Неділя, 22.09.2019, 00:27 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2015 » Квітень » 4 » Реформа системи надання житлових субсидій
Субота, 04.04.2015, 15:33
Реформа системи надання житлових субсидій

   Соціальний захист родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.

   У зв’язку з прийняттям Урядом країни рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей по сплаті житлово-комунальні послуги з 1 травня 2015 року житлові субсидії для громадян стануть доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106.

   Управління соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації повідомляє, що субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Перелік документів для призначення житлової субсидії.

   Для призначення субсидії жителі району подають до уповноваженої особи сільських, селищних рад за місцем реєстрації заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати на осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

   Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

   На запит управління відомості для нарахування субсидій з дня отримання запиту надають:
- про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях – та забезпеченість громадян житловою площею – сільські, селищні ради;
- про забезпеченість комунальними послугами, за формами, в яких зазначається вартість послуг в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами в опалювальний і неопалювальний періоди, – відомості подають організації, що надають житлово-комунальні послуги.
- про доходи зареєстрованих у житловому приміщенні осіб з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – ДФС України у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном;
- про суми пенсійних виплат осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей) – територіальні органи Пенсійного фонду.

   Інформація про суми пенсійних виплат осіб (крім осіб, пенсії яким призначені відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”) отримується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за результатами обміну електронними базами даних відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 №497 „Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду” (Офіційний вісник України 2002 р., № 15 ст. 814).

   У разі подання неповного переліку документів, передбачених цим пунктом, субсидія призначається за умови, що такі документи подано протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви.

   Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей.

На яку площу призначається субсидія?

   Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 м2 на домогосподарство, тобто 48,87 м2 на одну особу.

   В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішенням районних комісії. Рішення про призначення (відмову у призначенні) житлових субсидій у таких випадках приймаються на підставі акту обстеження матеріально – побутових умов сім’ї.

Період отримання житлової субсидії.

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням.

   Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

   Після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (дванадцять місяців, календарний рік) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді.

   У разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, або для індивідуального опалення використовується природний газ (електроенергія), розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

   Громадянин, якому призначено субсидію, повинен протягом місяця інформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг. Для цього громадянин подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення відповідні документи.

Які доходи включаються до розрахунку для призначення житлової субсидії?

   До сукупного доходу для призначення субсидії враховуються доходи, отримані особою у грошовому вигляді без урахування сплачених податків, інформацію про які надають ДФС України, територіальні органи Пенсійного фонду України, фонди соціального страхування, вищі навчальні заклади I - IV рівнів акредитації, а також розміри державної соціальної допомоги, що виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово).

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - на основі річного за попередній календарний рік.

   Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у першому кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

   За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, у разі надання довідок про доходи цих осіб за вказаний період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

   Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який ураховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході на розсуд пенсіонера враховується дохід за зазначений період або розмір призначеної щомісячної пенсії.

   Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є працездатні особи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на цей період, в розрахунок субсидії за кожний місяць цього періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

   Якщо серед осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), є громадяни, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини – до досягнення дитиною трирічного віку, допомоги до досягнення дитиною трирічного віку, допомоги по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги) і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

В яких випадках не призначається житлова субсидія?

   Субсидія не призначається, якщо:
- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного(в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України „Про прожитковий мінімум” для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

Хто входить до складу сім’ї при розрахунку житлової субсидії?

   Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.

   Кількість осіб та їх соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія.

   У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. При прийнятті рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, до яких належать, зокрема, довідки, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.

В яких випадках житлова субсидія припиняється?

   Надання раніше призначеної субсидії припиняється:
- за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунку, громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, – з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини;
- якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, – з місяця, в якому виявлено порушення;
- у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема, смерть одинокої особи), – з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни;
- у разі купівлі товарів або оплати послуг на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб;
- за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, – з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

   У разі, коли через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

   Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, повертається ним у подвійному розмірі за вимогою органу, що призначив субсидію, або в судовому порядку.

   У разі виникнення додаткових питань стосовно умов призначення субсидії громадяни можуть звертатись за консультацією,  телефон «гарячої лінії», яка працює в управлінні - 3-30-53.

Андрій Тарнаруцький, начальник управління соціального захисту населення
Категорія: Новини Соціальних служб | Переглядів: 1307 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
-2   Спам
1-й коментар від Коля, написано 04.04.2015 о 18:26
Субсидія не призначається, якщо:
- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного(в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України „Про прожитковий мінімум” для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).
guitar
-2   Спам
2-й коментар від Коля, написано 04.04.2015 о 19:39
Той хто працює ,будується , купив авто )) зробив ремонт можливо по утепленню житла , повинен заплатити за тих хто болти валяє і живе в халупі . Зашибісь band цей смайлік називається band .Цікаво чи буде в вільному доступі список щасливих людей отримавших субсидії та прізвища соц інспекторів ?
0   Спам
3-й коментар від star, написано 04.04.2015 о 21:23
На субсидии в бюджете на 2015 заложено 12,5 лярдов По оценке спецов минсоцполитики этого хватит на 4млн.семей. sad
0   Спам
4-й коментар від Коля, написано 04.04.2015 о 22:56
Як можна наперед закладати суму субсидій ? Це в тому бюджеті що на осліп в три часа ночі голосувала веховна зрада?
+1   Спам
5-й коментар від star, написано 04.04.2015 о 23:20
Да,Николай,именно в том самом,принятом в предрассветных муках.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс