А заїзжим гастролерам однієї із партій залишилось лише попити чаю в історичному селі Тинна.

   А ми всі вкотре переконалися, що успіх реформи місцевого самоврядування залежить від громадянської позиції жителів громад, їх активної ролі якій сьогодні відкриті всі двері. Адже Указом Президента України від 26 лютого 2016 року № 68 затверджено Національну стратегію розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рік, що являється одним із основних законів на шляху демократичних реформ.

Яна Вовк, Анатолій Кухаренко, підготовлено в рамках "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні"
Категорія: Вибори та політика | Переглядів: 854 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0   Спам
1-й коментар від Леонід, написано 29.10.2017 о 18:32
Розлаблятися рано, потрібно бути готовим відбивати атаки " важкої арти " ...
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс