Неділя, 26.05.2019, 14:04 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Жовтень » 20 » Організація охорони праці з початку
П`ятниця, 20.10.2017, 15:02
Організація охорони праці з початку

   Дунаєвецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області інформує, що в Конституції України зазначено: «Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці». Організація ефективної системи охорони праці на сьогодні є дуже актуальним питанням, особливо серед новоутворених суб’єктів господарювання. З чого ж розпочати організацію охорони праці?

   Діяльність з організації охорони праці потрібно починати з наказу про призначення відповідального за охорону праці та інженера з охорони праці. В організаціях чисельністю від 20 до 50 осіб ці посади може виконувати одна людина в порядку сумісництва, а з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

   Якщо ж працівників більше ніж 50, у роботодавця має бути штатна одиниця інженера з охорони праці. Необхідно також організувати комісію з охорони праці (права та обов’язки членів комісії визначені типовим положення «про комісію з питань охорони праці підприємства»). Як правило, її створюють на великих і середніх підприємствах, а на малих підприємствах обираються уповноважені з охорони праці, які діють на підставі типового положення «про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці».

   Далі, всім зазначеним особам на чолі з керівником або головним інженером (якщо вони не пройшли навчання) необхідно пройти курс навчання в навчальному центрі з охорони праці зі складанням іспиту після 40-годинної навчальної програми. Всі, хто пройшов навчання і перевірку знань з охорони праці, отримують відповідні посвідчення, тож можуть приступати до своїх обов’язків (проводити інструктаж, допуск до робіт, нагляд і т.д.). З числа працівників, які пройшли навчання, створюється комісія для перевірки знань з охорони праці інженерно-технічних працівників, службовців і працівників робітничих професій.

   Наступний крок – підготувати пакет документів з охорони праці. Це накази, протоколи, інші локальні акти, інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт вашої організації, журнали інструктажів з ОП та інші журнали, програми вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці, графіки навчання, перевірки знань та інструктажів з трирічним і річним циклом. Це також списки обладнання, засобів індивідуального захисту, спецодягу та інструментів із зазначенням термінів дії і чергових перевірок. До пакета документів входять також перелік і характеристика робочих місць з підвищеною небезпекою, перелік небезпечних професій.

   Після цього треба призначити відповідальних за: електрогосподарство та електробезпеку на підприємстві (фахівець повинен мати IV групу з електробезпеки, а якщо її немає, йому необхідно пройти навчання);
• пожежну безпеку підприємства;
• пожежогасіння;
• призначення керівників стажування робочих після первинного інструктажу;
• створення комісії з розслідування нещасних випадків;
• створення атестаційної комісії робочих місць та умов праці організації;
• створення комісії з перевірки знань з охорони праці працівників підприємства;
• наглядом за технічним станом та експлуатацією посудин (балонів) з числа фахівців, які пройшли відповідну перевірку знань правил безпеки і мають посвідчення;
• допуск персоналу до самостійного обслуговування посудин під тиском;
• список осіб, які мають право видавати наряд-допуск тощо.

   Також треба організувати медичні огляди працівників(які зайняті на важких роботах, зайняті на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, зайняті на роботах, де існує потреба в професійному доборі та працівники віком до 21 року). Для цього створюється поіменний список професій і посад працівників для обов’язкового медичного огляду, укладається договір з лікувальним закладом на проведення медоглядів, складається графік проведення диспансеризації.

   Коли всі документи оформлені, починається безпосередня робота з налагодження та підтримання системи охорони праці на підприємстві. Тут дуже багато залежить від інженера (відповідальної особи) з охорони праці. Йому треба відстежувати і контролювати заходи з охорони праці, наголошуючи роботодавцю - не відкладати на потім необхідну роботу щодо поліпшення умов праці, а в разі необхідності карати робітників, що порушують правила та інструкції з охорони праці, а також керівників підрозділів, які не виконують належним чином свої обов’язки в галузі охорони праці.

   Даний матеріал носить роз’яснювальний характер і не відображає в повній мірі усіх аспектів роботи з охорони праці суб’єкта господарювання.
За більш детальною інформацією та консультаціями звертайтесь до Дунаєвецького відділення УВД ФССУ в Хмельницькій області за адресою : м.Дунаївці, вул.Просвіти,46/1, або за телефоном (0258)31834.
 

Сектор з профілактики виробничого травматизму та охорони праці Дунаєвецького відділення УВД ФССУ в Хмельницькій області

Категорія: Новини Соціальних служб | Переглядів: 351 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс