Неділя, 22.09.2019, 01:07 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 
Головна » 2010 » Серпень » 13 » Наше обговорення проекту Податкового кодексу
П`ятниця, 13.08.2010, 15:31
Наше обговорення проекту Податкового кодексу

   12 серпня в місті Дунаївці пройшло обговорення проекту Податкового кодексу України. Обговорення складалось з двох частин. Перша частина стосувалось підприємців, котрі працюють на фіксованому податку, друга – підприємців-єдинщиків. Обговорення проходило під егідою РДА та Асоціації платників податків Дунаєвецького району, зокрема під головуванням керівника АПП – Гладкого В. Л.
   Перша частина обговорення проходила в залі засідань міської ради. Зібралось біля 70 людей. Практично всі вони власники торгівельних місць на ринку. У вступному слові пан Гладкий виявив сумнів, що хтось із присутніх хоча б читав проект кодексу, тому запропонував побудувати роботу шляхом зачитування та обговорення окремо кожного пункту, що стосуються платників фіксованого податку.
   Доволі спокійний початок розмови при обговоренні вже першого пункту переріс у вилив емоцій. Шквал невдоволень припав на обов’язкові страхові внески до пенсійного фонду, котрі суттєво вдарять по бюджету підприємців. Пан Гладкий постарався «на пальцях» пояснити причини появи даних внесків на прикладі різниці між фіксованим податком та заробітною платою у 98-му році і тепер.
   Після довгих перипетій зійшлись на тому, що страхові внески до ПФ мають бути виключно добровільними, а підприємці-пенсіонери взагалі не повинні вносити страхові внески, бо свою пенсію вони вже заробили.
   Підприємці біткались проблемами, малими виторгами, відсутністю покупців, відкриттям ринків по селах. Також виказали своє невдоволення торговцями, котрі орендують будинок культури, вводять в оману жителів району неправдивими рекламними листівками та перебивають торги. В розпалі пристрастей було виказано і невдоволення керівництвом ринку, котре править за оренду торгових місць занадто велику плату, і діями податкової інспекції.
   В свою чергу уважно вислухавши присутніх пан Гладкий порекомендував їм створити ініціативну групу, та вирішувати місцеві проблеми напряму з керівництвом ринку. Як кажуть в народі «щоб два рази не бігати» одразу шляхом пропозицій від присутніх була утворена ініціативна група.
   На цьому зібрання було завершено, підприємці спішно покинули зал.
   З цього дійства напрошується висновок, що сам проект Податкового кодексу мало цікавить підприємців, відповідно і ті проблеми, котрі вони отримають в майбутньому їх теж зараз не хвилюють. Набагато більше їх цікавлять нагальні проблеми, котрі вони вже мають і бажають якнайшвидше вирішити.

   Друга частина обговорення проходила в залі засідань РДА. Підприємці підтягувались доволі в’яло і початок обговорення затягнувся. Приблизно через пів години після запланованого часу в залі нараховувалось біля 40 людей. На обговоренні були присутні також представник податкової, начальник відділу торгівлі та начальник управління економіки РДА.
   Перше слово було надано представнику податкової інспекції. В основному промова носила заспокійливий характер. Після наголошення на кількох важливих змінах основний акцент робився на тому, що для теперішніх підприємців з прийняттям нового Податкового кодексу багато чого суттєво не зміниться.
   Найбільше занепокоєння у присутніх викликало зменшення верхньої межі, при якій дозволено перебувати на спрощеній системі оподаткування з 500 до 300 тис. на рік. Після імпровізованого аукціону на кшталт «хто назве більшу суму» зійшлись на думці, що планка у 5 млн. грн. на рік влаштувала б усіх.
   Не обійшлось і без викиду емоцій, коли підприємці обурювались тими ж самими обов’язковими внесками до пенсійного фонду, котрі мають бути виключно добровільними. Поміж інших прозвучали і риторичні запитання про обіцяні владою податкові канікули та допомогу підприємцям від держави.
   В цілому підприємці-єдинщики виглядали більш підготовленими до обговорення. Кілька питань було задано конкретно і по суті справи.
   В підсумку було вирішено до 20 серпня скласти листа з пропозиціями щодо внесення змін до проекту Податкового кодексу, та від імені Асоціації платників податків у Дунаєвецькому районі направити його у різні інстанції.
   На мою думку зібрання в черговий раз показало недружність підприємців-єдинщиків. Можливо частина підприємців не знала, а можливо частина просто проігнорувала зібрання, вважаючи що їх це не стосується, а зароблені статки дозволять їм спокійно пережити будь-яку владу та будь-які Податкові кодекси. Типова «моя хата з краю».  Шкода.

P.S. Довелось також чути думки, що всі ці обговорення навряд чи принесуть якусь користь, а влаштовані вони виключно щоб «спустити пар», а як вважаєте особисто Ви? Пропоную висловитись в коментарях, або на форумі.

Admin
Категорія: Про наших людей | Переглядів: 903 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 5
0   Спам
1-й коментар від Відвідувач , написано 13.08.2010 о 17:01
Дякую за інфо. Теж вважаю, що ніякого результату це обговорення не дасть і якщо вже не чують звернень вчених-економістів щодо неприпустимості і недочасності прийняття кодексу, тож ніхто дослухатись до нього не збирається. А для єдинщиків крім усього вищезазначеного є ще один камінь спотикання, а саме стаття 2 розділу 14 :
2.4. Фiзичнi особи − пiдприємцi та юридичнi особи, якi перейшли на спрощену систему оподаткування, при здiйсненнi розрахункiв у готiвковiй та/або безготiвковiй формi (iз застосуванням платiжних карток, платiжних чекiв, жетонiв тощо) застосовують реєстратори розрахункових операцiй вiдповiдно до законодавства.
І якщо для великих підприємців і підприємств це ще терпимо, то для "дрібноти" це лишні затрати у вигляді 2,5-3 тис.грн і постійний геморой, який навряд чи себе виправдає. У випадку прийняття кодексу з таким нормами чимало СПД піде в тінь, а для інших вигодніше буде взагалі припинити діяльність і сідати на шию бюджету - йти на біржу, отримувати субсидії та ін. Йде свідоме знищення активного прошарку населення і загон в рабство і залежність від власть імущих. Ганьба такій владі, яка так ненавидить свій народ.
0   Спам
2-й коментар від Admin, написано 13.08.2010 о 17:09
Коли пан Гладкий підняв це питання (про обов'язкове застосування ЕККА (касових апаратів)), представник податкової кілька раз з великою впевненістю наголосила, що ЕККА будуть потрібні для тих, хто буде вести розрахунки за допомогою платіжних карток, для всіх інших буде цілком достатньо, як і раніше, вести книгу обліку Форми 10, що, за словами податківця, є аналогом ЕККА для наших умов.
0   Спам
3-й коментар від Відвідувач , написано 14.08.2010 о 10:07
Та ми ж ніби читаємо один закон, але розуміємо по різному. Давайте спробуємо разом

при здiйсненнi розрахункiв у готiвковiй ТА/АБО безготiвковiй формi (iз застосуванням платiжних карток, платiжних чекiв, жетонiв тощо) застосовують реєстратори розрахункових операцiй вiдповiдно до законодавства

забермо АБО і залишимо тільки ТА, а те що в дужках це лише коментар до способу безготівкового розрахунку. Виходить, що РРО повинні застосовувати у будь-якому випадку. Тим більше, що при обговоренні на інших форумах і сайтах це питання є актуальним. Дочекаємось чергової редакції кодексу

0   Спам
4-й коментар від Валерій, написано 17.08.2010 о 01:28
Нема чого чекати. До 20-го числа вже потрібно подати в відповідні інстанції свої заперечення чи пропозиції до податкового кодексу
0   Спам
5-й коментар від Відвідувач , написано 17.08.2010 о 15:54
І який х... з відповідних інстанцій їх прочитає та ще й візьме до уваги ?
Не для того рвались до кормушки, щоб вислуховувати "лєпєт" всілякої мілюзги.
Вибачте, додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі сайту.
Будь-ласка, зареєструйтесь, або увійдіть на сайт.
РЕЄСТРАЦІЯ / ВХІД
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс