Середа, 21.02.2018, 03:36 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Травень » 11 » Кому заважає колесо огляду?
Четвер, 11.05.2017, 01:38
Кому заважає колесо огляду?
Натисніть на зображення для запуску перегляду відео

   Нова міська влада вже вдруге за свою коротку історію керування хоче знищити унікальний атракціон «колесо огляду», яке розміщене у центральному парку. «Колесо» - єдиний вцілілий атракціон з цілого розважального комплексу, який 30 років тому був збудований у парку. Місцевий «лунапарк» був улюбленим місцем дітей і його добре пам’ятають дунаївчани старшого та середнього віку. Майже увесь комплекс атракціонів через недбале ставлення був доведений до жалюгідного стану і згодом зданий на металобрухт. Колесо огляду так само планомірно доводилось до знищення, але через складність демонтажу у попередньої влади рука на нього не піднеслась, теперішня ж не бачить для себе жодних перешкод.

   Отже, 10 квітня цього року на сайті міської ради з’явилась замітка, де повідомлялось, що «на бурхливе обговорення питання щодо демонтажу атракціону «Колесо огляду» Дунаєвецька міська рада повідомляє, що для визначення його технічного стану, умов і терміну подальшої безпечної експлуатації з урахуванням фактичного режиму роботи, з метою доцільності ремонту, реконструкції або виведення з експлуатації, комунальною установою Дунаєвецької міської ради «Міський культурно-мистецький, просвітницький центр» було замовлено проведення експертного обстеження атракціону «Колеса огляду». На підставі проведеного експертного обстеження Державним підприємством «Подільський експертно-технічний центр держпраці» встановлено, що атракціон «Колесо огляду», перебуває у несправному стані, непридатний до подальшої експлуатації і підлягає виведенню з експлуатації.»»

   Згідно документа експертиза тривала 10 днів з 10 по 20 березня цього року. Якщо почитати висновок, то виникає питань більше ніж відповідей. Чи все так погано з атракціоном, як це намагається подати влада? Чи пошкоджені основні конструкції колеса? - ні, про це написано у висновку:
- загальних та місцевих деформацій несучих металоконструкцій не виявлено;
- недопустимі дефекти основного металу, зварних з'єднань, болтових та шарнірних з'єднань не виявлені;
- корозійний знос металоконструкції не перевищує НТД від їх номінального значення;
   Тобто колесо цілком надійне і закладений у металеву конструкцію ресурс абсолютно не вичерпаний;

   Звичайно, проблем з розграбованим і доведеним до знищення атракціоном достатньо, про це теж написано у документі, але звідки ці проблеми взялись? Читаємо:
- документація не комплектна та не ведеться належним чином;
- обслуговування та нагляд не відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці;
- не забезпечено проведення електровимірів (не підготовлено робоче місце);
- не призначений працівник відповідальний за безпечну експлуатацію атракціону;
- не призначений працівник відповідальний за утриманням атракціону у справному стані;
- не призначений наказом обслуговуючий та ремонтний персонал;
- не розроблено "Положення про навчання з питань охорони праці";
- не створена ремонтна служба;
- не встановлений порядок проведення технічного обслуговування і ремонту атракціона;
- не заведений журнал щоденного огляду оператором та журнал технічного обслуговування атракціона;
- ІТП та обслуговуючий персонал не пройшли навчання і перевірку знань;
- електрообладнання, прилади безпеки, контрольні прилади, прилади сигналізації, реле, вимикачі, заземлюючий пристрій, стан болтових та гвинтових з'єднань і надійність їх стопоріння не відповідають вимогам нормативних документів,
- механізм обертання, гальма, не працездатні.
   На лице яскравий приклад недбальства посадових осіб. До унікальної речі, яка досі стоїть на балансі будинку культури, ставились так, ніби її взагалі не існує. Чому так сталось? Хто у цьому винен? Питання риторичне, бо у нашому болоті, де рука руку миє, а кожна нова влада покриває попередню, крайніх буде знайти неможливо.

   Кожна більш-менш грамотна людина, а особливо з технічною освітою, може легко оцінити загальний стан атракціону. Окрім двигунів на даний момент усі основні вузли та агрегати є на місці. Колесо приводилось в дію двома електродвигунами потужністю по 4 кіловати кожен. Крутний момент через два редуктори передавався тросами на саме колесо. Проста і надійна конструкція. Редуктори, троси і натяжний механізм є на місці. Де двигуни? Питання цікаве. З десяток років тому я цікавився долею колеса, тоді мені повідомили, що двигуни були зняті, щоб їх не вкрали. На днях я запитав міського голову, де зараз двигуни від колеса, на що отримав відповідь, що їх давно нема, а коли «ми прийшли до влади колесо вже не працювало». Напевно пані голова забула, то я їй нагадав, що у 2011-2012 роках вона очолювала відділ культури, в тому числі їй підпорядковувався будинок культури разом із колесом, я сумніваюсь, що за два роки вона так і не поцікавилась в якому стані атракціон. Отже питання з двигунами залишається відкритим.

   Що хоче влада? На чергову сесію міської ради вже підготовлено рішення про списання атракціону, правда дата на рішенні стоїть 21 квітня, коли була позачергова сесія, але напевно виносити це питання тоді не ризикнули. Чомусь цій владі атракціон як бельмо на оці. Вона не має бажання його ремонтувати, а все норовить знайти якогось міфічного «інвестора», який би все зробив за них, а краще колесо взагалі збути з очей, купити дві гойданки і відрапортувати про мегатурботу про дітей. Видно робота під крилом мільйонера і жирування на гроші Гереги внесли негативний вплив у свідомість теперішньої міської владної команди і вони всюди намагаються виїхати на чужих плечах. Може пора вже щось і самим зробити? Звичайно, винних у доведенні атракціону до такого стану вже ніхто шукати не буде, тому залишається лише працювати з тим, що є на даний момент.

   Що потрібно робити? Атракціон однозначно потрібно відновити і залишити місту. Унікальна річ, якою може похизуватись не кожен райцентр, буде візитівкою міста, такими речами варто пишатись. Де взяти гроші? Якщо буде бажання – будуть і гроші. Адже знайшли гроші на купівлю нового джипа для міського голови, знайшли гроші на ремонт офісу міської ради, знаходять гроші на різні дурниці, і на це, будьте ласкаві, знайдіть гроші. Можна розробити поетапний план ремонту і виділяти потихеньку кошти. Не маєте бажання ремонтувати – просто обгородіть і залиште колесо в спокої. З закладеним ресурсом воно ще століття простоїть спокійно. Можливо прийде влада, яка буде більше думати про людей ніж про власний комфорт.

   Нагадаю, що попередня спроба зруйнувати колесо була у листопаді минулого року, але тоді завдяки здоровому глузду окремих депутатів розум взяв верх. Сподіваюсь і цього разу небайдужі до долі міста депутати не дадуть знищити унікальну річ.

