Четвер, 20.06.2019, 16:03 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 Відомі Дунаївчани ст.4
Телячий Юрій Васильович
Народився 5 червня 1970 року в с.Лисець. Науковець. Автор понад 80 наукових робіт з історії, культури та освіти в Україні. Завідуючий магістратурою і кафедрою менеджменту освіти Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту. Кандидат історичних наук.
Матушевич Антоній Іполітович (1886-1936)
Народився в с.Кривошиїнці Подільської губернії. Освіту здобув у Житомирській духовній семінарії і Петербурзькій духовній академії. Магістр богослів'я. В 1911 році взведений у сан римо-католицького священика і направлений до служби у костьолі м.ДунаІвцІ. Безпідставно арештований 19 січня 1930 року і засуджений на 10 років таборів. Термін покарання відбував у Ярославському політзоляторі (з 26 травня 1930р.) і на Соловках (з травня 1931 р ), де загинув 10 травня 1936 року. Реабілітований посмертно.
Майдан Марко Степанович (1913-1945)
Народився в с.Пушкарівка Сумської області. Після закінчення природничого факультету Сумського педінституту (1937 р)був направлений у школу села Великий Жванчик, де згодом одружився, був завучем школи. Під час війни, в липні 1944 року, сім бійців стрілецького батальйону 433-го полку 49-ої армії, серед яких був і М.Майдан, форсували р.Німан в районі Гродно і протягом доби відбили 12 контратак гітлерівців. Всі семеро представлені до присвоєння звання Героїв Радянського Союзу. Мужній воїн загинув від численних поранень 10 лютого 1945 року в Угорщині, неподалік міста Кішкунлацхаза. ім'ям Героя названо вулицю в с.Пушкарівка (Україна) та с.Лунко (Білорусь). В рідному селищі встановлено бюст, а в Сумському педінституті та в Великожванчицькій школі - меморіальні дошки і пам'ятний знак. У 1990 році відділ освіти Хмельницької області та райкомом профспілки встановили премію Імені Героя Радянського Союзу М.С Майдана. Першим лауреатом стала вчитель-методист Миньковецької середньої школи А.Ф Онищук.
Лавренко Степан Андрійович (1920-2006)
Народився в с.Кривчик. Письменник, краєзнавець. Учасник війни. Льотчик морської авіації. Перша книга "О летчиках-штурмовиках" вийшла 1995 року. Наступні -"Мої спогади про рідний край", "Долі людські" та інші.
Сварник Іван Іванович (01.06.1921-1989)
Народився в с.Лисогірка. Письменник, байкар, гуморист, поет і перекладач, журналіст-видавець. Ветеран війни, партизан. Член Спілки письменників. Автор книг "На чисту воду" (1962), 'Персональний барліг" (1966), "Заяча наука" (1977), "Співчутливий осел" (1981), "Горобці та папірці" (1981), Грицько на груші" (1984), "Кран та екран” (1988) та інші. Похований у Львові.
Михайловський Тадеуш Адамович
Народився 8 жовтня 1926 року у с.Вихрівка. Член Спілки журналістів України, Ветеран війни і праці. Газетярську діяльність розпочав у 1951 році. А з 1961 р. і майже чверть століття очолював районну газету "Ленінським шляхом". Саме вона наприкінці 60-х і у 70-ті роки стала однією з кращих в Україні серед періодичних місцевих видань. За час його редагування газета нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. За багаторічну творчу працю Т. Михайловський удостоєний ордена Трудового Червоного Прапора, відзначений Почесним дипломом та Золотим пером Спілки журналістів України. Друкувався в обласній газеті "Подільські вісті” та в журналі "Журналіст України". Він є "хрещеним батьком" цілої плеяди відомих газетярів.
Микитюк (Весела) Людмила Михайлівна
Народилася 13 серпня 1977 року в с. Лисець. За фахом педагог-психолог, за покликом серця – поет. Працює журналістом в районній газеті "Дунаєвецький вісник", її твори друкувалися у збірках "Безсоння вишневе", "Автограф'', "Наступне сонячне коло", а також в часописах "Дзвін", "Жінка", "Літературна Україна", "Молодь України". У 2003 році світ побачила авторська збірка "Вереснева містерія". Переможець конкурсу молодих літераторів Гранослов-2002". Член Спілки журналістів України.
Кмецинський Василь Михайлович (1923-1991)
Визначний краєзнавець Волині. Народився в м.Дунаївці у багатодітній сім'ї. Освіту здобув у Чернівецькому державному університеті. Працював викладачем в училищі, школі, інспектором райвідділу освіти та директором краєзнавчого музею м.Камінь-Каширський (Волинська область). В.М Кмецинський – віомий бібліограф і дослідник. Автор багатьох статей і нарисів, присвячених рожині Косачів, письменниці В.Василевській, академіку С.Шабліовському та рідному Волинському краю. Нині Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей носить його ім'я.
Лядова Інна Ігорівна
Народилася у 1968 році в Дунаївцях. Науковець. Живе і працює в Пермі (Російська Федерація). Професор, доктор фармакологічних наук. Викладає в Пермському державному університеті.
Борзаківська (Медведюк) Маргарита Георгіївна
"Українка, яка пише про Україну англійською", народилася 29 грудня 1919 року в м.Гродно. 3 1921 і до початку 30-х її родина жила в с.Лисець, де народився й батько (царський полковник), а згодом у Кам'янці-Подільському і Києві. Освіту здобула у Київському медінституті і Темплскому університеті (США). Під час Другої світової війни, як "остарбайтер" потрапипа у Німеччину, а в 1949 році - Філадельфію (США). За кордоном стала відомою, спочатку як актриса і співачка Ансамблю українських акторів Вол. Блаватського (Трача) і театральної групи Вол. Шашаровського, згодом - як поетеса. Авторка багатьох поетичних творів, збірок. Дев'ять разів була відзначена Національною бібліотекою США. Як меценат брала участь у виданні книг з мистецтвознавства, історії української еміграції та спогадів сучасників. Член національного союзу поетів США. Її прізвище занесено і увінчано у "Палаці Слави США". Поезії М.Борзаківської увійшли до книги-антології "Америка в тисячолітті. Кращі вірші та поети XX століття". В США удостоєна звань "Видатний поет", "Золотлй поет" та "Привілейований поет" (за визначенням Національної бібліотеки поезії США).
Магера Микола Никанорович (1922-2008)
Народився 1 вересня 1922 року в с.Могилівка. Прозаїк та поет. Освіту здобув на філологічному факультеті КДУ (1951 р). Ветеран війни. Член Спілки письменників України. Автор понад 20-ти книг "Мати"(1971 р),"Юрасик","Друзі", "Чубчик", "Журавка", "Кам'янецькими стежками", "Хлопчаки", "Батіжок", "Мій Шевченко" та інших. Працював учителем і директором школи робітничої молоді у Віньківцях, завкабінетом української і російської мови Хмельницького обласного інституту удосконалення вчителів, інспектором шкіл облвно і викладачем у Хмельницькому педучилищі. Почесний громадянин м.Дунаївці, Лауреат обласних премій імені Тараса Шевченка та Мелетія Смотрицького. Нагороджений орденом Слави III ст, Вітчизняної війни І ст. та іншими нагородами.
Мельник Валентина Костянтинівна
Народилася в 1933 році в с Миньківці. Журналіст. 38 років життя віддала пресі. Ветеран війни і праці. Працювала у Віньковецькій, Городоцькій та Красилівській районних газетах, а також в обласній газеті "Корчагінець" і на радіомовленні. Секретар Хмельницької міської Національної спілки журналістів України.
Сутковецький Володимир Олександрович
Народився 1937 року в с.Іванківці. Письменник і журналіст. Працював у районній газеті "Ленінським шляхом". Автор історичних повістей "Віск і криця" (1990р) та "Таємниця старого майстра", а також віршів, що друкувалися в періодичних виданнях.
Чекман Михайло Костянтинович (1946-2003)
Громадський і політичний діяч, професор. Народився у великій селянській родині у с.Чаньків. Освіту здобув у Кам'янець-ПодІльсокому індустріальному технікумі, Львівському політехнічному інституті та Хмельницькому інституті регіонального управління та права. 3 1981 року - заступник голови Хмельницького міськвиконкому, у 1990 році був обраний головою Хмельницької міськради, з 1998 по 2003 рр - міський голова м.Хмельницький. Фундатор і голова Асоціації міст Хмельниччини. Як талановитий організатор і керівник нагороджений орденом "За заслуги” ІІІ ст., срібною медаллю "10 років незалежності України”. Українська Православна церква вшанувала його орденом рівноапостольною князя Воподимира Великого ІІ ст та ювілейним знаком "Різдво Христове-2000" ІІ ст, а Кабінет Міністрів України - Почесною грамотою. Трагічно загинув в автокатастрофі. На честь нашого земляка у Франції випущено поштову марку.
Павлов Олександр Сидорович
Народився 12 лютого 1922 року в Мушкутинцях. Ветеран Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях за Москву, Полтаву, Ростов, визволяв Польщу. Відзначений багатьма радянськими та іноземними нагородами. Колишній комендант і Почесний громадянин польського міста Кротошин.
Браверман Анна Мойсеївна
Народилася 25 лютого 1935 року в Києві. Поетеса. 40 років життя віддала педагогічній ниві В Дунаївцях відкрився її творчий потенціал у збірках "Показуй і розмалюй" (1995), "Стежина" (1995), "Криничка” (1997), "Яблунька” (1999), "Мовою серця” (2000). Віднедавна живе і друкується в США.
Білий Петро Антонович
Народився 20 жовтня 1944 року у с Сокілець (до 1961 року жив у Миньківцях). Вчений Поділля, науковець. З 1979 р. по теперішній час працює проректором з економічних питань і соціального розвитку Кам'янець-Подільського державного університету. Автор книги "Миньковеєччина: історичний нарис".
Архімандрит Леонід (в миру Філь Феодосій Митрофанович)
Народився 1960 року в с.Нестерівці. Освіту здобув в Мінській духовній семінарії та академії (1985 і 1989 рр). Кандидат Богослов'я (1997 р.), доцент (2000 р.). Ректор Мінської Духовної Академії та Семінарії. Викладач Святого Письма Нового Заповіту. Живе і працює у Мінську.
Мелетій Смотрицький
Архиєпископ Мелетій Смотрицький (світське ім'я — Максим Герасимович)народився 29 січня 1578 року у Смотричі Дунаєвецького району. Український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов; письменник, церковний і освітній діяч. Смотрицький є автором унікальної «Граматики слов'янської » (1619 ), що систематизувала церковнослов'янську мову. Більше інформації...
Григор'єв Матвій Олександрович
Григор'єв Матвій народився 9 лютого 1884 року у селі Заставля — військовий діяч часів УНР, повстанський отаман (із серпня 1918), командир Херсонської дивізії Армії Української Народної Республіки, полковник Армії Української Держави (1918), Головний Отаман Херсонщини і Таврії (1919). Історична репутація отамана Григор'єва визначена багаторазовими змінами сторін та поглядів. Більше інформації...
<-Попередня сторінка|Наступна сторінка->
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс