Неділя, 25.02.2018, 19:37 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 26
Гостей: 25
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2017 » Січень » 24 » Проблеми клубних закладів Дунаєвецької міської громади
Вівторок, 24.01.2017, 20:19
Проблеми клубних закладів Дунаєвецької міської громади

   Останнім часом знову актуалізувалась тема скорочення кількості закладів, що утримуються за рахунок бюджету органів місцевого самоврядування. Із таких закладів особливо виділяють фельдшерсько-акушерські пункти та школи. Звичайно проблему замовчувати не потрібно (школам буде присвячена окрема стаття), але на жаль порівняно мало обговорень в громаді стосовно закладів культури, яких, до речі, на утриманні громади не менше ніж шкіл, цілих 55. Шкіл для порівняння 25 (див. Паспорт Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади), але на сайті міської ради вказано, що 24.

   До закладів культури входять архіви, музеї і т. д., мова нижче піде суто про клуби та проблеми, які є особливо гострими та очевидними. Важко сказати скільки клубів є на утриманні громади, так як відповідної інформації в мережі мені знайти не вдалося, тому, на жаль, доведеться говорити  приблизно. Якщо від 55 закладів культури відняти два архіви, три музеї, районну бібліотеку, кінотеатр і населені пункти в яких клубів не має, таких я нарахував 18, то вийде, що їх у громаді близько 30.

   Щоб окреслити найголовнішу проблему будемо відштовхуватись від основних завдань клубів, які прописані у Тимчасовому положенні про клубні заклади системи Міністерства культури України. Із всього написаного у документі можна виділити головне: клуб займається розвитком народної творчості, української та інших культур, самоосвіти в галузі літератури, підтримкою соціально важливих ініціатив і наданню методичної допомоги колективам і об’єднанням. Це ідеальний варіант на папері.

   Якщо врахувати хронічне недофінансування, головною проблемою клубу все ж буде моральна застарілість.

   Можна на пальцях порахувати скільки колективів різного спрямування об’єднують навколо себе клуби у громаді. Реальних колективів, а не тих, які існують на паперах завідуючих клубів. Сьогодні клуби перестали притягувати до себе молодь, їхні приміщення пусті, а місцевих барів навпаки повні.

   Якщо із популяризацією української культури у сфері законодавства є певний прогрес, наприклад, квоти на українські пісні та мову на радіо, то ефективність діяльності клубу як установи застигла у двадцятому столітті і точно не в його кінці. Неможливо протиставляти іноземній “попсі”, яка домінує в Україні народні пісні дев’ятнадцятого століття, тобто те, що зараз пропонують клубні заклади. Для збільшення популярності української культури потрібна українська поп-музика. Зазначу, що не хотілося би, щоб у читача склалось враження, що вищесказаним я агітую за скорочення бюджетних установ за рахунок клубів. Мета статті показати, що клубним установам потрібне реформування та реорганізація.

   Не меншою проблемою буде великий відсоток працівників сумнівної компетенції серед місцевих завідуючих клубів, безпосередньо у сфері культури. Про що говорити, якщо часто це бувають люди передпенсійного або навіть пенсійного віку. Так, можливо вони мають досвід роботи, але цікаво було б дізнатись, скільки із них знають, які сучасні стилі музики є популярними сьогодні серед молоді або, що нового вийшло у світ в українській літературі за останні кілька років? На скільки мені відомо для багатьох населених пунктів громади це взагалі високі матерії. У деяких із них завідуючі не виконують навіть програми “мінімум”, тобто дискотеки по вихідних. Фактично за свою бездіяльність такі “діячі культури” щомісяця отримують швидше одноразову допомогу, ніж зарплату.

   Наступна проблема напрошується сама собою – відсутність  контролю за роботою завідуючих клубів із боку місцевих органів культури.
Висновки робіть самі.

Громадянин
Категорія: Освіта, Культура, Релігія | Переглядів: 759 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
+4   Спам
1-й коментар від FiLiN, написано 25.01.2017 о 20:21
Проблеми клубних закладів в багато чому перегукуються з проблемами сільських населених пунктів. Діло навіть не в моральній застарілості БК, а в банальній відсутності молоді для їх наповнення. В маленьких селах в будинках культури проводяться хіба що збори пайовиків, або збори села по причині крадіжки корови в баби Галі. Зрозуміло, що ні про яку реорганізацію тут не йде мова. Просто закривати і вішати замок. В дещо більших селах хоч і крутять інколи вечорами дискотеку, ситуація на цьому поприщі також досить печальна.
Будинок культури в якійсь мірі актуальний в селах, де працюють школи. При відсутності освітянського закладу БК повністю втрачає своє цільове призначення. Для чого в нашому районі в кожному селі БК – повна загадка. Ми вже з горем пополам розпочали проводити оптимізацію шкіл, натомість витрачаючи немалі кошти на зарплати завбудкультам. Останні то взагалі біда. Громадянин слушно зазначив про сумнівну компетенцію цих працівників.
Іншого рішення проблеми окрім закриття будинків культури у малонаселених пунктах просто не бачу. Його немає. Це як невідворотній процес. Рано чи пізно це станеться само собою. Чи може хтось надіється на відродження села і суттєвий притік робочого населення???
wacko
0   Спам
2-й коментар від Вад, написано 27.01.2017 о 10:33
Предлагаю сдать все ДК в аренду под кафе. Или ночной клуб.
+1   Спам
3-й коментар від star, написано 27.01.2017 о 12:23
Вад,видимо давненько в сёлах бывал.Таких сёл,где кафе "выживет",в районе осталось мало.А что касаемо ночного клуба...Будут бабульки у шеста с остеохондрозом бороться smile
0   Спам
4-й коментар від layskaserg, написано 27.01.2017 о 13:36
Звичайно зробіть дискотеку 70-80х для бабульок саме те biggrin
0   Спам
5-й коментар від Nykolyschka, написано 09.02.2017 о 21:26
Живучи між сільським клубом і баром хочеться також висловити своє бачення цих проблем. Стосовано керівників клубів,(Так як самого близького сусіда) то на мою думку вони виконують не мало роботи - доглядають такі величезні приміщення а на території після нашої культурної молоді не тільки завклубам пляшок та інших непристойних речей вистачає позбирати але й сусідам дістається . Крокуємо в Європу... І всеж - таки хоч інколи але щось таки проводять.Моральна застарілість - так, але чому колись усе оновлювалося а зараз ? За моєї пам'яті працювало у клубі чоловік до 10!!! Можна було вимагати і вимагали.І ніхто не говорив про зарплату, це ж скільти виплачували щомісяця, за роки... А зараз працює 1 або десь рідко 2!!! Про які вимоги йде мова? Так, сумно що є села які вимирають, добре казати людям з міста - а що робити нам у селах, ми також люди і маємо дітей,і прагнемо щоб наші діти розвивалися (садочки, школи, клуби, ФАП...)Село не буде існувати без цих установ.Стосовано переповнених барів - то це проблема не завклубів а держави, що дозволяє продаж алкогольних неповнолітнім.Якби був контроль, то ці діти там би не сиділи, хоча бачу, що діти яких батьки контролюють таки відвідують заклад культури їм соромно сидіти у місцевих кабаках. Невже наша поліція не знає, що продають нашим дітям? Це дуже просто зупинити.Значить так треба. Збираючи пляшки у своєму садку від того, що п'ють наші діти - задумуюсь де вони беруть грошей? 26грн.і більше- за пляшечку напою, вибачте але вони не працюють. Це вже проблеми батьків, які таке дозволяють. Без кругленької суми цілий день чи вечір за столиком не посидиш...
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018