Середа, 20.02.2019, 17:45 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 14
Гостей: 13
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Червень » 24 » На Хмельниччині священика позбавили приходу
П`ятниця, 24.06.2016, 10:06
На Хмельниччині священика позбавили приходу
Натисніть на зображення для запуску перегляду відео

   Церква без настоятеля. У селі Нестерівці Дунаєвецького району місцевого православного священика отця Петра позбавили приходу у Церкві Святого Миколая Української православної церкви Московського патріархату. Парафіяни упевнені, виною цьому стали численні анонімки до митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького, через які й було прийнято рішення про відсторонення.

   Громада Нестерівець та навколишніх сіл стала на захист свого духовного наставника – отця Петра. Парафіяни переконують: настоятель місцевої православної церкви ніколи не відмовляє у допомозі: завжди вислухає та висповідає. А анонімні скарги на нього, написані недоброзичливцями, не мають під собою ніякого підґрунтя.

   Особливої поваги отець Петро заслужив за розвиток культури в Нестерівцях та свою опіку молоді, кажуть парафіяни.

   Парафіяни кажуть: вже кілька разів зверталися до митрополита Кам’янець-Подільського та Городоцького. Однак той наголосив, що свого рішення не змінить. Допомоги не дочекалися й від секретаря Києво-Печерської лаври. То ж на сході села вирішили зібрати підписи на підтримку отця Петра.

   Жителі села Нестерівці сподіваються, що церковні владики все ж дослухаються до думки громади. І переконують, за свого священика вони стоятимуть горою.

Категорія: Освіта, Культура, Релігія | Переглядів: 2012 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 53
+3   Спам
1-й коментар від star, написано 24.06.2016 о 18:18
Святые люди,они ещё верят в то,что" наверху" прислушиваются к мнению тех,кто " внизу".
0   Спам
2-й коментар від Леонід , написано 25.06.2016 о 09:12
"Особливої поваги отець Петро заслужив" - це дійсно думка парафіян ???
-4   Спам
3-й коментар від православний , написано 25.06.2016 о 10:27
Дурні бабоци яким батюшка потакає роблять бучу .Церква -не демократія( охлократія) і ніколи нею НЕ буде! Церква-дім Божий де живе Дух Святий .А висловлює волю Божу-єпископат а не миряни! Смирение!!!
+1   Спам
4-й коментар від ramzes600, написано 25.06.2016 о 20:57
Наскільки відомо,анонімні заяви взагалі не розглядаються.Чи в Кам-Под. єпархії УПЦ МП зовсім інші закони?
+1   Спам
5-й коментар від тарас , написано 25.06.2016 о 22:23
Ви тільки вчитайтесь:....."Української православної церкви, Московського патріархату" ,як на мене,правильно зробили,щеб клан лігоцьуих,розігнали б к кібіні матері.......
-6   Спам
6-й коментар від православний , написано 26.06.2016 о 13:52
(Текст коментаря частково приховано через високий негативний рейтинг)
Тарасику! хочеш ходити замість Церкви в клуб імені Іуди-будь-ласка! Кожен має право піти в пекло. А батюшка Леонтій -Людина з великої літери! Сьогодні в нас-Свято і до нас приїхав Митрополит Кам"янець-Подільський і Городоцький Феодор! Спаси Господь!!!
0   Спам
7-й коментар від mart68, написано 26.06.2016 о 19:05
Друга Заповідь
Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.
Другою заповіддю Господь Бог забороняє ідолопоклонство, тобто забороняє робити собі для шанування кумирів або ідолів, або шанувати подобу чи зображення того, що ми бачимо на небі (Сонця, Місяця, зірок), і що знаходиться на землі (рослин, тварин, людей), або знаходиться у водах (риб).
wine
+5   Спам
8-й коментар від місцевий , написано 27.06.2016 о 10:32
Священиків наймають на Богослужіння місцеві прихожани, а не російські запроданці Федори. Гоніть убивців дітей наших.
+1   Спам
9-й коментар від місцевий , написано 27.06.2016 о 10:40
Святий, Петро, моли Бога за нас і нашу церкву Андрія Первозваного.
+4   Спам
10-й коментар від 13, написано 28.06.2016 о 12:45
Офіційна дата хрещення Русі - 988 рік. Уцьому році засновується й Київська митрополія, це у ті роки, коли на місці майбутньої Москви ще жаби кумкали і вовки по лісах завивали, а медведі місили на безлюдних місцях болото, коли не те що Московського Патріархату, а й Московського князівства ще не було в природі. Так, хто ж Матір Русі православної ? Ми українці, і територія України, і надалі є канонічною територією Константинопольського Патріархату, а ніякого Московського. Не має на Україні Московського Патріархату, є лише церкви російські, вочевидь зрозуміло які стають окупаційними. Люби Боже правду. Перше послання святого апостола Павла до Коринтян 13, 14 23 А як зійдеться Церква вся разом, і всі говоритимуть чужою мовою, і ввійдуть туди й сторонні чи невіруючі, - чи ж не скажуть вони, ЩО БІСНУЄТЕСЬ ВИ ?
+5   Спам
11-й коментар від Cемен , написано 28.06.2016 о 21:07
Початок Петро-Павлівського посту приніс для нашої Хмельницької єпархії радісну вістку.

Свято-Миколаївська парафія с. Нестерівці та Свято-Пантелеймонівська парафія с. Харитонівка, Дунаєвецького району разом з настоятелем, протоієреєм Петром Бабієм з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні перейшла до Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Позавчора віряни на своїх загальних зборах одноголосно прийняли рішення - в час війни з російським окупантом залишатись надалі в "духовних обіймах" Москви - це зрада українського православ'я та свого багатостраждального народу.

Сьогодні в день пам'яті Блаженного Августіна та в день державного свята - Дня Конституції України видано указ про прийняття в клір єпархії протоієрея Петра Бабія та призначення його настоятелем на ці парафії згідно прохання вірян та загальних зборів.
0   Спам
12-й коментар від вірний , написано 29.06.2016 о 16:09
Спаси, Господи, людей твоїх і Благослови починок їх.
0   Спам
13-й коментар від щирий , написано 29.06.2016 о 17:32
Правильно! Тепер покайтеся перед гоміками і поставте найбільшу лярву-на свого попика! І прийде всім кРАЙ!
0   Спам
14-й коментар від вірний , написано 30.06.2016 о 11:51
Господи милостивий, постав на вірний шлях широго.
0   Спам
15-й коментар від щирий , написано 30.06.2016 о 12:40
Пане вірний! Ти вже в пеклі.на жаль.За мене молитися не потрібно-бо я в Істинній Церкві Христовій а не в сонміщі сатаніновім де ти. Церкву будує Бог а не віряни і розкольники.Дай вам Бог на розум!
-1   Спам
16-й коментар від іерей, написано 30.06.2016 о 16:40
Може парафіяни і звикли за стільки часу до о. Петра, але канонів церкви ще ніхто не відміняв... Доречі ці анонімки - це чистісінька правда, адже тупо за анонімки - ще ніхто нікого не забороняв у священнослужінні. Благочинний разом із священниками благочиння неодноразово вже багато років старався прикривати о.Петра, чо разу
благаючи його не вводити людей в спокусу на приході, але після погодження - невдовзі одразу брався за свое.... Прикро... Як людина - йому нема рівних по доброті, але як священник - він зганьбив сан... саме своею поведінкою. Люди люблять його як людину, доречі дуже хорошу, Але священник - це ПРИКЛАД БЛАГОЧЕСТИВОЇ ПОВЕДІНКИ (так написано з іншої сторони священницького хреста) І якби анонімки були б неправдиві і рішення було б несправедливим - то б усі священники 20-40 чол.
які його глибоко люблять і поважають - вже б давно просили би оскарження рішеня архіерея. Але нажаль, рішення справедливе...
+1   Спам
17-й коментар від Olena, написано 30.06.2016 о 19:57
Я дуже вибачаюсь, але добре, що Ви всі 20-40 чоловік священників благочиння разом з благочинним "Є ПРИКЛАДОМ БЛАГОЧЕСТИВОЇ ПОВЕДІНКИ І ДОТРИМУЄТЕСЬ КАНОНІВ ЦЕРКВИ, ЯКІ ЩЕ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ"!
+2   Спам
18-й коментар від 13, написано 30.06.2016 о 21:34
Що до канонів. Питання усамостійнення Церков із власним ієрархічним правлінням розглядалося ще на Першому та Четвертому Вселенських Соборах, що зафіксовано у 5-ому правилі Першого та 17-му правилі Четвертого собору. обидва ці правила визнають, що канонічною підставою для усамостійнення Церкви є адміністративно територіальний поділ. Іншими словами: КАНОНИ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ, що по-перше, КОЖЕН ОКРЕМИЙ НАРОД МАЄ ПРАВО НА ВЛАСНУ ЦЕРКВУ ЗІ СВОЇМ ВЛАСНИМ УПРАВЛІННЯМ, а по-друге, що НА ВЛАСНУ САМОСТІЙНУ ЦЕРКВУ МАЄ ПРАВО КОЖНА ОКРЕМА КРАЇНА (держава). Отже, наше канонічне право на власну Українську Помісну Церкву із власним Патріархатом НІ В КОГО І НІЯКИХ СУМНІВІВ ВИКЛИКАТИ НЕ МОЖЕ. Так дійсно канонів Церкви ніхто не відміняв!
-2   Спам
19-й коментар від щирий , написано 30.06.2016 о 22:05
13! Всі доводи розкольників -нікчемні бо свою псевдоцеркву вони будують на підмурках ненависті та користі .Покайтеся щиро і просіть Бога вернутися в лоно Апостольскої Церкви!
+2   Спам
20-й коментар від 13, написано 30.06.2016 о 22:30
Принаймі хочу повернутись в історію. І так у 1448 році за московського князя Василя Темного самочинно, без благословення Константинополя, проголошують незалежно від Києва Московську Церкву та обирають для неї свого власного митрополита, яким стає єпископ Рязанський Іона. Ось де розкол, де неканонічність, самосвятість, безблагодатність, служительство антихристу, пристановище демонів. Схаменіться! Бо то були дійсно РОЗКОЛЬНИКИ ! Вселенське православя НЕ ВИЗНАВАЛИ ЇХ 141 РІК ! І щоб довіку антихриста не тішити ви повині чимдуж поспішити покаятись в гріхові розкольництва і негайно повернутись в лоно своєї Церкви.
0   Спам
21-й коментар від щирий , написано 30.06.2016 о 23:28
13! Головне-не хвилюйся! Додивися футбол і лягай паці. З тобою все ясно-коли Господь хоче покарати то забирає розум...
-1   Спам
22-й коментар від іерей, написано 01.07.2016 о 13:02
13 Читайте уважно історію : коли кіріархальна церква входить в заблудження( імператор константинополя став на підтримку папи) тому церква аби зберегти чистоту віри канонічної - за згоди эпископів обирає канонічного эпископа
.
+3   Спам
23-й коментар від Olena, написано 04.07.2016 о 11:15
Люди добрі, сьогодні нам сказали священники благочиння разом з благочинним, які "Є ПРИКЛАДОМ БЛАГОЧЕСТИВОЇ ПОВЕДІНКИ І ДОТРИМУЮТЬСЯ КАНОНІВ ЦЕРКВИ, ЯКІ ЩЕ НІХТО НЕ ВІДМІНЯВ", що в Україні нема Української Правосланої Церки КИЇСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, а є Українська Правослана Церка МОСКОСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, так про що з вами усіма ще можна говорити і сперечатись!?! Як сказав один мудрий чоловік: "Ви із своїми священниками і благочинним йдіть до раю, а ми із своїм священником підем до пекла, не вам всім нас судити!"!!!!!!!!!!!!
-3   Спам
24-й коментар від православний , написано 04.07.2016 о 12:37
Оля! Дуже добре що сама розумієш що так званий київський патріархат-прямий шлях у пекло.Ми вас не судимо а застерігаємо-схаменіться та покайтеся в диявольскій гордині і через Таїнство миропомазання верніться в лоно Апостольскої Церкви.
+1   Спам
25-й коментар від Olena, написано 04.07.2016 о 13:53
Не вам нас судити і наставляти на правильний шлях, в кінці кожний получить по заслузі і ви теж є тому не виняток! За наші душевні гріхи не хвилюйтесь, дивіться щоб з вашими все було в порядку!
0   Спам
26-й коментар від Cемен , написано 04.07.2016 о 14:17
http://cerkva-km.info/2016/07/04/%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%81-%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b6% d0%b1%d0%b8-%d1%85%d0%bc%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%be%d1 %97-%d1%94%d0%bf%d0%b0%d1%80%d1%85/
+1  
27-й коментар від Ser_Gabriel, написано 04.07.2016 о 14:40
wacko
+1   Спам
29-й коментар від КЭП, написано 04.07.2016 о 14:53
То посилання не для нас, простих смертних)
0   Спам
28-й коментар від ramzes600, написано 04.07.2016 о 14:50
Благочинний Дунаєвецького благочиння о.Леонтій перестав справлятися зі своїми обовязками по збереженню істинної Церкви в нашому районі.Владико Фьодор,відправте його в одну з парафій Рязанської губернії,там він побачить,що таке істинно віруючі люди і що таке ісконноє православіє.А то з такими успіхами,як сьогодні,хахли заберуть собі всі церкви в районі.Бо,кажуть,о.Леонтій лише про гроші думає,а не про збереження канонічнськой церкви.
0   Спам
30-й коментар від КЭП, написано 04.07.2016 о 14:55
-3   Спам
31-й коментар від православний , написано 04.07.2016 о 15:08
Не мені грішному Вас наставляти.Боротися з гординею надзвичайно важко...Помилуй нас Господи! Гординя осліпляє і веде найкоротшим шляхом до погибелі.Дай Вам Боже на розум!
+2   Спам
32-й коментар від Cемен , написано 04.07.2016 о 15:15
Трохи інформації по темі.Як вже повідомлялося, 28 червня 2016 р., Свято-Миколаївська парафія с. Нестерівці та Свято-Пантелеймонівська парафія с. Харитонівка, Дунаєвецького району разом з настоятелем, протоієреєм Петром Бабієм з юрисдикції Московського Патріархату в Україні, перейшла до Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Ця подія відбулася без жодної агітації та навіть присутності представників духовенства і вірних Хмельницької єпархії УПЦ КП. На своїх зборах сільська громада ухвалила перехід з юрисдикції Московського Патріархату в Україні в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату. За подібне рішення проголосувало 236 людини, проти – 4 людини.

У цю неділю, 3 липня 2016 р., спокійно відслужилася Служба Божа де віряни, без проблем та сутичок, молились в своєму храмі.

Але вже ранком понеділка, 4 липня 2016 р., представники Московського Патріархату масово прибули «на прощу» до с. Нестерівці. Також невідомими особами туди була викликана велика кількість поліції та представників інших силових структур України в Хмельницькій області.

За інформацією мешканців села, готується провокація, де пара літніх людей прихильників Московського Патріархату в Україні, за підтримкою «прочан», піде на штурм храму через натовп своїх селян і їх звичайно туди не пустять.

Ми розуміємо, що представники Московського Патріархату в України дуже розраховують, що з допомогою поліції їм вдасться реалізувати «рівненський сценарій», коли силові структури опечатають храм, а далі – судова тяганина та штучне суспільне напруження в Хмельницькій області, яку створює Московський Патріархат в Україні. Це, на нашу думку, цілком можливо відбувається за вказівкою спецслужб Російської Федерації.

На даній момент, подоляни в мирному богословсько-правовому диспуті довели духовенству Московського Патріархату в України свою правоту та конституційне право самим обирати юрисдикційну приналежність своєї громади. Над храмом піднятий Державний прапор України.

Також Хмельницька єпархія УПЦ КП складає подяку місцевій владі та силовим структурам за виважену державницьку позицію та сприяння мирному вирішенню конфлікту.

Хмельницька єпархія відповідально заявляє, що Всю відповідальність майбутнього конфлікту, якщо подібні «прощі» будуть повторюватися, повинен взяти на себе митрополит Кам’янець-Подільський Московського Патріархату в Україні Федір Гаюн, який благословив духовенство своєї єпархії на цю непрошену візитацію в село.

Прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.
-2   Спам
33-й коментар від православний , написано 04.07.2016 о 15:32
Сьома! безбожний Філарет в 1990 році був митрополитом Канонічної Церкви і балотувався на виборах Патріарха Московського і всея Русі. Дух Істини не спочив на ньому і Філарета не вибрали... Тоді його захопив дух гордині і надоумив на розкол. Але Господь ще терпить...Покайтеся! Не втратьте останній шанс!
-3   Спам
34-й коментар від іерей, написано 04.07.2016 о 16:42
Поясніть мені будь-ласка, : "Над храмом піднятий Державний прапор України." -
Що це означає? Наскільки я знаю у московського патріархату у храмах та біля храму немає державної атрибутики: а ні двуголових орлів, а ні триколора??? А у сиву давнину , воїн який заходив до храму скидав свою зброю, герби, знамена біля дверй храму, і заходив простою людиною усередину помолитись, де усі були рівні, ніхто не звертав уваги один на одного, а кожен молився. Яке відношення має державна атрибутика до Бога, молитви, плачу за свої гріхи та покаяння? Адже сьогодні держава є , а завтра її нестало (яскравий приклад - СРСР) А церква буде існувати далі. Чи не так?
+1   Спам
35-й коментар від Olena, написано 04.07.2016 о 18:24
По-перше: Державний Прапор України був піднятий не над престолом в храмі і не над храмом, а біля храму, при закритих дверях. Ви самі собі суперечите - "у сиву давнину , воїн який заходив до храму скидав свою зброю, герби, знамена біля дверй храму, і заходив простою людиною усередину помолитись, де усі були рівні, ніхто не звертав уваги один на одного, а кожен молився". Це означає, що Ви не знаєте ситуації, яка відбувалася в даному випадку!
По-друге: якби на сьогоднішній день довелось Вам відстоювати інтереси свої та громади-прихожан Української Праосланої Церкви МОСКОВСЬКОГО Патріархату, чи повісили б Ви прапор Росії!?!???
По-третє: для кого служать настоятелі Української Праосланої Церкви МОСКОВСЬКОГО Патріархату - для двох-трьох бабців, які керують храмом, настоятелем і людьми - "не так перехрестився, не там став, не так поклонився і т.д.", чи для молоді, для дітей, для людей різної вікової категорії, які просто приходять в храм помолитися, а не обсуждати, бути рівними і не звертати увагу один на одного!?!???
По-четверте: мудрі священники не зважаючи до кого вони відносяться, до Київського чи Московського Патріархату, моляться за збереження і цілісність Української держави, беручи до уваги сьогоднішній час, а не як Ви, ставлять під сумнів розпад України, беручи до уваги, як Ви висловились "яскравий приклад розпаду СРСР"!!!
0   Спам
48-й коментар від holveni, написано 05.07.2016 о 13:51
На дзвіниці Києво-Печерської лаври якраз-таки є двохголові імперські орли.
0   Спам
50-й коментар від holveni, написано 05.07.2016 о 13:59
полюбуйтесь http://yvision.kz/post/349400
-3   Спам
36-й коментар від православний , написано 04.07.2016 о 19:44
Олена! Вам потрібен не Бог і Його Свята Церква, а клуб по інтересам. Невже Ви не бачите Гніву Божого-війни? До якої біди ви дойдете щоб задовольнити свої амбіції ?
-1   Спам
37-й коментар від ramzes600, написано 04.07.2016 о 20:26
Нема прощення нашому Благочинному о. Леонтію,що йому грошелюбство заслонило світ і віддали таку Церкву хахлам-раскольнікам.Насмерть треба було стояти,бо наша вера самая правільная і каноніческая.
-2   Спам
38-й коментар від православний , написано 04.07.2016 о 20:44
рамзесику! не старайся -провокаторів і так досить.Храни Господь!
-3   Спам
39-й коментар від іерей, написано 04.07.2016 о 21:53
Олені Бог непотрібен, нехай піднімае прапор і кричить Слава Україні! замість Господи помилуй..
0   Спам
40-й коментар від Olena, написано 04.07.2016 о 22:00
"Олені Бог непотрібен, нехай піднімае прапор і кричить Слава Україні! замість Господи помилуй.." - Таке може писати і говорити людина тільки та, яка сама в ніщо і в нікого не вірує!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
0   Спам
41-й коментар від іерей, написано 04.07.2016 о 22:17
Олено, Ви напевно знаєте де був о.Петро коли приїхали його колишні колеги? Можливо, людям було би цікаво послухати його діалог з ними.
0   Спам
42-й коментар від іерей, написано 04.07.2016 о 22:38
" Таке може писати і говорити людина тільки та, яка сама в ніщо і в нікого не вірує!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!"
Слава Іісусу Христу! Навіки Слава!
0   Спам
44-й коментар від Olena, написано 05.07.2016 о 07:33
З вірою треба жити в серці і в душі, а не кричати про це на весь світ!
0   Спам
51-й коментар від іерей, написано 05.07.2016 о 14:48
А як же каже апостол - Яків 2:26? А я "кричу про це на весь світ!" - Прославляю Бога, а кого прославляете Ви?
0   Спам
52-й коментар від іерей, написано 05.07.2016 о 15:08
Доречі, "З вірою треба жити в серці і в душі," - Протестантська думка. За звичай, люди що кажуть "З вірою треба жити в серці і в душі,"- Як приходять до Бозі в Церкву - то все пасочки святять, або ще гірше - скорбота прижала...
0   Спам
43-й коментар від ramzes600, написано 05.07.2016 о 06:18
Не змогли відстояти вєру православную.Тепер хахли нас всіх переведуть в католічество.Аще молімся за Гаспадіна і Атца нашего Кіріла,Патріарха Мацковскава і всєя!!!
0   Спам
45-й коментар від Olena, написано 05.07.2016 о 07:34
Да, візьмем вас всіх за руку і поведем в "католічество"!
0   Спам
46-й коментар від ramzes600, написано 05.07.2016 о 07:42
Олена.єдіная істинна вера-православная.Мацква -третій Рім!!!Гундяєв-наш Патріарх!
0   Спам
47-й коментар від православний , написано 05.07.2016 о 12:41
рамзесику! Твоя поведінка свідчить про біснування. Заспокійся і покайся.Буде важко, але іншого шляху нема.
0   Спам
49-й коментар від ramzes600 , написано 05.07.2016 о 13:53
Православний,я спокійний,як удав.В чому каятися?
0   Спам
53-й коментар від православний , написано 05.07.2016 о 17:48
Рамзику!Твій спокій удаваний .Каятися завжди є в чому.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019