Понеділок, 19.08.2019, 05:02 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2013 » Березень » 21 » Податкові зміни 2013
Четвер, 21.03.2013, 15:49
Податкові зміни 2013

   Про основні зміни в податковому законодавстві, які набрали чинності в 2013 році,ми дізнавались у  Наталії Баранюк, першого заступника начальника Дунаєвецької  міжрайонної державної податкової інспекції.

   - Наталіє Василівно, відбулись основні зміни в Податковому кодексі. Кого вони стосуються і в чому вони полягають?

   - Зміни в Податковому кодексі почали діяти з 1 січня 2013 року, стосуються  переважно бізнесу, але також деякі з них торкнуться пересічних громадян.

   Слід зазначити, що всі ці законодавчі нововведення покликані, передусім, спростити умови ведення бізнесу, зробивши його при цьому  більш соціально орієнтованим та відповідальним.

   Так  з першого січня   2013 р. запроваджено податок на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Платниками нового податку є власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні чи юридичні особи, в тому числі нерезиденти; звільняються від його сплати дитячі будинки сімейного типу, садові або дачні будинки, але не більше одного такого об’єкту на платника податку; гуртожитки; житлова нерухомість, яка належить багатодітним та прийомним родинам, у яких виховується троє та більше дітей. Для переважної більшості громадян законодавчі нововведення  не створять  додаткового навантаження, так як Податковим кодексом передбачено суттєві пільги при сплаті податку. Так, квартири та житлові будинки, площі яких не перевищують 120-ти та 250-ти квадратних метрів, звільняються від оподаткування. Ті ж громадяни, у власності яких є перевищення площі, сплачуватимуть 1 відсоток від розміру мінімальної заробітної плати (це 11,47 грн. у 2013 році) за кожен метр, що перевищує 120  та 250 квадратних метрів для  квартир та житлових будинків відповідно. І лише власники елітної нерухомості, тобто квартир житловою площею понад 240  квадратних метрів  та будинків  площею понад 500 квадратних метрів, сплачуватимуть 2,7 відсотка від встановленої на початок року мінімальної заробітної плати за кожен метр надлишкової площі.

   - Чи однаковою буде плата фізичних та юридичних осіб?

   - Громадяни сплачуватимуть податок на нерухомість один раз на рік – протягом 60 днів із дня отримання податкового повідомлення–рішення, яке мають  отримати до 1 липня 2013 року. Розраховувати суму податку буде податкова служба на основі поданих даних органами державної реєстрації прав на майно, а також органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб.  Крім того, Податковий кодекс  передбачає, що власники  декількох житлових об’єктів нерухомості можуть   самостійно обрати пільгову житлову площу.

   Юридичні особи  самостійно  обчислюють суму податку станом на 1 січня  звітного року  і до 1 лютого  цього ж року подають органу  державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта  оподаткування декларацію та сплачують суму податку поквартально.

   - З 1 січня 2013 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2012 році. Хто саме зобов’язаний подавати декларацію, в який термін і куди?

   - Декларація подається до органу державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання) до 1 травня 2013 року. Зазначу, що суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов’язок платників податку – фізичних осіб - подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами  двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума  таких оподатковуваних доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня  звітного податкового року (у 2012 році це 128760 грн. (1073*120), та проводити перерахунок  сум податку за ставками 15(17)% за новими правилами.

   На час проведення деклараційної кампанії з 1 січня по 1травня 2012 року  прийом  податкових декларацій про майновий  стан і доходи у Дунаєвецькі МДПІ     проводиться з 9.00 год. до 20.00 год. в робочі дні, а у вихідні дні - до 16.00 відповідальними працівниками згідно графіка.

   - У 2013 році вступає в силу  Закон України від 20 листопада 2012 року  №5503 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів». Що саме він передбачає?

   - Даний Закон передбачає авансову сплату акцизного податку при  придбанні марок, а також збільшення розміру мінімального акцизного податкового зобов’язання та специфічної ставки акцизного податку з одночасним зменшенням впливу адвалерної складової. Нові правила адміністрування акцизного податку сприятимуть подальшій детінізації галузі та дозволять створити рівні конкурентні умови на ринку продукції та зменшать можливості для махінацій у цій сфері, зокрема. Унеможливляться демпінгові махінації як один з поширених методів недобросовісної конкуренції. Безумовно, що підвищення ставки податку вплине на вартість тютюнових та алкогольних виробів. Але такий законодавчий крок несе в собі ще й соціальну складову: він покликаний зменшити кількість курців та вживання міцних напоїв серед  дітей та молоді.

   - Які ще зміни очікуються  і кого вони торкнуться?

   - У 2013 році зміни очікують  платників податку на прибуток. Введення авансових платежів з податку на прибуток значно скоротять документообіг та дозволять планувати витрати для бізнес-активу. Підприємства з річним доходом не менше 10 мільйонів  гривень сплачуватимуть  щомісяця 1/12 частину нарахованого за минулий рік податку. У випадку, якщо платник податку протягом  кварталу показує збиток, він може подати  заяву, зробити перерахунок і буде до кінця року звільнений від сплати авансових платежів. Наразі це є загальноприйнятою європейською практикою, що дозволяє зменшити кількість контактів представників бізнесу із податковою службою. Для малого та середнього бізнесу, тобто тих, у кого доходи не перевищують 10 мільйонів, та новостворених підприємств не треба буде подавати податкову декларацію за календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців, а сплачуватимуть податок на підставі річної декларації без сплати авансового внеску. Приємним  моментом для бізнесу є те, що ставку податку на прибуток зменшено  до 19 відсотків, а для ІТ-галузі - до 5 відсотків.

   - Дякую за спілкування. Сподіваюсь, що наші дунаївчани будуть і надалі вчасно поінформовані про зміни у законодавсті ДПІ.

Спілкувалась Наталія Гриневич
Категорія: Новини Податкової | Переглядів: 1184 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0   Спам
1-й коментар від петро , написано 21.03.2013 о 22:29
не зрозуміло,ЩО КОНКРЕТНО ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ, в першому випадку ВИХОДИТЬ ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА КВАРТИР ТА БУДИНКІВ,"...квартири та житлові будинки, площі яких не перевищують 120-ти та 250-ти квадратних метрів, ...." а в другому випадку ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ вже житлова площа "І лише власники елітної нерухомості, тобто квартир житловою площею понад 240 квадратних метрів та будинків площею понад 500 квадратних метрів,",це неграмотність автора,чи хитрий хід нашої податкової?
0   Спам
2-й коментар від Валерій, написано 24.03.2013 о 03:47
[b]Для чорних людей загальна площа, а для білих житлова[/b]
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс