Понеділок, 19.03.2018, 10:42 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 24
Гостей: 22
Користувачів: 2
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Лютий » 23 » Що необхідно знати про спадкування?
Четвер, 23.02.2017, 11:38
Що необхідно знати про спадкування?

   1.Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування отримують спадкоємці за законом.

   Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).


   2. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

   Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

   У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

   У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

   У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

   У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

   У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

   У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.


   3. У 6-місячний термін після відкриття спадщини (день смерті спадкодавця ) спадкоємцю в незалежності від  того спадкує він за законом чи за заповітом  необхідно  прийняти спадщину шляхом особистої подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини або фактично прийняти спадщину, якщо особа,  зареєстрована за однією адресою зі спадкодавцем. 


   4.Якщо особа зареєстрована за однією адресою зі спадкодавцем , але не планує приймати спадщину у строк до 6 місяців нотаріусу необхідно  подати заяву про  відмову від прийняття спадщини або заяву про відмову від прийняття спадщини на користь іншої особи.  Після 6 місяців  відмовитись від прийняття спадщини буде неможливо.


   5.Для подачі заяви по прийняття спадщини необхідно мати паспорт громадянина України, картку платника податків , свідоцтво про смерть спадкодавця, довідку про склад сім’ї спадкодавця на момент смерті, ця послуга нотаріуса платна.


   6. Якщо спадкоємець протягом 6 місяців  не подав заяву про прийняття спадщини або не був зареєстрований за однією адресою зі спадкодавцем, він вважається таким, що не прийняв її.  Отримати додатковий строк для прийняття спадщини можливо за рішенням суду за наявності поважних причин пропуску або за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину.


   7. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини, строк отримання свідоцтва про право на спадщину не обмежений.

Розроблено  Дунаєвецьким бюро правової допомоги за наданням консультацій  звертатись за адресою:
вул. Шевченка, 83 а, м. Дунаївці, тел. 2-02-78, 2-00-44

В.о. начальника Дунаєвецького бюро правової допомоги Шалигіна Т.В
Категорія: Правова допомога | Переглядів: 550 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018