Понеділок, 19.08.2019, 04:19 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2011 » Грудень » 1 » ДПІ нагадала про податок на нерухомість
Четвер, 01.12.2011, 16:26
ДПІ нагадала про податок на нерухомість

   Податковим кодексом України запроваджено новий місцевий податок , а саме податок на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, порядок справляння якого визначено ст..265 цього Кодексу.

   Законом України  від 07.07.2011 року № 3609-VІ  « Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України»  внесено зміни  до пункту 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу У країни  відповідно до яких  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (податок на нерухоме майно) буде запроваджено з 01 липня 2012 року , а не 01 січня 2012 року.

   Платниками податку на  нерухоме майно є  фізичні  та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками  об'єктів житлової нерухомості.

   Об'єктом  оподаткування є об'єкт житлової нерухомості, крім об'єктів житлової нерухомості , які перебувають у власності держави, або територіальних громад, які розташовані в зонах відчуження та безумовного відселення , визначені законом, будівлі дитячих будинків сімейного типу, садовий та дачний будинок , але не більше одного такого об'єкта на одного платника, об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям, у яких виховуються троє і більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, та гуртожитки.

   Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості.

   Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно  у Податковому кодексі У країни   передбачено у вигляді зменшення   бази (площі) оподаткування:
   - для квартири – на 120 м.кв.
   - для житлового будинку – на 250 м.кв.

   Таке зменшення  надається один раз за базовий податковий період і застосовується до об»єкта житлової нерухомості, у якій платник  зареєстрований або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

   Відповідно до вимог п.10.3 ст.10 Податкового кодексу місцеві ради  обов»язково встановлюють даний податок.

   Ставки податку на нерухоме майно встановлюють ся сільською, селищною  або міською радою в таких розмірах за 1м.кв. житлової площі об»єкта житлової нерухомості:

   - для квартир ,  житлова площа яких не перевищує 240 м.кв., та  житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м.кв, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати , встановленої законом на 1 січня звітного(податкового ) року , тобто з 01 січні по 31 грудня..
   - для квартир, житлова площа яких  перевищує 240 м.кв., та житлових будинків, житлова площа яких  перевищує 50 м.кв. ставка податку становить 2,7% мінімальної заробітної плати , встановленої законом на 1 січня звітного(податкового ) року.

   Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати органам державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

   Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості та надсилається Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58  Кодексу.

   Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

   Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

   Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

   - фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
   - юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

   Більш детальну інформацію Ви можете отримати за телефоном 33-2-24, також на допомогу  платникам податків на веб-сайті ДПА України діють такі електронні сервіси: « Єдина база податкових знань», «Форум»,«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера », « Бази даних ДПС платників ПДВ», «Платникам податків про електронну звітність», «Адреси масової реєстрації платників податків ».

в.о.начальника ДПІ у Дунаєвецькому районі І.А.Бєлко
Категорія: Новини Податкової | Переглядів: 1295 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0   Спам
1-й коментар від Павло , написано 01.12.2011 о 17:22
Скажіть будь-ласка шановні, якщо я за власні кошти, власними руками збудував собі будинок, то я за це тепер повинен платити державі гроші??? Та це взагалі якийсь дибілізм!!!!!! Шию би скрутив тому хто це придумав! С.....КИ!!!!!!!!!!!!!
0   Спам
2-й коментар від uscnm , написано 02.12.2011 о 02:51
Зареєструй хату, як нежитлове майно і не плати
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс