Понеділок, 19.08.2019, 04:20 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 Відомі Дунаївчани ст.2
Кондрацький Євген Григорович (1886-15.1.1938 рр.)
Народився у Маліївцях. Громадський діяч, педагог-просвітник. В 1919-20 рр. голова Подільської "Просвіти". Член Кам'янець-Подільського нау­кового товариства при Всеукраїнській Академії наук (ВУАН). Один із фундаторів та керівників музичного товариства імені Леонтовича. Репресований та розстріляний у 1938 році.
Каспров Олександр Ульянович (1930-2003 рр.)
Народився у м. Дунаївці. Відомий проповідник. Лідер дунаєвецьких євангельських християн-баптистів. Фундатор общин і церков в Ярмолинцях, Дунаївцях, Ставищі, Міцівцях. За радянських часів у його будинку в Дунаївцях працювала підпільна друкарня, а діяльність самого О.Каспрова була завжди у центрі уваги КДБ.
Бабійчук Микола Васильович (1938-1984 рр.)
Народився в с. Блищанівка. Кандидат сільськогосподарських наук. Працював зав­відділом в Українському науково-дослідному інституті кормів (м. Вінниця). Автор багатьох наукових винаходів у сільському господарстві. Відзначений державними нагородами.
Риндик Семен Дмитрович (24.VI. 1892-2.1.1980рр.)
Народився в с. Заставля. Педагог і громадський діяч краю. Голова Дунаєвецького осередку "Просвіта" в 1918-1919 рр. Заслужений вчитель Української РСР.
Фокін Андрій Петрович (1908-1980 рр.)
Почесний громадянин Дунаєвець. Визволитель міста від німецько-фашистських загарб­ників у березні 1944 року. Командував 320 гвардійським стрілець­ким полком 129 гвардійської Житомирської Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії. Нагороджений орденом Ле­ніна, трьома орденами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського. Герой Радянського Союзу. Після війни служив коман­диром прикордонної застави на Далекому Сході. Похований у м. Марганець Дніпропетровської області. У м. Дунаївці є вулиця, названа його прізвищем.
Леонід Кузьмич Сітко
Народився в Дунаївцях 30 березня 1927 року. Член Спілки письменників Москви. Перекладач, письменник і поет. Чотири рази (у 1948,1950,1956 й 1959 рр.) був репресований. Автор книг і збірників: "Дубровлаг при Хрущові", "Где мой ветер?", "Инталия" та перекладів англійської поезії "Тяжесть света". Лауреат письменницької премії журналу "Новий мир". Живе і працює в Москві.
Левко Миколайович Куземський (1923-1985 рр.)
Народився в с. Маліївці. Археолог Поділля. Про­довжувач справи легендарного В.Хвойи. Досліджував стоянки трипільської культури в урочищах Парнова, Боняки, Яцківці, Тягин, Монаски (Ярмолинецького, Дунаєвецького і Віньковецького районів). Вивчав і описував у своїх працях Черняхівську культуру нашого краю.
Павло Павлович Гай-Нижник
Народився 28 травня 1971 року в м. Дунаївці. Науковець і краєзна­вець. Доктор історичних наук, академік Української академії наук, старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (Київ). Досдідник історії України та Центрально-Східної Європи ХХ ст. Автор 16 наукових книг та понад 250 наукових публікацій, а також 2-х збірок поезій. Відзначений багатьма нагородами, зокрема Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ст. та Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України. Дослідник життя і діяльності гетьмана Скоропадського. Живе у місті Києві, працює в Національній академії наук України. Персональний сайт, Повна біографія, Персональна сторінка.(інформацію оновлено 30.07.2011)
Веніамін Володимирович Кушнір (1927-1972 рр.)
Народив­ся в м. Дунаївці. Член Спілки худож­ників України. Працював в галузі станкового живопису та монумен­тально-декоративному стилі мис­тецтва. Найбільш відомі його по­лотна: "Плотогони", "Червоні маки", "Трембітарі", "Дума про Довбуша" "Кобза", "Рапсодія" та ін.
Яновський Феофіл Гаврилович (1860-1928рр.)
Народився в с.Миньківці. Лікар-гуманіст. Академік, заслужений професор Університету Св. Володимира, дійсний член Академії наук України. Автор двох монографій "Огляд сучасних теорій лихоманного процесу" та "Базедова хвороба". Автор першого підручника з лікування су­хот "Туберкульоз легенів" (1923) та "Діаг­ностика захворювань нирок у зв'язку х їх патологією" (1927). Фундатор санаторіїв у Пущі-Водиці, Боярці, Святошині. Фахівець з бактеріології, курортології, паталоанатомії, лабораторної і терапевтичної спра­ви. Очолював медичні кафедри в Новоро­сійському, Сімферопольському і Київсь­кому університетах. Був завкафедрою Київського медінституту. Кон­сультант Нобелівського комітету з питань медицини та фізіології. Отримав визнання у народі, як "київський святий лікар". Похова­ний у Києві на Байковому кладовищі.
Музика Олександр Федорович
Народився в с. Миньківці у 1920 році. Живописець і педагог-художник. Автор 400 батальних поло­тен, пейзажів і портретів. Пензлю Народного художника України належать полотна "У далекому фіорді", "Гроза на морі", "Ранок", "Перший сніг", "Дума про козака Голоту", "Проводжала мати сина в похід", "В той незабутній 33-й" та інші.
Осецький Йосип Петрович
Народився у 1956 році в с. Іванківці. Поет. Автор збірок "Офіцерський вальс", "Черешневий сад", "Грона любові". У 2004 році Володимир Смотритель випустив CD-альбом "Ми — не блудні сини" з піснями на слова Осецького. Працює в Службі безпеки України, звання - полковник.
Микола Павлович Тарногородський (28.VIII. 1894-15.1.1938 рр.)
Народився в с.Залісці. Громадський і політичний діяч. Більшовик, член РСДРП (б) України з 1915 року. Керівник Вінницького ревкому (1917 р.) та голова Подільського губвиконкому (1919 р.). Обирався членом ВЦВК і ВУЦВК. Очолював більшовицьку організацію Полтавщини. Працював на компартійній роботі на Уралі, Далекому Сході, Башкирії та на Кавказі. Входив в апарат ЦК ВКП(б) та Комінтерну. Став жертвою репресій.
Мартинюк Дмитро Іванович (11.ІІІ.1942-26.Х.1996 рр.)
Народився в с. Іванківці. Нау­ковець. Доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Дер­жавної премії України в галузі науки і техніки (1985 р). Автор 90-та наукових праць та 6 монографій, які знайшли своє широке прак­тичне застосування в теорії автоматизованого керування та в теорії коливань механічних систем. Похований в с. Іванківці.
Микола Адамовим Ластовецький
Народився 14серпня 1947 року в Дунаївцях. Заслужений діяч мистецтв України, член Спілки композиторів України, директор Дрогобицького музичного училища імені В.Барвінського. Автор симфонічних поем "Львів" та "Галичина", музичних творів "Бойківська увертюра", "Пам'яті героїв Круг", "Літургія" та інших. М.А.Ластовецький є автором 36 дитячих п'єс для фортепіано та музики для п'єси-казки "Аладін".
Петро Іванович Тулизик
Народився 5 листопада 1920 року в с. Великий Жванчик. Жур­наліст і письменник. Учасник II світо­вої війни. Автор чотирьох прозових книг-збірок: "Я скажу йому сама", "Хто внесе прапор?", "Людина між людьми", "Правда і кривда".
Афанасій Миколайович Коляновський
Народився 6 серпня 1925 року в с. Тернавка. Автор багатьох поетичних і прозових творів. Член Національної спілки письменників України. Ветеран війни. У його до­робку: "Сльозою згірклою не зми­лось" (1990), "Повернення до себе" 1992), "На грані часу" (1993), "За словом слово" (1994), "Вибір" (1995), "Підкова на щастя" (1996), "З дерева буття" (1997), "Велінням совісті" та "Очима пам'яті" (1998), "Цвітовидь райдужна" та "Нерідний дід" (1999).
Михайло Васильович Мастикаш
Народився у с. Лисець 23 липня 1946 року. Художник-графік, геральдист. Член Національної спілки художників України. Автор герба м.Хмельницький. Учасник багатьох міжнародних виставок прикладного мистецтва. Живе і працює в Хмельницькому.
Валентин Олександрович Оліневич (19.Х.1939-17.VI.1991 рр.)
Народився в с. Катеринівка. Професор сільськогосподарських наук. Автор 150 наукових праць в тому числі з меліорації, екології та раціонального природовикористання земель.
Бєлінський Володимир Броніславович
Народився у 1936 році на станції Дунаївці. Мостобудівельник. Письменник. Автор історичних розвідок "Мій Карлаг" і "Країна Моксель". Заслужений мостобудівельник Казахстану. Живе і працює в Києві.
<-Попередня сторінка|Наступна сторінка->
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс