Неділя, 22.09.2019, 01:03 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2010 » Вересень » 4 » Підприємці масово ліквідовують свій статус
Субота, 04.09.2010, 10:10
Підприємці масово ліквідовують свій статус

   Влітку уряд країни змусив підприємців сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Сума цих щомісячних платежів становить близько 300 гривень. Власники малого та середнього бізнесу незадоволені такими внесками, і багато хто з них хоче ліквідувати статус підприємця.

   Приватний підприємець Галина незабаром збирається ліквідовувати свій статус.

   - Коли мене брали на роботу продавцем, постало питання, чи оформляти мене як найманого працівника, чи як підприємця. Обговоривши це питання з роботодавцями, ми дійшли висновку, що все ж таки легше оформити ПП. Я погодилася. Всі внески сплачували за мене власники магазину. А зараз їм вже невигідно платити за мене ще й по 300 гривень щомісяця. Тому я буду ліквідовувати статус підприємця, - розповіла хмельничанка Галина.

   Власниця малого бізнесу Олена свій статус ліквідовувати поки не збирається, але каже, що якщо буде невигідно так працювати, то теж буде оформляти документи на відмову від ПП. За її словами, посадовці введенням оцих обов'язкових страхових внесків нічого не досягнуть, адже частина людей закриє свій бізнес, а інша піде у тінь.

   Вероніка проживає в одному з сіл Хмельницького району. Там жінка має власний невеличкий бар-магазин. Каже, що її робота сезонна — торг йде з кінця весни і триває до початку осені.

   - Мені невигідно платити ті внески до Пенсійного фонду, адже зараз починається «глухий сезон». У мене є корова, молоко від якої здаю. То що, я маю за коров'ячі гроші ще й страхові внески платити?! - обурюється підприємець Вероніка.

   Згідно з внесеними змінами до законів України, фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) зобов'язані щомісяця сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить: у липні - вересні – 294,82 грн, жовтні – листопаді – 301,12 грн, грудні – 306,10 грн.

   - Основною причиною прийняття змін в закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є встановлення соціальної справедливості щодо застрахованих осіб, які сьогодні несуть основний тягар із забезпечення надходження коштів до солідарної пенсійної системи, а також соціальний захист усіх категорій платників, - розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк.

   Ольга Сергіївна сказала, що сума коштів, яка надійде до бюджету Пенсійного фонду області додатково, залежатиме від розміру страхового внеску, який обере кожен підприємець.

   - Адже до прийняття закону приватний підприємець мав право добровільної доплати лише до мінімального страхового внеску, а тепер підприємці мають право самостійно визначати для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більше розміру страхового внеску, обчисленого від встановленої максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, з якої сплачують страхові внески, - наголосила Ольга Заярнюк.

   Аби ліквідувати статус приватного підприємця, власники малого та середнього бізнесу повинні в першу чергу написати заяву до міської ради, а точніше до відділу державної реєстрації.

   - Приватний підприємець втрачає свій статус тільки через два місяці з моменту написання заяви. Оскільки зміни до закону набрали чинності з 17 липня 2010 року, то фактично ніхто з підприємців ще не встиг ліквідувати ПП. Зараз люди поки звертаються і пишуть заяви. До речі, причиною відмови від статусу приватного підприємця є не лише обов'язкова плата страхових внесків до Пенсійного фонду, - сказала начальник відділу державної реєстрації Хмельницької міської ради Тетяна Гринчук.

   Довідка

   На обліку в органах Пенсійного фонду області перебуває більше 108 тисяч платників, з яких майже 88 тисяч осіб – це фізичні особи-приватні підприємці, або 81% від загальної кількості платників. Підприємців-спрощенців область нараховує більше 54 тисяч, з яких 36 тисяч – платники єдиного податку та 18 тисяч платники фіксованого податку.

   Особливістю нашої області є наявність значної кількості оптово – роздрібних ринків з продажу продовольчих та промислових товарів, на яких знайшли своє робоче місце десятки тисяч громадян області. Зі ста ринків, які функціонують на території області, 41 – це ринки міста Хмельницького, у яких зайнято понад 30 тисяч працюючих. Загалом, кожен четвертий житель міста так чи інакше пов'язаний з роботою на ринках або їх обслуговуванням.

Категорія: Економіка та розвиток | Переглядів: 1094 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс