Неділя, 26.05.2019, 14:02 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Листопад » 30 » Хтось заробляє, хтось помирає
Середа, 30.11.2016, 23:40
Хтось заробляє, хтось помирає

   Кілька днів тому мені чисто випадково вдалося почути розмову двох незнайомих мені жінок, які стояли у черзі одного із дунаєвецьких магазинів. Суть розмови не важлива, але одна із них сказала: “Да, да, працюю на Рубльовці, в одної жінки. Вони там такі странні”. Для тих, хто не знає, “Рубльовка” – це неофіційна назва місцевості біля Москви, яка популярна серед місцевих багатіїв.

   Ще три роки тому на подібний діалог я не звернув би уваги, але війна все змінила. Проблема як ви вже напевно дорогі читачі зрозуміли не в тому, що ця жінка заробляє гроші за кордоном, а в тому, що вона заробляє їх у Росії. Звичайно, що це не заборонено законом. Звичайно від початку війни із Росією кількість громадян України, які їдуть туди на роботу зменшилась і це помітно без знання жодної статистики, але для прикладу за даними Федеральної міграційної служби на сьогодні у Росії перебуває 2,5 млн громадян України, з них працездатного віку - 1,9 мільйони осіб. Хочу одразу звернути увагу, що я не намагаюсь виставити цих майже два мільйона осіб як зрадників держави, гидко, коли інші апелюють до такого “дешевого” патріотизму. Держава лише форма організації суспільства, тому в першу чергу апелюю до громадян які її населяють. Тим більше держава та державні мужі давно показали, що їм все одно – дипломатичні стосунки між Україною та Росією так і не розірвані, візовий режим не введено.

   За останні кілька років на школах та інших будівлях міста з’явились меморіальні дошки на честь наших земляків, які загинули на російсько-українській війні. Напевно, що більшість дунаївчан особисто їх не знає, але це підтвердження того, що війна не десь далеко на Сході, а вже на вулицях нашого міста, тому що у когось загинув сусід, у когось друг, у когось член сім’ї. Можливо навіть декого із них знають ті, хто їздить на заробітки до Росії. Звертаюсь саме до таких людей… як вам усвідомлювати те, що в тому числі ваші податки, які ви платите у Росії ідуть на фінансування вбивств інших жителів Дунаївець? Як вам працювати на росіян та допомагати їм у війні? Як вам проходити біля цих меморіальних дощок та дивитись в очі тих, чиїх родичів убила Росія? І все це за 600-800 доларів на місяць, смішно до болю. Питання звичайно риторичні.

   Питання риторичні, тому що очевидно, що ніякого усвідомлення у вас немає. Ви московські холуї, яким кілька тисяч рублів у кишені дорожче за життя українського солдата, сусіда, родича іншого жителя Дунаєвець чи сусіднього села, який зараз воює на Сході України. У вас честі немає, тому не бачу сенсу статтю перетворювати на повчальну прокламацію та намагатись достукатись до вашої совісті та здорового глузду.

   Чесно кажучи гірко, що так відбувається, але з іншої сторони чудово, що війна та революція дозволила краще зрозуміти, свого роду відкрила очі на те середовище у якому живемо. І як би привабливо не виглядала українська пропаганда про “єдину країну”, насправді українці не вибудували навіть єдиного суспільства. Очевидно, що одна частина суспільства продовжує будувати із себе повноцінну націю, яка базується, а в майбутньому ці процеси посиляться, на цінностях свободи, європейськості, української ментальності та лояльності до української держави.

   Інша, називаю її “радянська” частина суспільства (тому що процеси, які вплинули на виховання, становлення цієї частини беруть свої початки ще у часи Радянського Союзу) є та продовжить надалі знаходитись у культурних впливах Москви і звичайно її пропаганди, що ведеться і на території України. Характерні риси цієї частини, лояльність до Москви та її політики. У когось ця лояльність проявляється особливо гостро, можна сказати шизоїдально із вірою у “три братських народи” та ненавистю до всього українського. У когось більш приховано та менш гостро із не бажанням бачити у Росії ворога, напевно саме сюди можна віднести і українських заробітчан у Росії. Тому про яке розуміння одне одного може йти мова, це інші світи, інше бачення, інша ментальність. Щоб краще зрозуміти про що йде мова, спробуйте собі уявити француза, який у 1940 році під час війни із Німеччиною їде на заробітки до Німеччини.

   Раджу заробітчанам москвофілам, якщо такі знайдуться і прочитають дану статтю, переїхати назавжди до Росії.

   Тим, хто тримається проукраїнських позицій, вважають себе українцями або хоча б не забули, що таке гідність, раджу викинути  зі свого життя знайомих, друзів чи родичів, які продовжують їздити на заробітки до Росії.

   P. S. Кілька разів довелося бачити, як у поїзд сполученням Львів-Москва, одночасно сідали люди із баулами, які прямували до Москви на заробітки та солдати, які їхали у Східну Україну на війну. Тільки уявіть собі, в одному поїзді ...одні їдуть заробляти, інші воювати.

Громадянин
Категорія: Про наших людей | Переглядів: 3519 | Рейтинг: 3.2/4
Всього коментарів: 26
+6   Спам
1-й коментар від 0624AA, написано 01.12.2016 о 14:23
Шановний авторе статті зрозумійте вже накінець, що це проблема не в Росії, а в Україні ! ! ! Проблема є, і вона в тому, що в нас немає влади !!! ні в Києві ні в області. ні в районі. І те що люди думають як заробити копійку їх винити не можна, 2 роки тому я був би з Вами абсолютно згідний, але мій близький друг на протязі багато років заробітчанин в Росії, в 2014р. "прибув з заробітків" спецом аби взяти участь в бойових діях на Донбасі, записався в Добробат, відвоював 1,3 роки, повернувся з АТО і на моє запитання що будеш робити далі відповів що їде на заробітки в Росію, після цього мою думка змінилась. Путін не винен шо ми такі безхребетні, вибираємо владу яка здає наші інтереси, території разом з людьми, ресурсами, майном .... 2,5 роки не могти розігнати 20 наркоманів це ше треба вміти так "воювати"...
0   Спам
4-й коментар від Громадянин, написано 01.12.2016 о 16:23
В статті немає ні одного звинувачення у бік Росії чи Путіна.
0   Спам
5-й коментар від Громадянин, написано 01.12.2016 о 16:35
Та і чесно кажучи стаття написана не для того, щоб когось переконувати, навіть краще, коли кожен залишиться при своєму. На інші емоції та коментарі я навіть не розраховував пишучи цей провокаційний текст.
Третій коментар розкриває всю суть світопогляду більшої половини місцевих жителів.
+1   Спам
18-й коментар від Dream, написано 02.12.2016 о 12:36
Громадянин,скажу по правді,прочитала лише перший абзац..далі читати вже було не цікаво.
Чому ж ви почули і промовчали?? Не повідали всю правду життя тим жінкам??
Звісно, не обов`язково відповідати,я і так здогадуюсь smile
0   Спам
2-й коментар від 0624AA, написано 01.12.2016 о 14:26
P. S......спробуйте собі уявити француза, який у 1940 році під час війни із Німеччиною їде на заробітки до Німеччини. - їх вивозили і вони працювали в Німеччині безплатно...
0   Спам
6-й коментар від Громадянин, написано 01.12.2016 о 16:51
В 1940 році ніхто цивільних французів на роботу до Німеччини не вивозив, виняток становлять військовополонені, яких могли змусити попрацювати.
Але навіть якщо піти за цією логікою, (очевидно, що людини, яка не розбирається в подібних питаннях) то вивозити на примусову працю можна тільки після окупації країни. Звичайно, що було багато французьких добровольців у Вермахті, але це вже зовсім інша тема.
0   Спам
16-й коментар від 0624AA, написано 02.12.2016 о 09:49
P. S.....то вивозити на примусову працю можна тільки після окупації країни ....... А по твоєму Франція не була окупована Німеччиною???
+2   Спам
3-й коментар від Inna6319, написано 01.12.2016 о 16:15
люди їдуть заробити копійку, бо треба годувати сім'ї. думаю, вони з радістю залишись би працювати в Україні, але де ж взяти робочі місця?
+2   Спам
7-й коментар від FiLiN, написано 01.12.2016 о 19:44
Автор статті, як би це так коректно написати, жертва українського голожопого ультранаціоналізму. Мені подобається стиль вашого написання, окремі статті дуже змістовні. Але ця стаття, шановний Громадянине, вибачте за прямоту, повний маразм.
Ви абсолютно не розбираєтеся у РЕАЛЬНИХ причинах війни, її передумовах, фінансовій складовій, рушійних силах. Зате відмінно прикриваєтеся ідеалами патріотизму і української національної ідеї. Зараз наш патріотизм завдяки таким як ви просто зашкалює. Він активно пропагується на кожному кроці. Це модний тренд, фішка я б сказав. На патріотизмі заробляють величезні гроші, а більшості, в тому числі і вам, патріотизм дозволяє відчути себе повноцінним громадянином суспільства. Можливо багатьом читачам я зараз просто очі відкрию, і вони будуть шоковані, але сучасній владі патріоти і в тому числі псевдопатріоти (яких переважна більшість) вигідні. Ви ідеальний інструмент для втирання всього, що можна втерти. І ви абсолютно нічим не відрізняєтеся від російської ВАТИ, для яких новини Першого Національного – головне джерело інформації.
Про єдність держави. Ще один міф нашої влади і дописувача. Яка єдність може бути, якщо українець Галичини більше схожий по світогляду та менталітету до поляка, ніж до українця з Донбасу? Цьому є маса історичних і об’єктивних причин, наводити які я не бачу сенсу. Українці ніколи не будуть єдині в межах унітарної держави. Тільки федералізація, яку треба було проводити на зорі незалежності.
Тепер, безпосередньо, до вашої теми дискусії. Я не знаю, досягла Україна вже дна, чи все ще тільки розпочинається, але визнайте – наша держава зараз просто в жалюгідному стані. Це слово як не можна краще підходить до характеристики країни. Навіть молдовани живуть краще за нас. Після амністії президента і воєнних дій на сході Україна плавно, але впевнено перетворюється на європейське Сомалі. Але ж ЭВРОПЕЙСЬКЕ! В цьому місці всі патріоти повинні гордо піднятися з своїх кріслодиванів і сказати «Слава Україні – Героям Слава». Без цього ніяк. Ви не патріоти, не любите свою державу, холуї, продажники, ставленики Москви і так далі. Величезний рівень корупції, контрабанда зброї, тотальне зубожіння населення і десятки інших причин змушують людей шукати кращої долі за кордоном. І це ПРАВИЛЬНО. Я можу тільки поаплодувати таким людям. І байдуже, куди вони їдуть. Хоч в Росію, хоч в Польщу, хоч в Габон (ВВП на душу населення цієї маленької африканської країни вищий мінімум в три рази за український показник).
Ви думаєте що пишете, коли закликаєте викинути з друзів, знайомих і так далі всіх, хто їде на заробітки в Росію? Коли держава відверто приймає своїх громадян за дебілів, іншого виходу просто не залишається. В нас хоче виїхати кожен сьомий з десяти і цей показник за наступний рік тільки збільшиться. Покажіть свій патріотизм в тій же Росії, Польщі, щоб мешканці країн знали, що ми ще залишилися нацією. Чи слабо, мабуть? В Україні ваш показний патріотизм нікому не потрібний.
В нас в Дунаївцях номінального населення залишилося може тисяч 8, від 16. Значить багато. Треба щоб було 4, тоді може настане повний колапс і влада задумається про катастрофу. На вашу думку, чого переписка населення не проводилася ще з початку 2000-них?
В мене питання: вам стало краще жити? Патріотизм та жагуча любов до України вас зігріла в буквальному сенсі цього слова??? Що конкретно зробили Ви, іменований гордим (аж дух розпирає) ніком ГРОМАДЯНИН для покращення життя в країні? Писати провокаційні тексти можу і я, хоч по 10 в день. Але ж я не прикриваюся патріотизмом (який повинен бути в душі), не б’ю себе в груди і не гарлапаню «Слава Україні – Героям Слава». Значить що, я недостойний громадянин своєї країни?
Заздалегідь прошу вибачення за особливо радикальний виклад інформації.
+1   Спам
8-й коментар від star, написано 01.12.2016 о 20:52
+1000000 !!!
+1   Спам
10-й коментар від Громадянин, написано 01.12.2016 о 23:35
Приємно, що хтось звертає увагу на мою писанину.
Коректно у вас не вийшло, але мене це не образило.
Чесно кажучи не розумію про який "голожопий ультранаціоналізм" йде мова. Ніколи себе не вважав не те що ультранаціоналістом, а навіть просто націоналістом. І якщо ви ще раз уважно прочитаєте текст, то можливо звернете увагу, що ніякого возвеличування нації і іншого,що притаманне націоналістам у тесті не має. Перед тим як оперувати подібними термінами прочитайте спочатку значення слова у словнику.
Щодо вашого звинувачення у тому, що я не розбираюсь у причинах війни, можливо це так, але у статті ні слова про причини війни не має, тому не розумію про що ви.
(дозволяє відчути себе повноцінним громадянином суспільства)Для того,щоб відчувати себе повноцінним громадянином суспільства мені не потрібен патріотизм, навпаки проблеми у того, кому патріотизм для цього потрібен. У мене для цього є відповідні документи та громадянські права. Ви мене особисто не знаєте, але робите висновки щодо того, що я вкладаю у поняття громадянства.
Потік свідомості про ВАТУ і українців Галичини я коментувати не буду.
(Про єдність держави. Ще один міф нашої влади і ДОПИСУВАЧА.)Якщо ви не звернули увагу майже у половині статті йдеться про те, що суспільство розколене, тому знову ж таки не розумію у творенні яких міфів ви мене звинувачуєте.
Речення із Славами України, контрабандою зброї, ставлениками Москви і економічною ситуацією я теж вважаю не доречними, у статті про це ні слова, тема статті стосується українських заробітчан у Росії. І патріотизм тут ні до чого. Єдине в якому патріотизмі мене можна звинуватити це любов до рідного міста та місцевої природи, не більше. Тому Слави України тримайте при собі. Єдине у чому погоджуюсь, так це у тому що кожен має право емігрувати і у цьому я повністю підтримую людей, які на це наважились. Але їздити на заробітки у Росію сьогодні...?
(Чи слабо, мабуть)Звичайно що слабо. От так взяв і поїхав доводити якому незнайомцю патріотизм, який він сам мені приписав.
(На вашу думку, чого переписка населення не проводилася ще з початку 2000-них? )Тут і так все зрозуміло.
(вам стало краще жити? )Так.
(Патріотизм та жагуча любов до України вас зігріла в буквальному сенсі цього слова???)Повторююсь, що я не патріот України, навіть не патріот місцевого населення і тим більше не націоналіст.
(Що конкретно зробили Ви, іменований гордим (аж дух розпирає) ніком ГРОМАДЯНИН для покращення життя в країні?)Я не горджусь своїм ніком, це просто ім'я яким я користуюсь на ДД, не знаю з чого ви це взяли.По-перше, не давав і не даю хабарі, а також не беру. По-друге, ніколи не крав у людей, у яких був найманий на роботу і таке інше. Ваше питання насправді поставлене не коректно, так як чому я маю щось покращувати у цій країні, мені досить впорядкувати простір навколо себе, та і не маю я такої можливості, щоб змінювати щось аж у всій країні.
(Значить що, я недостойний громадянин своєї країни? )Достойний чи не достойний не мені вирішувати. Скажу, що ви явно трішки не сповна розуму, так як по-перше, приписали мені якісь характеристики, а потім за це почали змішувати із багном. ПО-друге, знайшли у статті таку інформацію, якої у ній немає, а потім це прокоментували. А як ви думаєте достойний?
Якщо патріотів і націоналістів можна звинуватити у тому, що вони часто перегинають палку, то судячи із вашого коментаря ви явно забагато думаєте про країну та патріотизм і бачите їх там де їх немає. У вас це все як у патріотів і націоналістів, тільки у сторону заперечення. Перепрошую, але більше на ваші подібні ахінеї відповідати не буду.
0   Спам
13-й коментар від FiLiN, написано 02.12.2016 о 01:02
Я б із задоволенням поспілкувався з вами вживу (грамотні люди апріорі заслуговують поваги), але політика конфіденційності для вас важливіше відкритості. У своєму коментарі я не прагнув розбирати кожне ваше речення на цитати і підкреслювати свою думку. В багато чому я виклав сучасні українські проблеми, не прив’язуючись до вашої статті. Чому ви розібрали на цитати мій текст, відповідаючи при цьому на них – загадка. Мене обурило ваше ставлення до українських заробітчан в Росії. Якщо людина має можливість виїхати на роботу в іншу країну, нехай їде. Навіть в Росію. Що вам поганого самі росіяни зробили? Чи ви наївно вірите, що якщо всі українці виїдуть з Росії, то війна закінчиться?)) Путіну нічим буде спонсорувати воєнні дії? Як це "викинути зі свого життя знайомих, друзів чи родичів, які продовжують їздити на заробітки до Росії?". Це що, первіснообщинний лад? Ви ж розумна людина, не пишіть таку єресь.
+2   Спам
14-й коментар від Громадянин, написано 02.12.2016 о 01:45
У чому загадка?,ви самі змусили розібрати на цитати ваш коментар, так як начепили на мене цілу купу ярликів, які мене не стосуються. "Молчание знак согласия".
Чому у мене таке ставлення до заробітчан я вже пояснив. Ваша думка інша і я в цьому нічого не бачу поганого - плюралізм. Але на відміну від вас, за ваші переконання я ярликів на вас не навішав.
Мені особисто росіяни нічого погано не зробили, якщо вас цікавить моє ставлення до них, то воно просто нейтральне.
