Неділя, 15.09.2019, 19:43 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2014 » Березень » 21 » “Брудні” чвари через сміття
П`ятниця, 21.03.2014, 14:47
“Брудні” чвари через сміття

   У с.Залісці, як і в багатьох селах нашого району, немає сміттєзвалища, яке б відповідало усім технічним і санітарним нормам. Залишки від ведення господарської діяльності з’являються практично щодня, тож питання про те, куди дівати відходи, залишається актуальним і досі. Зараз у селі є лише стихійне сміттєзвалище, яке абсолютно не відповідає нормам. Тут не дотримано норм обкопування, немає і зелених насаджень, які б зупиняли роздування відходів, та й до найближчого житлового будинку – рукою подати. Саме через таку проблему і були скликані збори жителів села, на яку прибули і активісти громадських об’єднань району та депутати районної ради.

   «Потреба території для сміттєзвалища назріла у нас дуже давно, - прокоментував ситуацію сільський голова В’ячеслав Грусіцький. – Найбільш прийнятною для нього є територія розміром 1 га землі, що знаходиться в так званому урочищі «Говерла». На його побудову, за сприянням нашого земляка, депутата обласної ради Сергія Пенюшкевича, мали бути виділені кошти в сумі 500 тисяч гривень». За умов виділення коштів сміттєзвалище мало бути обладнане належним чином, а ще облаштована дорога до нього. Та мешканці села проти будівництва сміттєзвалища в названому місці. Вони посилаються на те, що в урочищі випасають худобу, а ще суттєвим фактором є наявні в цьому видолинку мочарі, які у разі збільшення стічних вод нестимуть усі викиди у річку неподалік. Неприйнятною для облаштування сміттєзвалища є і запропонована кимсь територія колишнього скотомогильника, адже табличка біля нього промовисто повідомляє про те, що там було захоронено худобу, яка хворіла на «сибірку».

   Але, як пояснив депутат районної ради Олег Григор’єв,  у зв’язку з жорстокою економією бюджетних коштів навряд чи можна розраховувати на виділення такої значної суми для облаштування сміттєзвалища в урочищі. За кошти сільської ради було виготовлено технічну документацію на будівництво, але  саме будівництво найближчим часом не буде розпочатим через брак коштів. Тому треба шукати вихід самостійно. І найбільш прийнятним, на думку Олега Васильовича, буде облаштування уже діючого сміттєзвалища. Цю ідею підтримали і самі мешканці села. Відходи потрібно просто звозити далі від села і по мірі накопичення - прибирати їх.

   «Цілком вірно було б, якби хтось з мешканців, хто має трактор, погодився б збирати побутові відходи, наприклад, раз на тиждень, - запропонував представник ВО «Свобода» Олександр Войтюк. - Кожен двір  здавав би певну суму коштів. Це було б  зручно  для жителів, а для власника трактора - непоганий заробіток».

   Таким чином, можна облаштувати централізований вивіз сміття. Тому це питання вже мала обговорити сама громада села.

   А ще важко не погодитись з тим, що сказав керівник ТОВ ім.Богдана Хмельницького Костянтин Іванов: «Починати потрібно з себе. Якщо кожен з нас не дбатиме про чистоту довкола себе – ніяке сміттєзвалище не стане запорукою благоустрою».

   Яскравим прикладом є мальовничий парк навпроти одного із житлових масивів Залісець: з приходом весни він «розцвів» сотнями різнобарвних целлофанових пакетів, пластикових пляшок і різним непотребом.

Людмила Глухова
Категорія: Про наших людей | Переглядів: 731 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс