Неділя, 15.09.2019, 19:05 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2014 » Жовтень » 21 » Медогляди-запорука безпечної праці
Вівторок, 21.10.2014, 17:34
Медогляди-запорука безпечної праці

   Роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (ст. 169 КЗпП і ст. 17 Закону про охорону праці).

   Порядок проведення медичних оглядів затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 р. № 246. Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

   Усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду (ст. 191 КЗпП). Згідно зі ст. 14 Закону про охорону праці до обов'язків працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці зокрема належить проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди. Порядком № 246 також встановлюються: Перелік шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу, при роботі з якими є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

   Перелік робіт, для виконання яких є обов'язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників. Окремим наказом МОЗ № 263/121 було затверджено Перелік щодо робіт, де є потреба в професійному доборі, яким має керуватись роботодавець, визначаючи коло осіб з метою проведення медогляду.

   Попередній медичний огляд проводиться під час прийняття на роботу з метою:
- визначення стану здоров'я працівника і реєстрації вихідних об'єктивних показників здоров'я та можливості виконання без погіршення стану здоров'я професійних обов'язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу;
- виявлення професійних захворювань (отруєнь), що виникли раніше під час роботи на попередніх виробництвах, та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь).

   Періодичні медичні огляди проводяться з метою:
- своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних профзахворювань (отруєнь), загальних і виробничо зумовлених захворювань у працівників; забезпечення динамічного спостереження за станом здоров'я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;
- вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах впливу конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів;
- розробки індивідуальних і групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів щодо працівників, яких віднесено за результатами медичного огляду до групи ризику; проведення оздоровчих заходів.

Експерт з охорони праці відділення ВД ФССНВ С. Гринькевич
Категорія: Новини Соціальних служб | Переглядів: 586 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0   Спам
1-й коментар від Александр , написано 27.10.2014 о 07:53
Захід потрібний, але формалізм і непрофесіоналізм наших медустанов не дадуть практично ніяких результатів з раннього виявлення серйозних захворювань. Місцями медогляд схожий на раніше проведений техогляд транспортних засобів ... нерви, гроші, вбитий час в чергах ... і на виході ... старий, розбитий віз.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс