Неділя, 22.09.2019, 00:29 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2015 » Жовтень » 27 » Заходи пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання
Вівторок, 27.10.2015, 12:15
Заходи пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання

   Жодна людина вже не мислить свого життя без побутових електроприладів. Але не слід забувати, що неправильно прокладений електродріт, несправності електромережі й електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до пожеж.

   Щорічно в Україні через порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, побутових електроприладів виникає понад 10 тис. пожеж та загорянь, тобто 21% від загальної кількості. Найчастіше пожежі виникають від короткого замикання, перевантаження електромережі, утворення великих перехідних опорів підключених до електромережі і залишених без нагляду електроприладів ( чайників, плиток, прасок, електроплит тощо). Призвести до пожежі може й користування цими приладами без неспалимих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легкозаймистих предметів. Розглянемо напоширеніші причини виникнення пожеж при експлуатації електрообладнання. Коротке замикання, тобто зіткнення двох дротів, може статися через порушення їх ізоляції, неправильну ізоляцію стикових місць, механічне пошкодження дротів. Воно може бути викликане несправністю розеток, попаданням на електропроводку води тощо. При короткому замиканні опір у мережі різко зменшується, а сила струму збільшується, що призводить до значного зростання тепловиділення й наступного загорання електроізоляції та дроту.

   Пожежа виникає і від перевантаження електромережі. У побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму ( праски, плитки, телевізора тощо), а також подовжувачів з кількома розетками. Щоб не допустити пожежі внаслідок короткого замикання, слід стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку новою. Не можна зав’язувати електродріт вузлами, прибивати його цвяхами або підвішувати на цвяхи. З’єднувати дроти слід тільки за допомогою пайки, зварювання, опресуванням, а також спец затискувачем. Необхідно створити умови для охолодження електродротів та приладів. Саме тому не можна розміщувати телевізори та радіоапаратуру у глухих меблевих нішах, близько до стіни тощо. Небезпечно порушувати правила користування електричними прасками, електрочайниками, електрокип’ятильниками тощо. Так, якщо ввімкнений електрокип’ятильник залишити без нагляду, то вода википає повністю, від високої температури розжареного нагрівача виникає займання, що переходить у пожежу. Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то у разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури й плавиться, що призводить до пожежі. Електрична плитка в разі порушення правил експлуатації також може спричинити пожежу, особливо, коли безпосередньо біля розжарених спіралей сушать білизну, складають папір, інші легкозаймисті предмети. Головне, що призводить до виникнення пожежі при користуванні електричною праскою, коли праска залишається ввімкненою в електромережу і стоїть «підошвою» на тканині, що прасується. Дуже небезпечні й обігрівальні прилади з відкритими спіралями, особливо виготовлені власноруч. Коротке замикання дротів у таких електроприладах нерідко стає причиною виникнення пожеж.

   Категорично забороняється замість електричних запобіжників використовувати саморобні «жучки», а також каміни, електроплитки кустарного виробництва. Будь-які електротехнічні роботи має виконувати кваліфікований електрик. У разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, тож можна тяжко травмуватися. Коли виникла така ситуація, слід негайно вимкнути електромережу, а потім загасити вогонь, що розповсюдження по проводці чи прилеглих легкозаймистих матеріалах.

Інспектор 12 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області лейтенант служби ЦЗ Гавенчук О.О.
Категорія: Новини Держслужби з НС | Переглядів: 738 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс