Субота, 19.01.2019, 14:07 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Лютий » 13 » Чи це така цивілізація?
Понеділок, 13.02.2017, 20:28
Чи це така цивілізація?
Натисніть на зображення для запуску перегляду відео

   Ми, жителі сіл Мала Побіянка, Притулівка, Заголосна, хочемо колективно звернутися до газети «Подільські вісті», а через газету до всіх тих, хто може нам допомогти, або хоч пораду якусь дати. «Децентралізація», що це таке? Обібрати села, забрати все, що в них є, і щоб ці села повмирали?

   Нам перед виборами золоті гори обіцяли, а тепер плюнули на нас із висоти і не звертають ніякої уваги ні на звернення, ні на просьби. Ми ініціювали схід села. На цей схід приїхали очільники територіальної громади, у тому  числі: п. Поплавський — голова КП «Благоустрій Дунаєвеччини», депутат міської ради А. Е. Красовська; поговорили і обіцяли виділити посаду комунальника. Це було зразу ж після виборів старости. Вже кілька разів ми зверталися до органів міської влади. Три рази збиралися люди з цього питання. І нам обіцяли, що буде виділено посаду комунальника. Ми знаходимося на відстані понад 20 км від району. Наша колишня сільська рада  складалася з трьох сіл, які теж далеченько одне від одного. От поміркуйте: староста  приходить на роботу: і нарубати дров, і пропалити в приміщенні, бо холодно, помити підлогу, щоб було чисто, тоді приймати відвідувачів, довідки виписати, кому якої треба, може, якісь хулігани — і за цим треба слідкувати. А якщо випадає сніг, стежки відкидати лопатою.  А якщо не стає світла, і світло вміє налагодити наш староста (він електрик). Він переживає за людей і не залишає нас без світла в будь-яку негоду. І ми йому дуже вдячні за це. Але хіба залишити людину одну на три села, то це така децентралізація? Чи це така цивілізація? Чи нас повертають до первісно-общинного ладу? Чи це закони такі? А відповідь одна і дуже проста. Органам влади не підходить людина, яку на посаду старости обрали люди, і ці органи влади всіма силами стараються, щоб він сам пішов з цієї посади, написавши заяву.

   Тому по всіх селах призначені і діловоди, і комунальники, а нас постійно обманюють.

   Ну скажіть, люди добрі, до кого звертатися і як боротися, що робити, якщо в селі залишилися тільки пенсіонери, інваліди, якщо навіть першої допомоги немає кому подати, бо медичка є, але така «культурна та ввічлива», що до неї краще не звертатися, бо вона може лише «швидку» викликати, а першу допомогу надавати до її обов’язків не входить.

   На наше останнє звернення нам дали таку відповідь: «На даний час для обслуговування мешканців громади працює виїзна бригада. При проведенні санітарного прибирання території населення пунктів та кладовищ за участі мешканців громад при потребі будуть залучені КП «Благоустрій Дунаєвеччини». Нам зрозуміло, якщо повиходять каліки, пенсіонери, інваліди, вдови з палицями рубати, косити, прибирати, спотикаючись на палиці, волочити сміття на смітник верітками, то вони приїдуть наглядати за нами. Але ж на кладовищі, їх у нас три, треба косити через кожні 2-3 неділі, щоб зарослі не росли. У нас при сільській раді була така людина, яка працювала комунальником. Він дуже і дуже допомагав при прибиранні кладовищ. Нам три місяці обіцяли, що буде така посада, а тепер принципово міська влада не хоче. Ми знаємо: це мало чим допоможе, бо якщо верхи не хотять, то і так буде. Кому тепер потрібні ті пенсіонери, які працювали тяжко, є ветерани праці, інваліди, ветерани бойових дій. Але ми хочемо, щоб про наше становище прочитали всі в області, і якщо ще є громади, які не об’єднувалися під цим вульгарним словом «децентралізація», то ми закликаємо вас усіх: «Не об’єднуйтесь». Вас дурять.

   А може, є такі об’єднання, в яких краще налагоджена ця робота, то просимо поділитися досвідом на сторінках газети.

Категорія: Невдоволення та протести | Переглядів: 975 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
+1   Спам
1-й коментар від Громадянин, написано 14.02.2017 о 19:28
Так, проблема благоустрою стоїть гостро не тільки у Малій Побіянці й т. д., але у всіх населених пунктах громади. Причиною є як я думаю брак коштів у бюджеті і брак бажання у жителів самим почати наводити порядок. Єдиний висновок, який можна зробити зі статті, це погана інформаційна робота місцевої влади із жителями громади, тому жителі трьох сіл чекають "доброго дядю", який прийде і все зробить, наведе порядок.
Чесно кажучи не розумію, чому мешканці даних сіл думають, що їх біда у децентралізації? Насправді для більшості сіл громади децентралізація єдина можливість залишитись на плаву. По тій простій причині, що у більшості випадків місцеві села не можуть забезпечити себе коштами, які потрібні в тому числі і на благоустрій. Можливо у Побіянці чи Притулівці є якісь підприємства чи люди платять достатньо податків, щоб себе утримати? Я у них ніколи не був, тому не знаю, поясню на відомих мені прикладах. Наприклад, візьмемо село Держанівку. У ньому немає підприємств, на яких би працювали люди, тому нема кому платити податки. Добра половина жителів пенсіонери, а люди працездатного віку або не працюють або працюють неофіційно, а ті кілька, що мають роботу нічого не виробляють (бюджетники), так звідки кошти?Таким селам завдяки децентралізації хоч інколи буде щось перепадати із міського бюджету, без зовнішньої підтримки вони приречені.
Тому мені смішно читати про те, що село обдирають. Село у більшості випадків нічого не дає, у цьому легко переконатись зайшовши у будь-який магазин міста. Єдине місце, де можна побачити продукти, які виготовило село (тобто безпосередньо жителі села на своїх домашніх ділянках) це дунаєвецький ринок. Більшість продуктів виготовляють на підприємствах, які також є основними платниками податків (крім ПДФО), тому годує не село, а аграрна буржуазія, якщо так можна виразитись (те саме і у масштабах країни).
Наступне, навіть до децентралізації я особисто не знаю таких сіл, де була би посада комунальника?Якщо він був у Малій Побіянці, жителям дуже пощастило. Також на сьогодні мені не відомо жодного села у радіусі 5 км. від міста, де були б діловоди чи комунальники, або жителів обманули, або у статті хочуть обманути нас. Старости зараз фактично у селі залишились самі. Так у них зв'язані руки (відсутність власного сільського бюджету), так потрібно самому мити підлогу й т. д.., якщо у селі автора статті такий хазяйновитий староста, вам його потрібно триматись, допомоги чекати немає звідки.
Так на яких підставах у жителів Малої Побіянки й т. д. має з'явитися власний комунальник? Хто його має утримувати?, якщо ваші села спроможні це робити самостійно, будь ласка. Чому мешканці його вимагають тільки для себе, а не усіх інших сіл громади?
Особисто я отримаю "білу" зарплату, плачу податки, тобто наповнюю бюджет, чому я із своєї кишені маю утримувати громаді Малої Побіянки комунальника? тільки тому, що їм так хочеться і вони цього вимагають (взагалі в інтересах місцевої влади опублікувати інформацію, скільки платить кожен населений пункт громади, тоді не буде подібних статей. Всі знатимуть скільки хто заплатив і на яку суму були проведені роботи, думаю це буде справедливо). Отже, або мешканці, якщо вони спроможні самостійно утримують собі комунальника або хай виходять на суботники, або живуть у засміченому селі. Ніяких винятків, всім або нікому.
0   Спам
2-й коментар від Леонід, написано 15.02.2017 о 08:48
Власна думка : Запитайте в старости скільки пайових земель знаходиться в обробітку ? ; сідайте за стіл з фермером і домовляйтесь за сплату до свого б'юджету певного відсотку, зі слів обізнаних людей сільгосп.виробники сплачують в спілку.яку очолює САМ Ю.В. Кучерявий 30 грн з га ??? А чому громада залишається в стороні ??? Пропозиція: провести схід села і розглянути це питання,чому громаді села за власні внески не використовувати послуги юриста на постійній основі ? ( без роботи юристів валом ) саме відповідальний юрист може вирішити багато проблем місцян.
+1   Спам
3-й коментар від 0624AA, написано 15.02.2017 о 10:51
30 грн/га вони сплачують скоріше не внесок, а подяку, за те що в свій час Юрій Волод. допоміг їм стати "сільгосп виробниками", просто треба було буди підхалімом і сраколизом
0   Спам
4-й коментар від Вад, написано 15.02.2017 о 12:15
медичка є, але така «культурна та ввічлива», що до неї краще не звертатися,- я бы на ее месте тоже посылал бы вас подальше за такое обращение.
Кроме того вам самим слабо убрать снег или убраться по очереди? Нужен подтиральник в дополнение к унитазу?
-1   Спам
5-й коментар від Вад, написано 15.02.2017 о 12:17
Время и силы есть на жалобы, а самим сделать шиш.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019