П`ятниця, 19.01.2018, 21:17 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 35
Гостей: 33
Користувачів: 2
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Березень » 23 » Пенсія за віком чи по інвалідності?
Середа, 23.03.2016, 12:58
Пенсія за віком чи по інвалідності?

   Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державно пенсійне страхування», особі, яка одночасно має право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника),призначають один із цих видів пенсії на її вибір. Питання щодо доцільності вибору того чи іншого виду пенсії особа вирішує сама.
 
   Показники зарплати
 
   Переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід), а також на підставі інших документів, що є в пенсійній, справі на час переведення. Крім того, особа може надати інші документи, зокрема про стаж , який не було враховано під час призначення пенсії. Однак показник середньої заробітної плати (доходу), який ураховували під час призначення попереднього виду пенсії, не змінюється.

   Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, то в разі переведення вперше з пенсії по інвалідності, на пенсію за віком застосовують показник середньої заробітної плати (доходу), з урахуванням якого здійснюють призначення пенсії в році звернення.
 
   Урахування стажу
 
   Водночас треба мати на увазі, що під час призначення пенсії по інвалідності було враховано стаж із дня встановлення групи інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.
   Наприклад, якщо чоловікові пенсію по інвалідності Встановлено при досягненні 45 років, то в страховий стаж йому додатково зараховано 15 років, що враховують під час обчислення коефіцієнта страхового стажу. Якщо особі встановлено II чи III групу інвалідності й після призначення пенсії вона не працює, то за наявності відповідного страхового стажу, визначеного в статті 33 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на її вибір можливо призначити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.

   Варто пам'ятати
 
   У разі переведення на  пенсію за віком додатковий стаж, який було враховано під час призначення пенсії по інвалідності, не враховують.
 
   Консультацію з даного питання можна отримати в управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі за адресою: м.Дунаївці, вул.Шевчнека,67, або за телефоном “гарячої лінії  32 6 89

Управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі
Категорія: Новини Пенсійного | Переглядів: 701 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018