Субота, 17.02.2018, 21:43 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 25
Гостей: 24
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Березень » 12 » Єднання заради процвітання
Неділя, 12.03.2017, 10:27
Єднання заради процвітання

   Процес об’єднання територіальних громад в Україні триває. Основна ціль якого - поліпшення умов проживання та отримання послуг мешканцями територій. Тому, створення ОТГ (Обєднаних Територіальних Громад) – це стратегічне питання, подальшого розвитку, залучення інвестицій та конкурентоспроможності. Цей процес пройшли всі країни Європи, тому в них і такий високий рівень життя. Там люди в громадах слідкують за тими, кого обрали, велика частина місцевих податків залишається в місцевих громадах і використовується розумно. Вони, контролюють місцеву владу зі свого боку. Держава також контролює місцевих очільників, щоб вони дотримувалися законів.

   Україна теж обрала цей шлях. Ця реформа дає більше можливостей людям на місцях, і прав, і ресурсів, базуючись на географічних, історичних та економічних принципах. Для планування таких об’єднавчих процесів обласні ради ухвалили перспективні плани розвитку. Основна суть яких: щоб бути в змозі господарювати на своїй землі самостійно, мати  більше перспектив, можливостей довести до ладу власну інфраструктуру й населені пункти.  

   На рахунок шкіл: Міністерство освіти та науки дало чіткі пояснення щодо концепції опірних шкіл, яка полягає в тому, що початкові школи однозначно будуть залишатися там, де є діти такого віку, а діти старшого віку (починаючи з 5 класу) ходитимуть в середні школи, які матимуть змогу забезпечити належний стандарт навчання з відповідною кількістю вчителів, шкільного обладнання, тощо.

   Саме для обєднання у потужну ОТГ закликає  смт. Смотрич, сусідніх територіальних громад с. Балин, с. Стара Гута, с. Рудка та с. Лисогірка. Нас об’єднують історичні, економічні, дружні та навіть для багатьох, вже і  родинні зв’язки.

   Смотрич, селище міського типу, з розвиненою інфраструктурою. В минулому і до сьогодні являється культурним та духовним центром. Саме тут у дітей вище вказаних сіл, є можливість здобути музикальну освіту, займатись у фітнес центрі, в спортивних секціях, та в багатьох різних гуртках, таких як танцювальний, гончарство та ін. Це дуже важливо в наш час: інакше дітей, а це наше майбутнє,  заберуть вулиця та бари.

   Смотрич – селище що об’єднує. Тільки в  єднанні наша сила та благополуччя. Кількість цих п’яти сіл, дуже нагадує, аналогію,  п’яти пальців, яких по одному дуже легко зігнути чи навіть зламати, але коли пальці долоні об’єднуються в кулак, це вже надзвичайно потужна сила, яку ми можемо направити, заради нас самих та всіх наступних поколінь на розвиток і процвітання.

Громадський активіст Олег Борисюк
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 527 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 8
0   Спам
1-й коментар від Sergey, написано 12.03.2017 о 21:28
Я тоже поддерживаю инициативу Олега Олеговича. Вместе мы обеспечим будущее для наших детей. За Смотрицьку об'єднану територіальну громаду
+1   Спам
5-й коментар від mart68, написано 13.03.2017 о 21:17
фразу "Вместе мы обеспечим будущее для наших детей", я вже десь чув, згадав, у зековича, щож,своїх дітей,він забезпечив..........
-3   Спам
2-й коментар від 0624AA, написано 13.03.2017 о 10:44
Але Балин бюджетне село, і годувати ту всю голоту, включаючи смотрич їм резон який?
0   Спам
4-й коментар від Otaman1243, написано 13.03.2017 о 11:14
Балин гарне село. з прекрасними людьми, але про бюджетність прочитайте тут http://dun.at.ua/news/2017-03-12-4056 а тут подивіться https://youtu.be/aamndHtoJzc а (дамбас корміт всю Украіну), ми вже чули. і до чого призводить роз'єднання також знаєм. Тільки в єдності шлях до благополуччя.
0   Спам
3-й коментар від 0624AA, написано 13.03.2017 о 10:44
яка мінімальна кількість населення в громаді має бути? хто знає
0   Спам
6-й коментар від Валерій, написано 17.03.2017 о 00:13
У законодавстві не прописано вимоги до обов’язкової кількості населення у громаді, але фінансові розрахунки свідчать, що громади з чисельністю 3 тис. осіб є менш фінансово спроможними, ніж громади з чисельністю понад 10 чи 20 тис. осіб. Міжнародний досвід свідчить про те, що оптимальна кількість населення в об’єднаній територіальній громаді - це 30-40 тис. осіб. Рекомендується відстань від центру громади до інших населених пунктів – до 25 кілометрів. Проте чинник території не є визначальним і його застосування різниться у кожному конкретному випадку. Набагато важливішою є наявність транспортної інфраструктури у новоствореній громаді.
0   Спам
7-й коментар від Otaman1243, написано 17.03.2017 о 21:49
Смотрич, має інфраструктуру, тобто гроші можна направити не на будівництво, а на розвиток громади, бюджети смт Смотрич та Балина рівні
0   Спам
8-й коментар від Otaman1243, написано 20.03.2017 о 11:46
У Законі йдеться, що Кабінет Міністрів може визнати ОТГ спроможною за умови її утворення навколо населеного пункту, визначеного перспективним планом як адміністративний центр, а також якщо кількість населення ОТГ становить не менше половини кількості населення громад, які мали в перспективі увійти до такої ОТГ.

Отже тепер громади можуть об’єднатися і отримати статус спроможної ОТГ навіть якщо це об’єднання не на 100 % відповідає перспективному плану. Тобто громади, які не хочуть об’єднуватися, тепер не стоятимуть на заваді тим, хто готовий розвиватися шляхом консолідації зусиль.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018