П`ятниця, 23.03.2018, 22:43 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 19
Гостей: 19
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Вересень » 29 » 28 вересня Всесвітній день боротьби зі сказом
Четвер, 29.09.2016, 12:43
28 вересня Всесвітній день боротьби зі сказом

   За ініціативою благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» (ARC) та «Центрів боротьби з хворобами і профілактики хвороб» (CDC) 28 вересня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом.

   Сказ - це інфекційне захворювання теплокровних ссавців і людини, яке викликається вірусом, що відноситься до сімейства Rhabdoviridaes. Хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту, а за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю - через це щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. Захворювання зустрічається на всіх континентах, окрім Австралії.

   Епізоотична ситуація зі сказу тварин в Європі залишається напруженою, оскільки сказ відноситься до захворювань, які не мають кордонів. Найскладніша епізоотична ситуація щодо сказу в Європі відзначається в країнах Східної Європи, зокрема Російській Федерації, Республіці Білорусь, Україні, Туреччині. Територія України перебуває в епіцентрі сказу в Європі. У той же час країни Західної Європи вже тривалий час благополучні щодо сказу.

   Зооноз сказу є одним з найбільш поширених в Україні природно – осередкових захворювань ссавців. В Україні сказ реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах. Епізоотична ситуація щодо сказу в Україні має ряд особливостей, зокрема, це еволюція епізоотії як природно-вогнищевого, так і антропоургічного (міського) типу. В першому випадку резервуаром і джерелом збудника інфекції є лисиця, в другому - собаки та коти.

   Щорічно з приводу покусів тваринами до медичних закладів України звертається 70-90 тисяч осіб. Серед тих, яким призначаються щеплення, 12-15% потребує комбінованого курсу щеплень антирабічною вакциною з антирабічним імуноглобуліном, що дозволяє в переважній більшості випадків уникнути загибелі хворого. Проте, епідемічна ситуація зі сказу в країні залишається нестійкою - щороку реєструються поодинокі випадки захворювань серед людей, так з початку 2016 року зареєстровано 3 випадки (Дніпропетровська область, м. Київ та Рівненська область). Захворювання тварин на сказ у 2016 році має тенденцію до зменшення. Так, у порівнянні з аналогічним періодом 2015 ріку кількість випадків зменшилося на 71.

   Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів сказу, зокрема:
- епізоотологічного моніторингу, що здійснюється шляхом епізоотологічного обстеження, своєчасного виявлення спалахів хвороби та аналізу епізоотичної ситуації;
- системної парентеральної імунізації (вакцинації) - профілактичних щеплень проти сказу собак та котів, а в зонах стійкого неблагополуччя – всіх сприйнятливих тварин.

   Щорічно в Україні здійснюється понад 5 млн. щеплень тварин проти сказу. У державних установах ветеринарної медицини щеплення тварин проти сказу безкоштовне. Завдяки систематичному проведенню пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у країнах Західної Європи вдалося мінімізувати випадки захворювання тварин на сказ до поодиноких спалахів. В Україні в 2006 році, в період стрімкого зростання захворюваності на сказ, було розпочато масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, проте, починаючи з 2009 року, внаслідок недостатнього фінансування проведення її було обмежено територіально. В 2011-2012 роках проведено по дві кампанії (весна, осінь) з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території мисливських угідь Луганської, Харківської, Донецької, Сумської, Полтавської, Дніпропетровської областей. В 2013 році проведено весняну та осінні компанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Луганської, Харківської, Донецької, Сумської, Полтавської областей. В 2014 році проведено на території Луганської, Харківської, Сумської, Полтавської областей. В 2015 році проведено на території Полтавської та Дніпропетровської областей. Крім того, з метою обмеження поширення вірусу сказу на території України та захисту території Європейського Союзу від його поширення вздовж українсько-польського кордону з 2012 року, вздовж українсько-угорського кордону (з 2015) на території України була створена буферна зона зі сказу (частина території Волинської, Львівської, Закарпатської областей). На території буферної зони здійснюються розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту. В 2016 буферну зону зі сказу було збільшено за рахунок включення певних районів Рівненської та Івано-Франківської областей. Загальна площа буферної зони зі сказу вздовж кордону України та ЄС становить 48,6 тис. км2 Слід зазначити, що кошти на закупівлю та розповсюдження вакцини на території буферної зони компенсує ЄС. Також важливими заходами в стратегії боротьби зі сказом тварин є: - здійснення лабораторних досліджень, при підозрі та підтвердження сказу у тварин методами, які відповідають міжнародним стандартам; - контроль якості засобів специфічної профілактики, що передбачає постійний контроль всіх серій вакцин для пероральної та парентеральної імунізації, які застосовуються на території України відповідно до стандартів МЕБ і рекомендацій ВООЗ; - виробництво вітчизняних високоімуногенних і безпечних антирабічних вакцин; - проведення роз'яснювальної роботи серед населення з питань профілактики сказу. Слід звернути увагу на те, що і дорослим, і дітям необхідно уникати непотрібних контактів з тваринами. В світі щороку понад 20 мільйонів людей вакцинуються проти сказу після перенесених укусів. Приблизно 40% з них - діти у віці до 15 років.

   Пам’ятайте, що всі заходи з профілактики сказу будуть марні, якщо кожен власник тварин не буде розуміти, що він несе відповідальність не тільки за своє здоров'я чи свого улюбленця, але і за здоров'я оточуючих. При появі симптомів сказу у тварин (рясна слинотеча, утруднення ковтання, судоми) негайно звертайтеся до найближчої ветеринарної лікарні. У жодному разі не займайтеся самолікуванням! Якщо ваша тварина вкусила людину, повідомте потерпілому свою адресу і доставте тварину для огляду і спостереження ветеринарним лікарем. Звертаємо увагу, що щеплення проти сказу людей проводяться безкоштовно, незалежно від наявності або відсутності поліса медичного страхування. У практиці застосовується вакцина, яка не дає ускладнень і виробляє високий рівень імунітету. Держпродспоживслужба вважає, що ліквідація сказу навіть на значних територіях нашої держави цілком реальна справа за умови проведення комплексних заходів та наполегливої праці фахівців ветеринарної медицини, держсанепідемнагяду, лісового та мисливського господарств, місцевого самоврядування, житлово-комунальних служб та громадських організацій. Подбайте про своє здоров'я, здоров'я домашніх тварин та оточуючих людей.

Управління Держпродспоживслужби в Дунаєвецькому районі
Категорія: Новини Держпродспоживслужби | Переглядів: 201 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018