Неділя, 25.02.2018, 19:44 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 22
Гостей: 21
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Квітень » 21 » Чи запрацює мотор децентралізації у Смотрицькій зоні?
П`ятниця, 21.04.2017, 22:28
Чи запрацює мотор децентралізації у Смотрицькій зоні?

   Найуспішнішим у питаннях децентралізації для Хмельниччини був однозначно 2015 рік. Виключно на добровільних засадах з ініціативи членів Асоціації міст України було утворено 22 обєднані громади. В 2016 році до них приєдналось ще чотири. Обєднані громади на сьогодні охоплюють 42 відсотки площі Хмельницької області та 249 міських, селищних та сільських рад.

   Так хто ж займався безпосередньо обєднанням громад? Відповідальними за ці процеси на місцях були облдержадміністрації. Відверто скажу робили вони цю справу не в захваті. А ось Регіональні офіси реформ, за грантові американські гроші через наших спеціалістів переконували усіх у правильності вибраного курсу на децентралізацію, обєднання. І це було дійсно так. Тоді всі свято розуміли, що процес який розпочався, а з ним і проведення адміністративно - територіальної реформи в Україні є невідворотними. Хоча і було тоді багато "дрібязкових" нюансів, не до кінця відрегульованих державою. А сьогодні якщо говорити відверто, то їх стало ще більше, оскільки підходячи із сторони права, терміново потрібні зміни до Конституції та інших нормативно-правових актів. Не прийняття чіткої законодавчої бази ставить під сумнів питання обєднання. Плюс до цього, жажда влади делітантів на місцях в будь який спосіб стати чиновником. Це завжди губило і буде губити будь які процеси єдності в спробі обєднання.

   Мені особисто судилось бути безпосереднім учасником створення ОТГ на першому етапі (2015 р.). Ще раз переконуюсь, що тоді ми разом із громадським суспільством стояли вище тих хто намагався втілювати в життя те, що до кінця самі не розуміли. Офіси реформ, які потім перетворились в Агенцію територіального розвитку, а сьогодні в Центр розвитку місцевого самоврядування так і не змогли переконати керівну еліту Лисогірки, Рудки Старої Гути, Балина, Смотрича, що обєднання дасть змогу більш зручно управляти суспільними справами, надасть якісні послуги у сфері освіти, культури, медицини, соціального захисту, житлово-комунального господарства, охорони громадського порядку та в інших життєво важливих сферах. Тоді виникає резоне запитання - то хто ж запустить мотор обєднання на шляху децентралізації у Смотрицькій зоні? Я просто вірю, що це зробить знову таки громадськість із своїми очільниками громад. Сьогодні так склались обставини, що відповідно перезавантаженого перспективного плану є унікальний шанс створити із пяти громад цього краю досить економічну, самодостатню Смотрицьку обєднану громаду. Іншого варіанту не має і вже бути не може. Може бути тільки круглий стіл і плідні плани на майбутнє. Не буде цього сьогодні, тоді завтра дана громада буде створена Постановою Кабінету Міністрів. Відведений час на добровільне обєднання закінчується. А чи не запитають тоді жителі громади, а де кошти на розвиток інфраструктури? Хто буде давати відповідь? Тому то дуже вірю в Сулиму Михайла Васильовича, Гніздовського Олександра Володимировича, Ластавюка Василя Васильовича, Коваля Сергія Васильовича, Пелих Людмилу Петрівну і ввірені їм громади в обєднання в імя майбутнього.

   Застереження: не створіть обтяжливий апарат управління ОТГ, не повторіть "казус Безсмертного", коли Ваші громади на гарматний вистріл не підпустять Вас коли Ви провалите реформу. Удачі!

А.Кухаренко, Громадський рух "Єдність"
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 454 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
+2   Спам
1-й коментар від xenia, написано 02.05.2017 о 15:07
З огляду на те як складаються обставини ,ніхто із вище названих осіб(голів сільсьих рад) і не думає щось робити зі своєї ініціативи.Ще більше -ініціативу громадян спотворюють та обріхують.Ніяких самостійних дій не було прийнято з їхньої сторони для створення громади,а от створювати камені спотикання ,наприклад -адмін будівлю посеред поля-то на ура.Поки люди вирішують чи воно їм потрібно і чиє це питання є таким важливим...час проходить.А вони виправдовують і пишуть в газети про свої липові досягнення.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018