П`ятниця, 19.01.2018, 21:25 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 29
Гостей: 25
Користувачів: 4
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Листопад » 3 » Що варто знати при складанні заповіту?
Четвер, 03.11.2016, 12:08
Що варто знати при складанні заповіту?

   Що варто знати при складанні заповіту? Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи (заповідача) на випадок своєї смерті. Але варто зауважити, що право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю (повнолітня (від 18 років), дієздатна особа або така, що набула повної цивільної дієздатності).

   Заповідач має право:
1. призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, так і може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом.
Але малолітні (до 14 років), неповнолітні ( з 14 до 18 років), повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Під терміном «непрацездатний» треба розуміти досягнення пенсійного віку або наявність інвалідності будь-якої групи в незалежності від віку.
Приклад: Жінка залишила заповіт, згідно з яким передала все належне їй на момент смерті майно одному з двох синів. Другий син на момент смерті матері досягнув пенсійного віку, звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини . У такому випадку, не дивлячись на наявність заповіту, другий син має право на ¼ частину всього майна, яке належало померлій матері.
2. скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.
Приклад: У власності заповідач на момент складення заповіту перебував житловий будинок, який він заповів дочці та земельна ділянка, яку заповів сину, а вже після складення заповіту, ним набуто право власності на квартиру. Спадкоємцями першої черги за законом є дружина, син та дочка. У такому випадку дочка спадкує житловий будинок, син – земельну ділянку, а квартира, яка не була охоплена змістом заповіту, буде спадкуватись за законом всіма наявними спадкоємцями 1 черги.
3. зобов'язати спадкоємця до вчинення певних дій немайнового характеру, зокрема щодо розпорядження особистими паперами, визначення місця і форми здійснення ритуалу поховання.
4. обумовити виникнення права на спадкування у особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов'язаної, так і не пов'язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо).
5. призначити іншого спадкоємця на випадок, якщо спадкоємець, зазначений у заповіті, помре до відкриття спадщини, не прийме її або відмовиться від її прийняття чи буде усунений від права на спадкування, а також у разі відсутності умов, визначених у заповіті.
6. як у будь-який час скласти заповіт, так і у будь-який час скасувати, знести в нього зміни або скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.

   Заповіт посвідчується:
1. Нотаріусом.
2. Посадовою особою органу місцевого самоврядування у населеному пункті (селі, селищі), де немає нотаріуса.
3. Заповіт особи, яка перебуває на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров'я, а також особи, яка проживає в будинку для осіб похилого віку та інвалідів, може бути посвідчений головним лікарем, його заступником з медичної частини або черговим лікарем цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров'я, а також начальником госпіталю, директором або головним лікарем будинку для осіб похилого віку та інвалідів.
4. Заповіт особи, яка перебуває під час плавання на морському, річковому судні, що ходить під прапором України, може бути посвідчений капітаном цього судна.
5. Заповіт особи, яка перебуває у пошуковій або іншій експедиції, може бути посвідчений начальником цієї експедиції.
6. Заповіт військовослужбовця, а в пунктах дислокації військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також заповіт працівника, члена його сім'ї і члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчений командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу.
7. Заповіт особи, яка тримається в установі виконання покарань, може бути посвідчений начальником такої установи.
8. Заповіт особи, яка тримається у слідчому ізоляторі, може бути посвідчений начальником слідчого ізолятора.

   За наданням детальної інформації стосовно складання заповіту або щодо консультацій з інших юридичних питань звертайтесь за адресою: м. Дунаївці, вул. Шевченка, 83а (колишнє приміщення банку «Україна»), 1 поверх з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 18.00, тел.+38(03858) 2-02-78.

В.о. начальника Дунаєвецького бюро правової допомоги Шалигіна Т.В.
Категорія: Правова допомога | Переглядів: 756 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018