Неділя, 15.09.2019, 19:02 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2010 » Вересень » 4 » Фахово - Про перспективи "Спрощенців"
Субота, 04.09.2010, 16:40
Фахово - Про перспективи "Спрощенців"

   Багато хто з підприємців вважає, що прийняття Податкового кодексу у тому вигляді, у якому він був прийнятий Верховною Радою у першому читанні, зашкодить малому та середньому бізнесу. Чи насправді це так, та які нововведення чекають "спрощенців" в обговорюваному нині проекті Податкового кодексу України, розповідає виконуючий обов'язки начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ Олександр Капущак

   - Олександре Олексійовичу, все ж таки, як виглядатиме спрощена система оподаткування після прийняття Податкового кодексу?

   - Проект Податкового кодексу передбачає не відміну спрощеної системи оподаткування, а її реформу. Враховуючи, що спрощена система оподаткування завдяки Указу Президента від 03.07.1998 року працює вже дванадцять років, і без суттєвих змін. Зрозуміло, що за цей період у нашій державі відбулися позитивні зміни, зокрема, в економічному розвитку країни, є значні досягнення в соціальному плані. Нові вимоги часу викладені в проекті Податкового кодексу, орієнтовані на сучасні напрямки податкової політики держави.

   - Який перелік податків та зборів буде входити в єдиний податок згідно із проектом ?

   - Податок на прибуток підприємств, податок із доходів фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування ), отриманих у результаті господарської діяльності фізичної особи, податок на додану вартість із операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташовано на митній території України, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, земельний податок (крім земельних ділянок, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності ), збір за спеціальне використання води.

   - Говорять, що проект містить низку обмежень для "спрощенців" ?

   - Значно розширився перелік видів діяльності суб'єктів господарювання, на яких спрощена система оподаткування не поширюватиметься. Обмеження встановлюються для високорентабельних видів господарської діяльності .

   - Як відомо, ставки єдиного податку ще з 1998 року і на сьогодні знаходяться в межах від 20 гривень до 200 гривень, так би мовити, ставки встановлювалися на розсуд місцевих органів влади. Чи передбачені в проекті кодексу зміни?

   - У проекті сума відрахувань до бюджету фізичних осіб-підприємців не зазнала суттєвих змін: для більшості з них ставка податку, як і раніше, складатиме від 20 до 200 гривень на місяць. Але для деяких видів діяльності, які вважаються більш прибутковими, ставку єдиного податку піднято до рівня 200-600 гривень. Так як і раніше, ставку єдиного податку для фізичних осіб встановлюватимуть місцеві органи влади залежно від виду діяльності.

   - А, до речі, що чекає на платників єдиного податку - юридичних осіб?

   - Для підприємств на спрощеній системі оподаткування збільшується граничний розмір виручки - від одного до двох мільйонів гривень на рік, що, безумовно, є кроком назустріч малому бізнесу. Крім того, для суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб з метою уніфікації передбачається вдвічі зменшення розміру ставок єдиного податку (із 6 відсотків із урахуванням ПДВ та 10 відсотків без урахування ПДВ до, відповідно, 3 та 5 відсотків з одночасним введенням єдиного соціального внеску).

   - Скажіть, будь-ласка, ще кілька слів про податкові канікули. Хто зможе цим скористатись?

   - Так, в проекті Податкового кодексу передбачені податкові канікули будуть поширюватися на фізосіб - підприємців, які надають побутові послуги та займаються торгівлею на ринках і мають дохід не більше 300 тис. грн. на рік. Також ця норма стосується і юридичних осіб з таким же річним доходом, які займаються наданням послуг. Для цих груп із початку 2011 р. до кінця 2015 р. ставка єдиного податку буде дорівнюватиме нулю. У проекті кодексу пільгова нульова ставка передбачена для 42 видів діяльності.

   - А тепер, як кажуть, про що говорять на базарі... На базарі говорять, що підприємці, які здійснюють торгівлю на ринках, будуть зобов'язані проводити розрахунки через касові апарати?

   - Так, проблема така існує. На сьогодні ринки України є досить привабливими для СГД. Здебільшого, такі суб'єкти перебувають на спрощеній системі оподаткування - сплаті фіксованого патенту. Зазначена система оподаткування не передбачає ведення обліку отриманих доходів підприємцем. Іншими словами, повна довіра держави до тих показників, які заявить підприємець у своїй декларації. Звичайно, що значна частина підприємців платить за довіру прозорим та чесним бізнесом, але трапляються й інші випадки. З метою здійснення контролю над такими несвідомими підприємцями, які використовують довіру держави для незаконного збагачення, планувалось у початковій урядовій версії Податкового кодексу введення фіскальних методів контролю торговців на ринках. Але у варіанті Податкового кодексу, надрукованого в газеті "Урядовий кар'єр" від 3 серпня цього року, який запропоновано для всенародного обговорення, зазначено, що підприємці на спрощеній системі оподаткування при здійсненні готівкових та безготівкових операцій застосовують РРО відповідно до законодавства. Тобто остаточне вирішення цього питання ще попереду.

   - Останнє питання на сьогодні. Скажіть, Олександре Олексійовичу, Ви, в світлі майбутніх податкових змін наважилися б стати підприємцем?

   - Питання цікаве. Думаю, що перед цим я б дуже-дуже добре подумав, зважив би всі "за" і "проти". Хто б що не казав, але вважаю, що це дуже важкий кусок хліба. Хоча, звичайно, є і свої переваги.

Категорія: Новини Податкової | Переглядів: 1064 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0   Спам
1-й коментар від Валерій, написано 05.09.2010 о 21:16
Скромняга, а які в підприємця переваги ?
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс