П`ятниця, 19.01.2018, 21:00 ··· Адміністрація сайту: ··· Київстар, Viber: +380 67 7569831 ··· Lifecell: +380 63 2136191 ··· E-mail: dilodun@gmail.com ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 26
Гостей: 24
Користувачів: 2
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2016 » Січень » 29 » Депутати вимагають поновити спецрежим оподаткування для аграріїв
П`ятниця, 29.01.2016, 10:59
Депутати вимагають поновити спецрежим оподаткування для аграріїв

   Депутати від «Батьківщини» зареєстрували проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування діяльності у сфері сільського господарства (№ 3748-1). Про це повідомив член фракції Вадим Івченко.
 
   Він нагадав, що наприкінці року Верховна Рада схвалила скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, на якому вони перебували з 1999 року.
«Цей режим дозволяв аграріям залишати у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану на вартість поставлених товарів і послуг, а не сплачувати її до бюджету», – зазначив депутат.
 
   Так, згідно з новим Податковим кодексом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби відраховуватимуть до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами – 85% ПДВ, усі інші – 50%. А з 2017 року аграрії будуть повністю переведені на загальний режим оподаткування. «Розуміючи поспішність, невиваженість, політичну та економічну недалекоглядність такого рішення, члени фракції «Батьківщина» вимагають захистити аграріїв і пропонують ухвалити зміни до податкового законодавства», – заявив Вадим Івченко.
 
   За новим законопроектом, зокрема, пропонується:
 – відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році;
 – відновити ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році;
 – удосконалити положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.
 
   «І якщо у рослинництві є можливості для швидкої переорієнтації на інші, прибутковіші напрямки, то підприємства тваринницької галузі такої можливості не мають, оскільки налагодження виробництва потребує значних капітальних інвестицій та часу на відновлення поголів’я. Виробники будуть змушені або відмовлятись від тваринницького напрямку, або значно зменшувати поголів’я», – зазначають депутати від «Батьківщини», які є ініціаторами законопроекту, – Олександра Кужель, Іван Кириленко та Вадим Івченко. На їхню думку, прийняття проекту закону № 3748-1 зумовить забезпечення справедливого підходу у питанні бюджетного відшкодування ПДВ у системі електронного адміністрування.
Автори документу також переконані, що ухвалення запропонованих змін до Податкового кодексу значно зменшить соціально-економічну напругу.
Адже зняття спеціального режиму оподаткування спровокує значний спад сільгоспвиробництва, здорожчання продуктів харчування та дасть поштовх до масових звільнень в аграрній сфері.
 
 
Вадим Івченко: Треба розширити джерела формування доходів бюджетів сіл і селищ
 
   Народні депутати від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко та Іван Кириленко зареєстрували проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення (№3754).
 
   За словами Вадима Івченка, необхідність цього законопроекту обумовлена як «поспішністю прийняття змін до Бюджетного кодексу України, так і відсутністю апробації норм і широкого обговорення його положень з представниками громад».
«Вважаю, що чинні положення Бюджетного кодексу України мають низку недоліків, які ускладнюють можливість фінансового забезпечення об’єктів соціально-культурної сфери, освіти, медичних закладів і утримання органів місцевого самоврядування із бюджетів місцевого самоврядування», – пояснив він.
Розповідаючи про законопроект №3754, народний депутат від «Батьківщини» зазначив, що ним вносяться зміни до низки статей Бюджетного кодексу України, згідно з якими уточнюються окремі норми кодексу, зокрема щодо розширення джерел формування доходів бюджетів сіл і селищ за рахунок запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських і селищних бюджетів.
Як зауважив Івченко, за чинного розподілу ПДФО бюджети місцевого самоврядування рівня села і селища залишаються майже повністю позбавленими фінансового ресурсу, навіть на забезпечення утримання апаратів сільських і селищних рад.
 
   Також відповідним документом запропоновано до об’єднання міст районного значення в територіальні громади, тимчасово привести доходи та видатки міст районного значення до доходів і видатків міст обласного значення із обмеженнями щодо видаткових повноважень, а саме – не передавати на фінансове забезпечення з міст районного значення ПТУ і технікуми, соціальний захист, медико-санітарну освіту. «Прийняття зазначеного законопроекту дозволить підвищити фінансову самодостатність бюджетів сіл, селищ і міст районного значення», – зазначив Вадим Івченко.

Юрій Поліщук, депутат Дунаєвецької міської ради ОТГ від ВО "Батьківщина"
Категорія: Вибори та політика | Переглядів: 474 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
+1  
1-й коментар від Admin, написано 01.02.2016 о 14:39
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2018