Я навпаки дотримуюсь іншої думки, що чим більше охочих виїде до Росії тим краще, просто хотілося б, щоб вони виїхали туди на завжди. Не знаю, коли війна закінчиться, але думаю, що якщо події, які із нею пов'язані будуть відбуватися саме так як зараз, то після цієї буде ще одна війна.
У часи первіснообщинному ладу поняття заробітки, а тим більше у Росію не існувало biggrin . Це порада, якщо комусь хочеться, то можна навіть прославляти таких людей за такий "благородний вчинок".
+1   Спам
9-й коментар від star, написано 01.12.2016 о 21:02
Судя по месту жительства,Торонто,Канада( из инфы про пользователя,если не прикалывается) громадянину офигенно легко быть искренним патриотом Украины.Если не затруднит,порассуждайте ещё на тему тарифов,уровня цен и их соответствия уровню доходов...С нетерпением ждём увлекательного чтива.
0   Спам
11-й коментар від Громадянин, написано 01.12.2016 о 23:41
Ні, я місцевий. Згадали мені мого хорошого знайомого, який сказав: "Що чим далі українець від України тим більше він її любить, особливо це стосується українців Канади"
0   Спам
12-й коментар від star, написано 02.12.2016 о 00:04
А он вдогонку Лермонтова не цитировал? "люблю отчизну я,но странною любовью..."
-1   Спам
15-й коментар від mart68, написано 02.12.2016 о 09:05
хай в білокаменній лермонтова цитують, крім кісільова,лаврова,х..на,там,нікого не чути,а у нас свої, вірші....
+1   Спам
19-й коментар від Dream, написано 02.12.2016 о 12:38
star,не пишіть провокаційні повідомлення,в мене плюсики закінчуються smile
0   Спам
20-й коментар від star, написано 02.12.2016 о 13:20
Добренько biggrin
0   Спам
17-й коментар від Inna6319, написано 02.12.2016 о 11:52
мені цікаво чому автора статті обурив факт сплати податків в Росії, але він ні слова не написав що заробітчани привозять зароблене сюди і вкладають їх в український ринок
0   Спам
22-й коментар від Громадянин, написано 02.12.2016 о 15:57
Так і знав, що хтось це згадає, в цьому є певна логіка, але вона двоїста.
Так, з однієї сторони грошові перекази заробітчан частково перекривають відтік валюти із країни, що дозволяє пом'якшити негативні тенденції в економіці.
З іншої сторони, в тому числі із їхніх податків фінансується російська армія, що дозволяє її краще забезпечувати, а як наслідок вона краще воює. Також ті, хто працюють у Росії на будівництві розвивають її інфраструктуру. Також велика кількість лояльних Росії українців і в тому числі укр. заробітчан, які там перебувають дозволяють російським ЗМІ виставляти російсько-українську війну як громадянський конфлікт. Думаю, що кілька мільярдів, які заробітчани присилають в Україну навряд чи перекриють трати країни на оборону, руйнування і жертви.
Як приклад вам діяльність місцевого маслозаводу, про який я вже кілька разів писав. З однієї сторони податки від заводу ідуть у місцевий бюджет, що дозволяє реалізовувати більше проектів міській раді. З іншої, важко оцінити, скільки коштів знадобиться для відновлення екосистеми Тернавки, а також чистка русла.
0   Спам
26-й коментар від Inna6319, написано 03.12.2016 о 16:49
ті кілька мільярдів не перекривають навіть десятої частини того, що наші державні мужі вкрали прикриваючись війною(
0   Спам
24-й коментар від mart68, написано 03.12.2016 о 03:14
може в ринок, вони і вкладають(рублі в бакси,чи бакси в гривні), но в пф, дуля з маком..........
+3  
21-й коментар від Admin, написано 02.12.2016 о 15:41
Сьогодні зранку біля 10 години в лікарському ставку дядько проломався і втопився на очах у всієї лікарні. Побачили, викликали рятувальників і дивились як дядько собі бовтається. Ті приїхали, витягнули, той дихнув три рази і віддав Богу душу. То я це до чого, нам отуто глибоко насрати один на другого, не кажучи вже про якісь там високі матерії. Людяність? Нє, не чули...
+1   Спам
23-й коментар від star, написано 02.12.2016 о 20:54
Выжидали,когда "клиент созреет" и станет пациентом )))
0   Спам
25-й коментар від mart68, написано 03.12.2016 о 03:16
но так,як досвіду мало,пацієнт,став клієнтом,другої організації......
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс