П`ятниця, 23.02.2018, 08:13 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 21
Гостей: 20
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Березень » 5 » Веліна Заяць: «Школа не має бути об’єктом працевлаштування вчителів»
Неділя, 05.03.2017, 20:38
Веліна Заяць: «Школа не має бути об’єктом працевлаштування вчителів»
Натисніть на зображення для запуску перегляду відео

   На черговій сесії Дунаєвецької міської ради 28 лютого депутат Юрій Поліщук підняв питання про занепокоєння мешканців села Мала Кужелівка у зв’язку з пониженням ступеня місцевої школи.

   За словами міського голови Веліни Заяць занепокоєння зараз є не лише у Малій Кужелівці, а й по усіх школах громади - виною тому прийнята програма оптимізації шкіл, а збурюють хвилю тривоги самі вчителі. Якщо коротко – прогнози для викладачів дрібних шкіл громади не втішні. Буде проводитись суттєве пересіювання педагогічних кадрів, які почувають себе надто вільготно, адже зарплати у вчителів високі, а у класах сільських шкіл буває по 4-5 дітей, тому пріоритетним у майбутньому є завдання скорочення витрат на освіту, школи будуть укрупнюватись, дрібні закриватись, зайві викладачі, напевно, скорочуватись.

   Поки в усіх подібних питаннях приводяться аргументи, що так буде краще для дітей та дешевше для бюджету, а от куди подітись тим зайвим викладачам – поки не зовсім зрозуміло, адже «школа не має бути об’єктом працевлаштування вчителів», а куди ж їм працевлаштовуватись, якщо їх на це вчила держава і за чий кошт їм тепер перевчатись на нову професію, якщо цій державі вони стануть більше не потрібні?

Admin
Категорія: Новини Міської ради | Переглядів: 636 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 6
+1   Спам
1-й коментар від mart68, написано 07.03.2017 о 19:36
чого ми переживаємо,скоро лікарня буде в кам'янці, до школи наші діти будуть їздити в хмельницький, ось тоді,ми,міську владу,в очисних і втопимо, дешевше буде, для бюджету......міста.
0   Спам
2-й коментар від FiLiN, написано 08.03.2017 о 00:55
От не хотів я в черговий раз гавносрач розводити тут. Бог бачить, не хотів. 90 % коментарів «марта» з розряду «ну… сирнув в мукичку, ну… легше стало». Ні конструктивізму тобі, ні раціональної ідеї. Причому «март» любить гадити як той самий голодний кіт на початку весни – кругом і під всіма новинами. До чого «лікарня в Кам’янці» і «діти в Хмельницькому»? По вашому, значить, давайте відкриємо в кожному забитому селі ще по школі, де будуть навчатися 11,5 дітей??? Хто куди лікарню забирає??? Що конкретно ви хотіли доказати цим постом?
Якщо по темі, то я повністю підтримую нашу мериню. Вона хоч далеко не завжди розумні речі говорить, але тут її слова підходять просто шикарно. Оптимізацію шкіл потрібно вже давно було розпочати. Цей процес невідворотний і потрібний як свіже повітря. Плюсів – маса: космічна економія бюджету (бюджет однієї середньої школи на рік складає близько двох мільйонів гривень), заохочення дітей до навчання (більш-менш нормальна конкуренція в класах), суттєве збільшення фінансування опорних шкіл (покращення матеріально-технічної бази), відтік некваліфікованих кадрів. Звичайно!!! Багато некомпетентних вчителів треба буде просто звільнити, інакше ніяк. Є такі «педагоги», яких до дітей категорично допускати не можна. Профільний електронний екзамен розставить всі крапки. Дітям набагато цікавіше вчитися, коли в класі є хоча б 12-15 учнів. Як, до прикладу, провести урок фізкультури в класі з трьома учнями??? Ну маразм же ж повний. В Сокілецькій школі зараз навчається приблизно 25-27 дітей. В усій школі!!! Це при тому, що ми не в Сибірі живемо – до Лисецької школи 9 км. І тут ще будуть якісь дискусії про «закривати, чи не закривати»? В наших реаліях оптимально на весь район зробити 10 шкіл включно з міськими. Більше не треба. Це будуть потужні школи, які будуть змагатися на всіх рівнях. Такі навчальні заклади дійсно здатні давати високий рівень знань.
От ці всі «занепокоєння» у зв’язку з закриттям шкіл роблять в переважній більшості самі вчителі. Ну а як же ж, сидіти роками на нагрітому місці в зоні комфорту, а тут такий форс-мажор. Біда! Батьки дітей чудово розуміють всі перспективи таких недошкіл і виступають тільки за навчання у повноцінній школі.
Тепер відповідаю на незрозумілий подив адміна, куди ж діватися вчителям? От куди їх подіти, га? Якщо б скоротити хоча б половину пенсіонерів, місця знайдуться для всіх. Це є нормальна світова практика. А наші пенсіонери отримують повноцінну пенсію і далеко немаленьку зарплату. Причому ще бідкаються, що годин їм не додали. Але ж зараз після підвищення зарплати їх мітлою ніхто не вижене. КАЛІЗІЯ))
На рахунок зарплат. Вчитель зараз повинен отримувати 10-15 тис. гривень. Це нормальне явище, яке якісно відрізняє розвинену країну від третього світу. Звісно, він має бути професіоналом своєї справи. Не читати фізкультуру, географію, БЖД, фізику і економіку, а викладати, наприклад, тільки історію України і все. Ще рік тому вчитель отримував таку ж зарплату, як і офісний планктон в державній установі. Ну це нормально? То захоче він сам вчитися і щось нове привносити дітям???
Поки не перестанемо міряти совковими мірками про «не буде школи, не буде і села», світу білого нам не бачити.
-1   Спам
3-й коментар від mart68, написано 08.03.2017 о 07:19
красно дякую,за добрі слова, і себе бачу FiLiNе, теж в своему посту згадали ( Багато некомпетентних вчителів треба буде просто звільнити, інакше ніяк),бо таких "педагогів" вже давно потрібно було гнати,дехто помню,сам аж піною заходився, заяву писати хотів (такий важний перець,що роль діда мороза, не підходила), але час іде,аванс , зарплата +подачки батьків, своє діло зробила і мало по малу получився
"педагог-організатор". А чого стоїть фраза "Вчитель зараз повинен отримувати 10-15 тис. гривень.",Вчитель -згідний, НО НЕ ТАКІ, ПЕНЬКИ, ЯК ТИ.
А щодо переводу більшість відділень лікарні в камянець, напевне вже місяця зо три, вся лікарня гуде, тільки для тупорилих педагогів, інфа ще не дійшла.
0   Спам
4-й коментар від FiLiN, написано 08.03.2017 о 10:13
Я школу залишив ще літом, як і писав. За свої слова відповідаю завжди, тому і профіль в мене відкритий. А хто ви, звідки і з якого колгоспу??? Не у вашій компетенції судити про мою компетентність. Але, зрештою, пишіть! Щоб там не сталося. Ваші пости потрібні місту))
+4   Спам
5-й коментар від угу_Нонейм, написано 09.03.2017 о 19:47
filin ти ще досить молода людина і багато чого не знаєш і не розумієш. Якщо в селах позакривають лікарні, медпункти і школи то занепадуть вони, а чесніше кажучи, взагалі щезнуть. Молодь не буде жити там , де не має найелементарніших умов, а щодо довезення дітей до інших шкіл, поцікався в тих, хто вже доїжджає поза межі міста. Автобус робить тільки одну ходку, а діти ж навчаються в різних класах, і в них є різна кількість уроків. Подумай добренько своєю головою, чи було б тобі зручно так. А щодо пенсії вчителів, то теж поцікався яка вона. Ти би прожив на 1600грн, а то і менше. Щодо лікарні, то скільки їхати швидкій до Сокільця, коли в людини інсульт, чи інфаркт. Підрахуй час , щоби доставити породілю з Сокільця до Кам-Под, коли кожна хвилина дорога. Теоретично ми всі грамотні.
+4   Спам
6-й коментар від угу_Нонейм, написано 09.03.2017 о 19:50
А ще поцікався в мерині, яка в неї зарплата і тоді проаналізуй чи підтримував би її.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018