Четвер, 23.11.2017, 13:06 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 27
Гостей: 22
Користувачів: 5
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Червень » 24 » Свого часу річка Тернава слу­гувала людям вірою і правдою
П`ятниця, 24.06.2016, 09:08
Свого часу річка Тернава слу­гувала людям вірою і правдою

   Вода у ній була чиста та прозо­ра, тут прали одяг та купались в спекотну днину. До річки йшли посидіти з вудочкою, у річці плюскались коропи, карасі, в’юни, жили скойки. При вдалому улові вистачало як на юшку, так і на смаження. З великим задо­воленням проводили свій час на долині дорослі і діти. Нинішнь­ому поколінню не дуже й віриться, що таке було, адже річка тепер зовсім інша – брудна і сумна. Кожен старається обійти її стороною, що цілком зрозумі­ло. «Амброзія» довкола така, що аж дух забиває, а як сонеч­ко пригріє, то аромати простя­гаються далеко за межі долини. Через нечистоти, які потрапля­ють у річку, вода набула кольо­ру смоли. Тут більше не водить­ся ніяка живність, навіть жаб немає. Лиш інколи птахи по­кружляють, але приземлитися так і не наважуються. Один чо­ловік, що мешкає поблизу річки, розповів, що бачив лелеку, який щороку прилітав у цю місцину, довго вдивлявся в долину, кружляв, а потім подався геть. Подолавши тисячі кілометрів, птах добрався додому, але ви­явилося, домівки у нього більше немає.

   І дуже прикро, що тривога та напруга тих людей, які живуть неподалік річки, з плином часу не стає меншою, а навпаки – зростає. До прикладу, по вулиці Набережній кожна родина мала свій город. У серпні, коли йдуть дощі, річка виходить з берегів та змітає усе на своєму шляху. Вода не шкодує й городину, а подекуди підступає під саму хату. І кожен раз, коли засад­жуєш город, ніколи не знаєш, чи вдасться зібрати урожай і хто вийде переможцем у нерівній боротьбі між природною стихією та людиною. На даний час лише одиниці вперто обробляють зем­лю, сподіваючись на «авось». А може, дощі не будуть надто проливні або пронесе. Натомість та земля, від якої відмовились люди, заростає бур’янами та ча­гарниками,   утворюючи   не прохідні хащі. Ті ж поля, на яких колись росла капуста та випа­сались коні, давним-давно за­недбані. Колгоспи відійшли у небуття, а земля виявилась ніко­му не потрібною і поступово перейшла у володіння річки: десь підтопило, замулило, а там – заросло очеретом.

   Знадобилося на це трохи більше 30 років. Місцеві ствер­джують, що усе почалося, відколи у Дунаївцях запрацю­вав маслозавод, звідкіля усі стічні води потрапляють у річку. Люди зверталися у різні інстанції, писали листи, але ре­зультат нульовий. Змінювалась влада, хтось обіцяв допомогти, хтось намагався, проте ніяких зрушень не відбулось. Згодом і самі жителі почали викидати сміття зі своїх подвір’їв у річку, дехто примудрявся навіть на­лаштувати каналізаційні стоки, що відчутно погіршило стан води.

   Тернава тече аж до самого Дністра, її ширина складає 1 метр, а глибина – 35 санти­метрів. І просто страшно уяви­ти, якою стає вода у Дністрі, змішавшись із тією, що витікає з Тернави.

   Цікаво, що на Міщанах є особлива криничка. Коли в місті відключають водопостачання, з ближніх вулиць саме сюди йдуть по воду. Достеменно істо­рію кринички, на жаль, ніхто не знає. Кажуть, що вона тут існу­вала спокон віків, а її виникнен­ня пов’язують з тим, що довко­ла є скали, де протікають підземні струмки. Вода дійсно смачна і прохолодна, а ще має стрімкий потік: 4-5 секунд -   і відро враз наповнене.

   Цю місцину було б доречно облагородити, зробити справж­ню оазу, яка б тішила душу. Краєвид тут гарний, однак ніхто не хоче чи не може підтримати цю думку не лише на словах,але і на ділі. Примітно, що таких криничок на цій окрузі є декілька – на Заставлі, Могилівці,Кривулі тощо. Вода з них впадає в Тернаву. Коли річка виходить з берегів, усі нечистоти опиняються на поверхні, тому щоразу виникає загроза, що вони можуть потрапити й у криницю.Те саме відбувається і з водостічними каналами, яких у цьому мікрорайоні є чимало. Вода розносить бруд, прибирати який нема кому. Найбільш хазяйно­виті стараються виправити ста­новище, але не всі мають змо­гу, тим більше, що це повто­рюється з року в рік і підточує надію на кращі зміни. Місцевий люд вважає, що проблем, які пов’язані з річкою, вистачить і для наступних поколінь. Прикро.Мабуть, ми не вміємо користуватися тими багатствами, які нам дано. З будь-якої, навіть непростої ситуації, можна добути і свою користь. У світі є країни, які змушені витрачати великі кошти на утримання мізерних одних ресурсів чи закупівлю води, тоді як у нас вже наявне сприятливе середовище. Зі свого боку, ми не шануємо його,природа ж довго терпить, та жорстоко карає. І не дай Боже спалаху якоїсь невідомої епідемії чи ще якоїсь біди, бо у річці, яка практично є мертвою,комфортно почуваються тільки бактерії та мікроби. А це загроза,причому велика і непередбачувана.Почути коментарі від служб щодо порушеної теми, на жаль,не вдалося. У санепідемстанції наголосили на реорганізації служби. А це якщо не усклад­нює, то відбирає повноваження діяти. У зв’язку зі змінами, які відбуваються на даний момент, процеси контролю не налагод­жені.

   У міській раді прозвучала більш оптимістичніша інформа­ція. Так, воду з річки Тернава відправлено до Хмельницько­го. Аналіз здійснить приватне мале підприємство «КЛМЛ», атестоване ДП «Хмельницьк-стандартметрологія» на право виконання вимірювань (Свідоц­тво про атестацію №18 – «ОНС» - 15 від 18.03.15 р. чинне до 19.03.18 р.) проводити вимірю­вання показників складу та властивостей зворотних вод. Ре­зультат стане відомим до кінця тижня. Сподіваюсь, що буду мати нагоду про нього дізна­тись, як і про бачення вирішен­ня проблеми міською радою. Тож далі буде.

Оксана Іванець, фото автора
Категорія: Невдоволення та протести | Переглядів: 718 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0   Спам
1-й коментар від mart68, написано 24.06.2016 о 19:17
"У міській раді прозвучала більш оптимістичніша інформа­ція. Так, воду з річки Тернава відправлено до Хмельницько­го. Аналіз здійснить приватне мале підприємство «КЛМЛ», атестоване ДП «Хмельницьк-стандартметрологія» на право виконання вимірювань (Свідоц­тво про атестацію №18 – «ОНС» - 15 від 18.03.15 ..
цікаво, а що будемо робити коли ця вода, виявиться придатною для вживання?
0   Спам
2-й коментар від star, написано 24.06.2016 о 20:18
В этом случае mart мы получим шанс повторить события сегодняшних дней в Измаиле,там уже госпитализировано 669 человек,из них 382-дети.Печальный факт. cry
0   Спам
3-й коментар від діма , написано 24.06.2016 о 21:04
В 70-80х роках я мав щастя купатися в Тернавці "біля млина".Справді було дуже чисто і гарно а безліч скойок різала ноги. "Время мчиться-юность не повториться!"
0   Спам
4-й коментар від Валерій, написано 01.07.2016 о 18:12
А чому маслозавод не має очисних споруд ? Хто дозволив йому скидати нечистоти в річку ? І це вже тягнеться не один рік. Чому влада знаючи про це не реагує ніяк ? А хто більше шкоди приносить маслозавод чи цех по виробництву плит на Сільхозтехніці ?
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2017