Четвер, 19.09.2019, 11:22 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ··· Instagram ··· Twitter ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Меню сайту
Меню розділу
Надзвичайні події
Невдоволення та протести
Новини Держадміністрації
Новини Районної ради
Новини Міської ради
Новини Сільських рад
Новини Держслужби з НС
Новини МВС, Прокуратури
Новини Виконавчої служби
Новини Держпродспоживслужби
Новини Соціальних служб
Новини Комунальних служб
Новини Податкової
Новини Пенсійного
Новини Гром. ради при РДА
Правова допомога
ГО "Контроль громади"
Конкретні справи О. Гереги
Свята та урочисті заходи
Вибори та політика
Економіка та розвиток
Міжнародна співпраця
Медицина та здоров'я
Освіта, Культура, Релігія
Про наших людей
Єврореволюція
АТО
Спорт
Сільгосптехніка
Відеоновини ФНБ
Статистика
Онлайн всього: 14
Гостей: 13
Користувачів: 1
Вхід на сайт
Пошук по сайту
 Відомі Дунаївчани
Інформацію підготували: Володимир Оліфер та Володимир Давиденко.
Інформація може містити неточності, тому по мірі можливості я буду виправляти та доповнювати її, проте якщо Ви зможете чимось допомогти у виправлені чи доповнені, або маєте інформацію про сучасників, що мають право, на вашу думку, зайняти почесне місце в цьому списку - звертайтесь.
З повагою Адміністратор сайту.
Лендер Франц Францевич
Народився 12.04.1881р в Дунаївцях. Талановитий винахідник і конструктор. Автор першої в Росії зенітної гармати. Під його керівництвом розроблялися проекти 45-мм, 76-мм, 122-мм та 152-мм гармат, а також 203-мм гаубиці. Автор 25 наукових праць. Викладав у Петроградській артилерійській академії. Помер 14.09.1927р, похований на Гатчинському цвинтарі поблизу Санкт-Петербурга. Більше інформації...
Семігін Геннадій Юрійович
Народився 23 березня 1961 року в Дунаївцях. Громадський і політичний діяч Росії. Голова Російського союзу промисловців і підприємців. Доктор політичних наук, дійсний член Академії соціальних наук і Академії політичних наук Російської Федерації. Депутат і екс-віце-спікер Державної Думи Росії. Один із засновників концерну "АКРОС" і Російської фінансово-промислової групи. Живе і працює в Москві (Російська Федерація). Більше інформації...
Маковецький Стефан Миколайович (23.04.1860-19.06.1949 рр)
Народився в селі Михайлівка. Визначний природодослідник. Член-кореспондент Польської академії наук. У 1885 р. став засновником Кам'янець-Подільського природничого товариства і Подільського товариства природодослідників (1911р). Автор і співавтор багатьох наукових праць, серед яких: "Список рослин Подільської губернії - дикоростучих і деяких здичавілих" (алф. покажчик 1913 року), "Квіти огородні" (1927 р), "Ботанічний словник"(1937 р), "Дерева і кущі оздоблювальні" (1937 р), "Список рослин південно-західної частини зазбручанського Поділля" (1937 р), "Квіти в приміщенні" (1940р). Нагороджений польськими і чеськими відзнаками. Похований у Варшаві.
Кшановський Станіслав Адольфович (1912-1990 рр.)
Народився в селі Підлісний Мукарів. Ветеран війни. З 1945 по 1959 рр. - головний лікар Малієвецького протитуберкульозного санаторію. Доктор медичних наук, професор Київського науково-дослідного інституту туберкульозу та пульмології імені Ф.Г.Яновського.
Елі Бейдер
Народився у 1921 році у м. Дунаївці. Єврейський поет і прозаїк. Воював на фронтах Великої Вітчизняної Війни, кілька десятків років жив у Нижньому Новгороді, з початку 90-х живе і працює в Ізраїлі. Засновник літературного товариства "Будинок Корчака" в Єрусалимі. Одна з останніх його книг - двомовне видання "З більшовицького раю" на історичну батьківщину", у якому також вміщені вірші присвячені Дунаївцям.
Бернацький Миколай (Родоць) (6.6.1836-31.8.1901 рр.)
Народився в с. Зеленче Класик польської літератури. Автор більш як 10 прижиттєвих сатиричних віршованих збірок та політичних памф­летів: "Пісні та співомовки гумористичні" (1876-1879 рр.) "Пісні та гавенди гумористичні" (1878 р.), "Сатиричні співомовки" (1894 р.). Похований у Львові. Його твори перекладалися українською Сте­паном Руданським.
Заремба Владислав Іванович (15.6.1833-11.10.1902 рр.)
Народився у Дунаївцях. Композитор, музикант-педагог, аранжувальник. Автор численних музичних збірок, серед яких найвідомішими є "Пісенник для наших дітей" і "Ма­лий Подеревський". Як композитор і аранжу­вальник є автором пісень: "Повій вітре, на Вкраї­ну", "Дивлюсь я на небо", "Стоїть гора високая", "Ой, не ходи, Грицю", "Віють вітри", "Калина" та інших. У1896-1901 рр. очолював Воронезьке музичне училище. Дійсний член Російського музичного товариства. По­хований у Києві на Байковому кладовищі.
Бачинський Дмитро Григорович
Народився 9 листопада 1920 року у смт Смотрич Дунаєвецького району. Ветеран Ве­ликої Вітчизняної війни. На фронті з 1941 року. Брав участь в обороні Москви, в боях на Курській дузі, за Орел, Київ, Смотрич. За героїчне форсу­вання р. Одер Д.Г.Бачинському присвоєно ви­соке звання Героя Радянського Союзу (10 квітня 1945 р.). Після перемоги продовжив військову службу в армії. Після виходу у запас, довгий час працював у Львівському політехнічному інституті. Нині живе у Львові, голова Львівської обласної організації ветеранів України .
Дудик Людмила Семенівна
Народилася 1922 року в с. Удріївці. Жінка-матрос. Педагог. Ветеран Великої Вітчизня­ної війни. Воювала як боєць Чорноморського флоту у складі окре­мої бригади спеціального призначення на Кавказі. Військове зван­ня -старший матрос. Після війни закінчила Кам'янець-Подільський педінститут, викладала історію в Удріївецькій школі. Була директо­ром Лошковецької НСШ.
Мірошниченко Іван Дмитрович
Народився 8 листопада 1923 року на Чернігівщині в селі Радьковка Прилуцького району. Почесний громадянин міста Дунаївці. У боях за Дунаївці, у 1944 році, він знищив два танки, декілька автомашин, бронетранспортер і десятки вогневих точок противника. Одним з перших увірвався у місто. Після війни служив в органах МВС України, полковник, Заслужений працівник МВС. Нагороджений орденами і медалями.
Прокопчук Віктор Степанович
Народився у 1944 році в с. Блищанівка. Нау­ковець і громадський діяч. Професор, канди­дат історичних наук, член-кореспондент Ака­демії історичних наук України, доцент кафед­ри історії Кам'янець-Подільського держуні­верситету. Автор понад 130 робіт з історії рідного краю, а також 14 книг та брошур на історичну тематику. Нагороджений державни­ми відзнаками. Заслужений працівник народ­ної освіти України. Почесний член Всеукраї­нської спілки краєзнавців. З 2009 року-доктор історичних наук, з 2010-го-професор. Директор наукової бібліотеки Кам'янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка, професор кафедри архівознавства, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін. Автор близько 600 наукових праць, у тому числі -65 окремих видань. Член Національної спілки краєзнавців України з 1990 року, член Національної спілки журналістів України з 1993 р.
Цвілій Василь Миколайович
Народився 1923 року на Київщині, у с.Сезенків Баришівського району. Почесний громадянин села Маків. У березні 1994 року командир стрілецької роти 320 стрілецького полку 129 гвардійської стрілецької дивізії, що звільнювали Дунаєвеччину. Нагороджений 5 орденами та 20 медалями. Після війни працював в органах КДБ і на державній службі.
Глевич Леонтіна Лук'янівна
Народилася 1938 року в с.НестерівцІ. Доярка-рекордсмен (її надої від однієї корови складали понад 7 тис. кілограм молока). За досягнуті успіхи удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці (1971 р). Нагороджена орденом Леніна та іншими урядовими нагородами.
Волков Костянтин Дмитрович (1883-1972 рр.)
Народився у Володимирській губернії. Лікар від Бога. Хірург. Учасник двох світових воєн. З 1946 по 1961 рр. - головний лікар Смотрицької районної лікарні. Заслужений лікар Української РСР. Похований у Віньківцях.
Марчак Микола Макарович (25.12.1903-23.09.1938рр)
Народився у с. Залісці. Громадський і політичний діяч Радянської України. Працював заступником наркома освіти, а у 1938 році - заступником голови Ради Народних Комісарів УРСР. Репресований і розстріляний.
Маменко Тетяна Павлівна
Народилася 3 грудня 1976 року в м.Дунаївці. Молодий науковець. Автор монографії з фізіології рослин. Є науковим співробітником Інституту фізіології рослин і генетики Національної Академії наук України. Кандидат біологічних наук. Живе і працює в Києві.
Лупан Леонід Сильвестрович (25.Х.1925-16.І.1944 рр.)
Народився у с.Нестерівці. Надзвичайно обдарований і талановитий поет з літе­ратурної когорти Андрія Малишка та Олеся Гончара. Безпідставно репресований у 1938 році. Заги­нув у сталінських таборах Карлагу в Архангельській області. Перший посмертний збірник творів "Дорога у вічність" був надрукований у 1995 році.
Авербух Юхим Соломонович
Народився у 1900 році в Дунаївцях. Науковець. Професор медицини. Автор 140 наукових праць і 7 монографій. Лауреат премії ім. академіка Бехтерева. Член Всесвітнього товариства не­вропатологів та психіатрів. Найвідоміші його наукові праці: "Психіка гіпертонічних хвороб", "Психічна діяльність і довголіття" та "Нервові хвороби у пізній старості". Ю.Авербух є одним з авторів "Великої медичної енциклопедії". Рік і місце поховання автору не відомі.
Антонова Броніслава Петрівна (20.04.1923-02.06.1981)
Народилася в с.Чаньків. Славетна доярка. Герой Соціалістичної Праці (1973 р). її досягнення були представлені на Всесоюзній виставці народного господарства СРСР. Тривалий час кращим дояркам Хмельницької області вручався приз імені Б.П.Антонової. Була відзначена багатьма державними нагородами, зокрема, - двома орденами Леніна.
Петровська Галина Іванівна
Народилася 24 лютого 1928 в с. Варварівка. Педагог, видавець, перекладач. Працювала редактором українського видавництва "Дніпро". Автор численних перекладів творів російських та білоруських письменників В.Бикова М.Паслядовича, Ю.Дмитрієва, Б.Васильєва та інших.
|Наступна сторінка->
Ділові Дунаївці © 2009-2019

Веснянка
Вікно Плюс