Понеділок, 19.08.2019, 04:37 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2012 » Березень » 21 » Подачки замість реформ
Середа, 21.03.2012, 18:21
Подачки замість реформ

   Захоплюючий сюжет, продумані діалоги, відмінний гумор, прекрасна гра «акторів», щирий інтерес президента до життя простих людей. Ось те, чого не вистачало на нещодавньому засіданні Кабінету Міністрів під керівництвом президента Віктора Януковича.
    «Вранці мажу бутерброд – одразу думка: а як народ?» - говорив цар у відомій казці. Якщо у Віктора Федоровича ті ж рефлекси, то днями йому принесли перший бутерброд за два роки. Із самих виборів Віктор Федорович про народ і не згадував. А тут – настало…! Напевно, насправді, щось не те з'їв. А може підступна Дарка притягла шефові невиправлені результати соцопитування? Або вибори вирішили провести раптово в травні-червні? Так, це зовсім протизаконно. Хоча, кого це останнім часом зупиняло?
    Сам Янукович стверджує, що пам'ятає всі свої обіцянки, як Земфіра всі свої-твої тріщинки. І збирається їх виконати. "Я пам'ятаю кожне зобов'язання перед громадянами й буду послідовно крок за кроком їх виконувати. Я буду вимагати від уряду збільшення заробітної плати працівникам бюджетного сектору, пенсії й інші соцвиплати", - сказав Янукович.
    Так збіглося, що ми також не все це встигли забути. А якщо хтось і забув, то, давайте, спільно пригадаємо….
    Два роки тому, вступаючи на президентський пост, Янукович проголосив курс на реформи. І визначив мету цих реформ у програмі Президента України «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»: «Реформи будуть спрямовані на побудову сучасної, стійкої, відкритої й конкурентоспроможної у світовому масштабі економіки, формування професійної й ефективної системи державного управління, і зрештою – на підвищення добробуту українських громадян».
    Наскільки те, що вже зроблено, відповідає проголошеній меті – вже очевидно кожному громадянину. Хтось може сказати, що, мовляв, реформи не можуть дати миттєвого позитивного результату. Проте, наразі очевидним є лише негативний результат. Чи може негатив з часом перетворитися у позитив за умов розбудови командно-адміністративної системи – навряд чи. Як би нас не переконували, замість віри з’являється спогад про недавнє минуле, коли інша влада іншої країни навіювала щось подібне – про «тимчасові» труднощі і світле комуністичне майбутнє, яке десь там, «не за горами».
    Давайте згадаємо деякі тези програми Януковича, за які віддали голоси його виборці, а таких, нагадаю, було майже 49% з тих громадян, які взяли участь у голосуванні.
    У розділі «Молоді впевнений старт» обіцяно: виконання закону «Про перше робоче місце» в частині компенсацій роботодавцю, який працевлаштовує молодого спеціаліста(насправді існують мізерні компенсації, але за окремими професіями); вчитель, працівник культури, державний службовець, військовослужбовець, міліціонер отримає ключі від квартири при підписанні трудового контракту на 20 років(не виконано); будівництво: щорічно 500 футбольних полів, 50 льодових катків, 50 басейнів(не виконано).
    У розділі «Турбота про пенсіонерів», зокрема, обіцяно, що мінімальна пенсія має бути на 20% вища за прожитковий мінімум. Насправді ж прожитковий мінімум, станом на сьогодні, для непрацездатних осіб дорівнює 822 грн., а мінімальна пенсія – 822 грн. Між тим, відбувається, так звана, «війна держави проти пільговиків», тобто «чорнобильців», учасників бойових дій, «дітей війни» тощо, яким, за рішенням уряду, суттєво урізані пенсійні нарахування.
    У розділі «Стабільний курс гривні, успішний бізнес», зокрема, обіцяно: Податковий кодекс – шлях до успішного бізнесу(після введення нового Податкового Кодексу роботу втратили більше мільйона приватних підприємців), податкові канікули для малого бізнесу(не виконано); зниження податку на ПДВ до 17%(насправді – 20%), зниження податку на прибуток – 19% у 2011р.(насправді – 21%) з поетапним зниженням до 16%(судячи з тенденцій – не реально).
    Особливо цинічною виглядає обіцянка Януковича за жодних умов не закривати 2000 сільських шкіл. Бо за командою відомого всім міністра освіти ці школи закривають з метою економії бюджетних коштів, і малеча за будь-якої погоди, ризикуючи здоров’ям і навіть життям, має пішки або шкільним автобусом, що на ладан дихає добиратися до іншого села за 10 – 15 кілометрів, де ще мерехтить «каганець» освіти.
    Втім, повторюся, кожен українець має можливість самостійно прочитати ці документи і порівняти проголошене в них зі своїм реальним життям. Без жодних сумнівів результат буде вражаючим, а відкриття – несподіваними.
    Щоб облагодіяти людей, наш президент нещодавно запропонував відразу чотири нові соціальні ініціативи. Серед них - і податок на багатство. Враховуючи, що чимало дуже багатих чиновників звільнені (хто повністю, хто частково) навіть від оплати комунальних послуг у своїх палацах у Кончі Заспі або Пущі Водиці, у рішучість таких намірів вірити важко. І чи вважати багатством Межигір’я, з його розкішними палацами на воді й на землі, теплицями на 3-х гектарах і гаражами на 70 автомобілів? Чи платитимуть податок власники цих райських кущ? Чи навпаки – всі ці джерела насолоди продовжать утримуватись за рахунок наших податків ?
    Найсмішнішим є те, що Віктор Янукович пообіцяв повернути внески Ощадбанку СРСР. Десь я вже це чув. Головне – резерви Нацбанку тануть із кожним днем, торговельний і платіжний баланс – негативні. Команда професіоналів ремствує на борги попередників і зі скрипом їх віддає. Наприклад, цього року динаміка українського боргу виглядає так: віддати потрібно 95 млрд. гривень. А зайняти – 100 млрд.. Тобто, керування економікою в нас засноване на простих принципах – займай, щоб вистачило віддати минулий борг і ще щоб трішки собі залишилося. Куди веде цей шлях – очевидно. У цих умовах обіцяти громадянам повернути ще й божевільний борг Радянського Союзу перед людьми – брехня або дурість.
    Пообіцявши ще на сотню гривень підвищити пенсії, Віктор Федорович вирішив, що літні виборці вже досить «ощасливлені». А оскільки часу для насолод та на порожні балачки немає – президент одразу перейшов до «обробки» молоді. Щоб квартирне питання не зіпсувало киян, донеччан і хмельничан, як воно зіпсувало москвичів, президент пообіцяв доступну іпотеку. Загалом, такі обіцянки залюбки роздає кожен кандидат перед кожними виборами, але коли два роки підряд цим одноосібно займається людина, що править країною – це вже дивно. Втім, Віктор Янукович встановив «дед лайн» - нова програма запрацює уже в травні. Із задоволенням подивлюся. Тому що з погляду на економічну ситуацію - це чистої води обман.
    За словами Януковича, вартість кредиту "буде становити не більше 2-3%, решту компенсує банкам держава". От тільки незрозуміло – звідки в держави, що має негативний торговий баланс, величезний зовнішній і внутрішній борг (який зростає) з'являться такі суми? Самі банки, навчені минулим обвалом цін на житло, від іпотечного кредитування вже давно шарахаються, як чорт від ладану. Тим більше, що майже всі незалежні аналітики пророкують подальше «просідання» цін на квартири у зв’язку з демографічною ситуацією в Україні та й загальною світовою тенденцією. Це скільки ж пальців потрібно зламати банкірові, щоб він почав видавати такі кредити й повірив державі щодо компенсації?
    У борг нам стільки ніхто не дасть, крім «старшого брата», який щосили розбудовує операцію «повзуча купівля України». Тим більше, як завжди, частину грошей розкрадуть. Ну, у нас завжди так – з підтримкою аграріїв, з підтримкою енергозбереження, з рекапіталізацією банків. Крадуть. От соціальний віце-прем'єр Сергій Тігіпко вже заявив, що на реалізацію більшості соціальних ініціатив Януковича цього року буде потрібно близько 16 мільярдів гривень. А депутат від ПР Олександр Стоян говорить, що і "8 мільярдів буде досить". При такому вільному поводженні з мільярдами (вісім – туди, вісім – сюди, статистична погрішність, коефіцієнт амортизації, усушка й утруска…) гроші можуть взагалі не дійти до соціально незахищеного населення.
    Хоча, за великого бажання можна все встигнути зробити до виборів. Підвищити всі пенсії ( й не лише на 100 гривень, на всі 200), і по тисячі гривень вкладникам Ощадбанку повернути. І банкірам руки викрутити, змусивши видати кредитів масу, а потім дійсно компенсувати. Якщо, звичайно, кредити – гривневі. Ну, кому потрібно - той зрозумів.
    З іншого боку, може я даремно не вірю президентові? Може, це все злі міністри, губернатори, податкові «кровососі», «що перемогли на виборах доки ми відсиджувались», рейдери в погонах, хабарники всіх мастей і погані чиновники шкодять. А він нічого не знав. А тепер от довідався. Ох і задасть він їм тепер перцю! Ви вірите?

Юрій Поліщук
Категорія: Вибори та політика | Переглядів: 698 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 5
0   Спам
1-й коментар від тарас , написано 23.03.2012 о 10:44
ДУЖЕ АКТУАЛЬНА СТАТТЯ, на жаль наш "мінталетет" ще не дозволяє на повну силу говорити про окозамилювання зі сторони влади,хто має хоч яку роботу,боїться її втратити,хто перебивається тимчасовими заробітками -не має часу(бажання) вступати в будь-які суперечки(конфлікти).
0   Спам
2-й коментар від Валерій, написано 24.03.2012 о 03:07
Влада використовує всі можливості для забезпечення собі спокійного життя.
0   Спам
3-й коментар від Котигорошко , написано 25.03.2012 о 04:36
Дадуть по 100 грн до пенсії та нещасні залишки Юліної тисячі, і аж бігом побіжать голосувати за Партію Регіонів восени.
0   Спам
4-й коментар від Власта , написано 27.03.2012 о 19:06
Президент Янукович та його хунта остаточно перейшли грань, що відокремлює закон від беззаконня. Зараз питання не в особистій долі Тимошенко. Зараз постає питання в особистій долі кожного із нас. Ми опинились у поліцейській країні, де жодна людина не може почувати себе в безпеці. Зондер-команди за наказом хунти можуть відібрати зараз майно, честь і навіть життя у будь кого в цій країні. Мародество олігархічного клану, яке спирається на силові структури, не має меж. Зараз сама ситуація в країні є так, що закликає людей доброї волі зібратися разом для відстоювання своєї честі, своєї гідності, свого життя і життя своїх нащадків.
Що дала нам влада Януковича? Розкрадання державнох ресурсів в інтересах 5% населення? Інфляцію, рост цін, соціальне зубожіння, безробіття? За рівнем економічних свобод Україна скотилася на 163 позицію, і займає місце поряд з Гондурасом. За оцінкою європейських експертів Україна стала найбільш корумпованою країною в Європі.
За новими законами цієї влади зараз кожного можуть вишвирнути з власної квартири. Ціни ростуть, комунальні платежі ростуть, пенсії та купівельна спроможність кожного стрімко скорочуються і ця влада вам говорить, що так буде і надалі. Ваша зарплатня і надалі буде змненшуватися за рахунок інфляції та скритих податків. Невдовзі прийде час, коли влада буде забирати ваше майно і орди бандитів у міліцейскій формі та судових мантіях, які готові вишвирнути вас і ваших дітей, вже чекають наказу. Наш єдиний порятунок - це ми самі і люди навколо нас. Ми повинні боротися за власне життя разом з іншими такими ж як ми, якщо не хочемо загинути поодинці.
0   Спам
5-й коментар від 11 , написано 28.03.2012 о 02:43
+ 1000
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс