Неділя, 21.01.2018, 10:55 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 17
Гостей: 14
Користувачів: 3
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Листопад » 24 » Енергія Сонця – на користь людям
Четвер, 24.11.2016, 11:53
Енергія Сонця – на користь людям

   Сонячні станції – це вид електростанцій, що перетворюють сонячне випромінювання в електроенергію, після чого направляють її в мережу. На відміну від інших, вони не мають рухомих частин, що передбачає відсутність шуму і дискомфорту для навколишнього середовища. В Україні діє Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який покликаний стимулювати розвиток таких проектів.  Сонячна електростанція будується і на території Дунаєвеччини, зокрема, Дем’янковецької громади. Так як навколо даної події почали точитись різні припущення та розмови, більш детальніше ми вирішили довідатись у тих, хто безпосередньо там працює і керує процесом встановлення конструкцій. Запитання наших читачів ми адресуємо Василю Гребенюку, заступнику директора ТОВ «ЕКОТЕХНІК- ДУНАЇВЦІ».

   - Василю Йосиповичу, що являє собою сонячна електростанція і як обиралось для неї місце?

   - Земля під дане будівництво була виділена ще в 2013 році Хмельницькою обласною адміністрацією. Проте до цих пір робота не здійснювались через відсутність інвестицій. Зрозуміло, що необхідні були кошти, і немалі.
   До прикладу, у 2014 році через відомі трагічні події в Україні один із іноземних інвесторів підприємства «ЕКОТЕХНІК-НОВА УШИЦЯ», директором якого я є, відмовився фінансувати будівництво фотовольтаїчної сонячної електростанції на території Новоушицького району. Проте у 2015 році зацікавився даним проектом вітчизняний інвестор і вже  25 травня 2016 року ми сонячну електростанцію ввели у експлуатацію. Вона не лише почала приносити прибутки, а й вирішувати проблеми забезпечення електроенергією. Даний інвестор зацікавився і станом справ у Дунаївцях. Оскільки підприємство діяльність не здійснювало, то відбулась зміна власника і у вересні місяці поточного року почалось будівництво ФЕС.
   Стосовно території (31, 9824 га), то скажу, що вона була суцільним несанкціонованим звалищем. Тож щоб розпочати роботи, потрібно було розчистити її, прибрати, підготувати площу. Прикро, що, незважаючи на будівництво, люди і надалі продовжують вивозити сміття і всякий непотріб, скидаючи то при дорозі, то підвозять майже до самого місця будівництва.  

   - Коли планується здача об’єкту?

   - Ми будуємо ФЕС загальною потужністю 9,9 мегават. Повністю завершити монтаж планується до кінця 2017 року. Першу чергу потужністю 4,95 МВт буде здано до кінця поточного року, а введення в експлуатацію планується у першому кварталі 2017 року - після дотримання всіх необхідних процедур. Проблемою є важкий рельєф місцевості, та, незважаючи на це, наразі заплановані роботи виконані на 60 відсотків.

   - Ви не складаєте в майбутньому конкуренцію Дунаєвецькому РЕМу?

   - Звичайно, ні. Навпаки, ми партнери. В загальну мережу ми передаватимемо електроенергію і фактично це буде 9,9 мегават у час пік. Ми   ввійдемо на ринок, отримаємо ліцензію і працюватимемо.

   - Що це дасть для району?

   - Насамперед, для країни. Розвиток сонячної енергетики сприятиме енергетичній незалежності, збереженню екології, створенню робочих місць. Стосовно району, за оренду землі будемо сплачувати істотну суму коштів у міський бюджет. А ще – робочі місця. Нехай це буде 10-12, але   працевлаштування офіційне і високооплачуване.

   - Жителі навколишніх сіл стурбовані, що ця споруда негативно впливатиме на стан їхнього здоров’я. Що з приводу цього?

   - Звичайно, це не так. Саму електростанцію можна порівняти з дзеркалом. Адже воно не впливає на наше здоров’я. Шкідливість швидше наносять ті господарі, які застосовують хімічні препарати при виробництві с/г продукції. Якщо через 49 років (саме на стільки передбачено оренду землі) хтось не захоче або надумає щось змінити, конструкції забираються – і все. Ніякої шкоди ні землі, ні людям. До речі , землі , що передані у користування підприємствам, як у Дунаєвецькому районі, так і в Новоушицькому, не придатні для сільськогосподарського виробництва.

   Уже на місці будівництва запитала начальника дільниці Сергія Ковальчука та відповідального за охорону праці і техніку безпеки Віктора Єлісеєва:

   - Скільки людей сьогодні залучені до роботи і які умови їхньої праці?

   - Зараз працює до 60 чоловік по цивільно-правових угодах, з них 40 – дунаївчани. При цьому не лише витримуються всі вимоги по техніці безпеки, забезпечення одягом, взуттям, а й харчуванням. Люди задоволені і знають, за що працюють. Ми також задоволені працею людей.
   Коли повертались назад, проходили мимо великих куп сміття, які, як прокоментував Василь Гребенюк, з’явились нещодавно. І пригадались слова Пророка «…той мурує, той руйнує…!».
   - Хочемо жити по-європейськи, а мислити і чинити так ще не навчились, - з сумом мовив Василь Йосипович.
   Але сміття і стихійні звалища – це вже тема іншої розмови.

Валентина Байталюк
Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 1663 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018