Вівторок, 16.01.2018, 23:27 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 7
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Грудень » 18 » Навчальний візит до Республіки Польща
Неділя, 18.12.2016, 21:55
Навчальний візит до Республіки Польща

   З 27 листопада по 3 грудня делегація Дунаєвецької об’єднаної територіальної громади взяла участь у навчальному візиті до Республіки Польща під назвою «Стратегічне планування в органах місцевого самоврядування». Захід був організований та профінансовани Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO спільно з Польським Фондом Міжнародної Солідарності Solidarity Fund PL.

   Першим об’єктом польського самоврядування, з яким дунаївчани мали нагоду познайомитись, було Маршалківське управління Нижньосілезького воєводства. Тут гостей ознайомили з історією польських адміністративно – територіальних реформ та структурою і функціонуванням місцевого самоврядування у Польщі, стратегією розвитку воєводства. Особливо наголосили про роль Маршалківського управління у плануванні стратегії регіону, процесі розробки і запровадження, актуалізації, моніторингу і системи показників. Не менш важливим є партнерські відносини різних гілок влади, коли кожна з них відповідає за конкретну ділянку роботи. В ході зустрічі господарі ознайомили наших делегатів зі стратегією розвитку територій Нижньосілезького воєводства на живих прикладах пояснили чому служить стратегія, її цілі, плани, інструменти реалізації, джерела фінансування та моніторинг зробленого. Також презентували вибрані програми та найкращі приклади використання співфінансування. Завершила день екскурсія до Гідрополісу – освітнього центру води.

   Наступного дня делегація відвідала село Годзєнчін, де зустрілись із представником місцевої групи дії «Країна заплав Одри», який ознайомив з місією та метою Асоціації.

   Тут члени робочого комітету зі стратегічного планування Дунаєвецької міської ОТГ мали нагоду на живих прикладах ознайомитись з місцевою стратегією розвитку. Чому вона служить, як узгоджується зі стратегією регіону, як проводиться моніторинг та актуалізація. До уваги гостей були приклади успішно здійснених та профінансованих заходів. Розповіли господарі і про джерела завдяки яким винайшли кошти.

   Найбільш насиченим практичними заняттями видався третій день у місті Дзержонюв. Тут навчально – семінарську сесію проводили Ванда Островська та Патрик Вільд. Після теоретичної лекції в якій виступаючі ознайомили присутніх з рисами доброї стратегії, дунаївчани мали нагоду презентувати власну стратегію розвитку. Експерти одразу ж проводили аналіз побаченого та почутого, давали рекомендації та практичні поради.

   Не менш корисним був і візит наступного дня до Щінави. В управлінні міста для гостей провели презентацію, в якій розповіли його історію. На прикладі цього регіону дунаївчани мали змогу побачили модель стосунків між гміною, повітом та владою воєводства в розрізі планування спільних заходів, залучення коштів, пристосування стратегії розвитку гміни до стратегічних документів на інших рівнях самоврядування. Досить корисним був приклад аудиту використання коштів, який дав змогу виявити значний ресурс і направити його для розвитку громади.

   Презентація гміни і планів розвитку, специфіка розробки стратегії у сільсько – міській гміні, співпраця із солецтвами – такою був перший пункт програми наступного дня, який пройшов в управлінні гміни Стошовіце. Гостей ознайомили з тим як побудовано систему освіти. В Стошовіце  провели оптимізацію, в результаті якої залишилось три заклади освіти – новозбудована початкова школа, гімназія та філіал у віддаленому селі.

   В ході візиту дунаївчанам презентували значну кількість напрацювань польських громад, які дають реальний приклад ефективного використання шансу під назвою громада.

Категорія: Новини Міської ради | Переглядів: 1539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018