Неділя, 25.02.2018, 19:44 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 22
Гостей: 21
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Квітень » 24 » Міф про "звільнення" від німецько-фашистських загарбників
Понеділок, 24.04.2017, 14:58
Міф про "звільнення" від німецько-фашистських загарбників

   Сімдесят років поспіль українське суспільство дивилось на події Другої світової війни "радянськими очима". Хоча сьогодні і відбувається перегляд усталених поглядів, але беручи до уваги опозицію, особливо серед старшого покоління зрозуміло, що в оцінці подій Другої світової велика частина суспільства має серйозні проблеми. Оскільки наближається 9 травня стаття присвячена подіям саме Другої світової війни (далі ДСВ).

   Починаючи із 2015 року традиційний "День перемоги" відзначається у новому декомунізаційному форматі, перемоги КОГО над КИМ?. Поставте собі на перший погляд таке просте питання і до кінця прочитання статті спробуйте дати на нього відповідь.

   9 травня вважається днем закінчення німецько-радянської війни 1941-45 років, яка була лише однією із серії конфліктів Другої світової. Ще до недавна її частіше називали "вітчизняною війною", тобто такою, коли проти вторгнення агресора виступив весь народ країни. Хоча насправді для українців дана війна ніколи не була вітчизняною і нарешті цей факт визнано на офіційному рівні. Крім служби у Червоній Армії у кількості 6 млн осіб за весь період війни українці воювали у складі німецького Вермахту - 250 тисяч осіб та Української повстанської армії - близько 100 тисяч осіб, яка воювала як проти Вермахту, так і проти Червоної Армії. Тобто німецько-радянська війна не тільки не є "вітчизняною", а є громадянською для українців, але і сьогодні в багатьох школах нашого району та міста можна почути про "вітчизняну війну 1941-45 рр". Цікаво, що німецько-радянська війна також не була вітчизняною для росіян, їх через Вермахт пройшло близько 400 тисяч.

   Тепер згадаймо перші два роки ДСВ, які передували німецько-радянській війні, а саме, що зробив Радянський Союз для того, щоб запобігти конфлікту із Німеччиною?
По-перше, Радянський Союз разом із Німеччиною у вересні 1939 р. розпочав ДСВ розділивши між собою Польщу.
По-друге, у листопаді 1939 р. СРСР напав на Фінляндію.
По-третє, влітку 1940 р. СРСР окупував Латвію, Литву, Естонію.
По-четверте, у червні-липні 1940 р. СРСР за допомогою військового тиску змусив Румунію передати йому Бессарабію та Буковину.
По-п'яте, безліч фактів (збільшення кількості військових сил, концентрація військ на західному кордоні, озброєння наступальною зброєю і т. д.) вказують на те, що СРСР сам готував напад на Німеччину.

   Отже, СРСР зробив усе для того, щоб ДСВ почалась і в тому числі почались бойові дії на Східному фронті. Життя більш як 5,4 мільйона українців, які загинули під час ДСВ не тільки на руках Німеччини, а й рівною мірою і Радянського Союзу.

   Звичайно, що внаслідок ДСВ для України та українців були і плюси. Це приєднання до Радянської України Західної України забраної у Польщі, приєднання Буковини (Чернівецької обл.) і Закарпаття та об'єднання більшості українців в одній країні. Хоча очевидно, що зроблено це було далеко не через українофільські погляди радянського керівництва, а через бажання нових територій для Радянського Союзу. Думаю, що смертю 5,4 мільйонів українці сповна "заплатили" за ці землі, тим більше вони є етнічними.

   Насправді по закінченню ДСВ, війна не закінчилась ні для України, ні для українців. Бойові дії проти Української повстанської армії продовжувались до початку 50-х років, поки її останні загони не були знищені. У жовтні 1947 році внаслідок операції "Захід" із Західної України у інші райони СРСР було депортовано 76 тисяч українців.

   Тепер повернемось до питання, яке ви поставили собі на початку статті. Так хто переміг? Українці, яких радянський режим вбивав ще до 50-х років, а також силоміць депортував навіть після війни, хіба так поводяться з переможцями? Чи може перемогла Україна, яка так і не стала незалежною, а продовжила бути маріонеткою, якою керували із Москви. Перемогло радянське керівництво і Радянська Росія, влада якої поширилась на Угорщину, Польщу, Чехословаччину і аж по східний Берлін, а рядовий українець продовжив жити гірше, ніж переможений німець.

   Для українців, кримських татар, калмиків, інгушів, чеченців, карачаївців, балкарців, ногаців, турків-мосхетинців, понтійських греків, а тим більше для радянських німців ніякого "асвабаждєнія" Червоною Армією не відбулося. Всі ці народи після війни були піддані масовій депортації, геноциду та іншим видам репресій. Судячи із фактів, відбулась окупація Червоною Армією земель вищезгаданих народів. Гаслом "звільнення" фактично був прикритий радянський, а точніше російський імперіалізм, який крім репресій і депортації проявлявся у асиміляції та русифікації завойованого населення. Чим далі на південь і схід, тим сильніше відчуваються наслідки цієї окупації у сьогоднішній Україні. Український і усі вищезгадані народи від радянського комуністичного режиму СРСР постраждали набагато більше, ніж від нацистського режиму Німеччини.

   Після війни у м. Нюрнберзі відбувся відомий судовий процес на якому судили колишніх керівників нацистської Німеччини. Як відомо "переможців не судять", тому вину за початок війни і військові злочини звалили на німецьку сторону. Згадувати, що у 30-х нацисти були друзями заборонялось і всі, хто закінчив ще радянську школу знають як Німеччина "віроломно напала" на Радянський Союз, який звичайно був "жертвою". Насправді, згідно норм міжнародного права і здорового глузду цивільні і військові керівники СРСР тоді у Нюрнберзі мали б сидіти на одній лаві підсудних разом із Герінгом, Ріббентропом і Гессом.

   Також після війни у Німеччині та Австрії під контролем країн-переможців була проведена денацифікація - комплекс заходів спрямованих на очищення післявоєного суспільства, освіти, преси і т. д. від впливів нацистської ідеології. Дуже шкода, що декомунізацію в Україні почали у 2015 році, а не 1945, тому навіть цьогоріч у "Дунаєвецькому віснику" ми знову бачимо щорічну замітку про "звільнення району від німецько-фашистських загарбників", у якій нічого не сказано, що на заміну німецькій прийшла окупація радянська і що "звільнення" це вигадка радянської пропаганди.

   Українці були жертвами у Другій світовій війні, оскільки одні воювали за незалежну Україну (УПА) і програли, а ті, які воювали у складі Червоної Армії і Вермахту воювали за чужі інтереси. 9 травня для України та українців не є "Днем перемоги". Більше того 9 травня не є святом. Як взагалі можна святкувати смерть мільйонів людей? Чому цей радянський вигаданий і чужий культ продовжує жити у нашому суспільстві сьогодні?, чому його підтримують деякі офіційні особи, ЗМІ та телеканали?. Напевно, щоб українському суспільству було легше інтегруватись у російське після можливої окупації нашої країни?.

Громадянин
Категорія: Освіта, Культура, Релігія | Переглядів: 601 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 3
+3   Спам
1-й коментар від ramzes600, написано 25.04.2017 о 07:40
А на нинішній день Україна знаходиться у стані війни з московською Росією.яка як загарбник прийшла на нашу землю.А також в стані внутрішньої окупації під УПЦ МП.Дуже правильна стаття,Громадянин.То ще й "Дунаєвецький вісник" створює ідеологічне прикриття вєлікай пабєди? Не знав.Що ж,хахли,святкуйте своє дєвятомая.А нам своє робить.Слава Україні!
+2   Спам
3-й коментар від Громадянин, написано 25.04.2017 о 23:58
Думаю, що автор чи автори тієї статті навряд чи зробили це навмисне. Стаття передруковується із року в рік та не проходить фазу переосмислення. Такий метод набагато простіший.
0   Спам
2-й коментар від КЭП, написано 25.04.2017 о 11:39
Сирена в память жертв Холокоста

Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018