Admin
Категорія: Новини Міської ради | Переглядів: 1266 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 14
+6   Спам
1-й коментар від pivenq, написано 11.05.2017 о 06:40
Всім доброго дня ! Це нема щоб відремонтувати чортове колесо для людей. Нащо вам Люди, ви вже свій шоколадний глаз положили на це місце а колесо здасте на металолом . Тай построїти ще один Бест. Терпінню прийде кінець . Ви що зробили для Людей а що зробив Герега . Нащо нам бізнесмени при власті ? Краще тікати як Янукович пока ви живі. ..
---------------
Відредагував Admin 11.05.2017 о 9:34
+7   Спам
2-й коментар від mart68, написано 11.05.2017 о 10:02
на демонтаж атракціону, гроші є,на ремонт ні, цікаво........
+4   Спам
3-й коментар від Otaman1243, написано 11.05.2017 о 14:58
борітеся, поборите Т. Шевченко
+3   Спам
4-й коментар від Otaman1243, написано 11.05.2017 о 14:59
благодійний концерт, як один з варіантів, збору коштів
0   Спам
9-й коментар від Громадянин, написано 12.05.2017 о 16:08
Ваш коментар підштовхнув мене на таку думку.
У кожному другому магазині стоять скриньки у які зберають гроші на хворих дітей, армію і інші потреби. Думаю містяни таким методом можуть зібрати гроші на ремонт атракціону. Концерт ще потрібно організувати, а це все ускладнює.
+2   Спам
5-й коментар від свобода, написано 11.05.2017 о 18:55
Не смійте чіпати колесо, хіба - полагодьте
+2   Спам
6-й коментар від Леонід, написано 12.05.2017 о 06:01
Було б бажання, а кошти найдуться ...Якщо все буде настільки погано з фінансами, толокою дунаївчани це питання вирішать ...
+3   Спам
7-й коментар від stnikola4, написано 12.05.2017 о 12:23
У всіх великих містах є такі оглядові колеса.Нам пофортуноло,і ми маєм у такому меленькому містечку,цю розвагу. Прошу Ваш,шановна влада,збережіть цю розвагу для міста.Якщо сьогодні немає коштів на ремонт,не чіпайте його.прийдуть кращі часи, і нова влада його відремонтує.
Краще вивести з єксплатації "дошку пошани" це і декомунізація ,і відкриється ще одна прикраса міста -будинок Красінських!
+2   Спам
8-й коментар від Громадянин, написано 12.05.2017 о 15:32
Дякую адміністратору, що він підняв актуальне питання існування атракціону.
Чому мерія активно підтримує демонтаж колеса?, якщо воно як зазначив Admin відносно справне.
Варто пам'ятати одне, що якщо колесо демонтувати, нове місту не бачити ніколи?.
+1   Спам
10-й коментар від pavlikasiy, написано 12.05.2017 о 21:28

Може в Прип"яті пошукати, там мотори ще повині бути!
+2   Спам
11-й коментар від Vadim, написано 13.05.2017 о 10:20
Замість колеса буде асфальтований майданчик для прогулянок по колу за гратами. Хотілося щоб відповідні люди, які постійно читають цей форум донесли інформацію до О. Гереги. про існуючу проблему. О. Герега будує спорткомплекси та майданчики для дітей, а тут навпаки знищується. Мені здається що дешевше відремонтувати чим будувати новий унікальний майданчик. Також цікаво а де проходить у Дунаєвчан сімейний відпочинок? Всі ми йдемо у Кам'янець, Хмельницький, дністер... і там спускаємо грошенята, а не у дунаївцях. А чому до нас не їдуть? А як що йдуть то у бари і кафе....
+4   Спам
12-й коментар від dachnik, написано 13.05.2017 о 10:57
В міській раді в даний час з фінансами не все так і погано. Вся біда в тому, що керівнитство міськоі влади дуже часто забуває, що бюджетні кошти потрібно використовувати економно. Відкриваю " рахунок " і пропоную на ремонт оглядового колеса зарахувати 116,7 тис грн, які незаконно витрачені ПП "Домвестбуд" м.Борщів на капітальні ремонти тротуарів вулиць Киівськоі, Дунайгородськоі та пам'ятного знаку " Незалежності Украіни" на перехресті вулиць Шевченка - Ф.Лендера в м.Дунаівці, та 56 тис.грн. на замовлення приватного аудитора для того, щоб звільнити неугодного одного із керівників комунального підприємства і т.д. Для подальшого збереження атракціону необхідно заставити керівництво міськоі влади виготовити проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту.
+1   Спам
13-й коментар від layskaserg, написано 13.05.2017 о 11:44
Пропоную такий варіант "пошуку" коштів на ремонт колеса: Міська рада звільняє підприємців від сплати місцевих податків в тому розмірі, який кожен з них перерахував на спец рахунок відкритий для ремонту колеса. після його ремонту воно на балансі міської ради і приносить дохід від його експлуатації.
0   Спам
14-й коментар від star, написано 18.05.2017 о 11:40
В целом предложение хорошее,хотя сомнение гложет по поводу прибыли.Есть ещё вариант,но это громадная заморока для команды мэрии.Принять реальное участие в программе Восточного Партнёрства по развитию муниципалитетов "Мери за економічне зростання".Гранты от 500 тыс. до 1млн. евро.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018