Неділя, 21.07.2019, 16:20 ··· Адміністрація сайту: ··· +380677569831 ··· dun@at.ua ···Facebook ···
перейти на головну сторінку
Бізнес-каталог Оголошення Новини Коментарі Фото Відео Веб-камери Форум Довідка Реклама
··· Реєстрація ··· ··· Вхід ··· ··· RSS ···
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Модератор форуму: Ser_Gabriel  
Форум » Спілкування на вільні теми » Домашнє та підсобне господарство » Поради професійного електрика
Поради професійного електрика
YetyДата: Неділя, 05.02.2012, 00:55 | Сообщение # 41
Користувач
Повідомлень: 330
Offline
Розумію що не показник колір ричажка, але надіявся на те що пан Energon завдяки тому що працює у цій сфері, здогадається "що то може бути за автомат". Дякую вам пане olegarh за роз'яснення, обов'язково скористаюсь. smile


Відвідайте сайт СЗШ №4 м.Дунаївці - http://fourschool.at.ua/
 
olegarhДата: Неділя, 05.02.2012, 02:51 | Сообщение # 42
Користувач
Повідомлень: 935
Offline
Quote (Yety)
здогадається "що то може бути за автомат"

Наскільки мені відомо маркування кольором не використовуэться на автоматах.


Мозг состоит на 80 процентов из жидкости, и мало того, что она тормозная, так многим еще конкретно не долили...).
Кто понял жизнь, тот не спешит.
 
EnergonДата: Середа, 08.02.2012, 10:57 | Сообщение # 43
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
у вас перевантаження мережі. Автомат я думаю справний, раз вибиває. З жовтим ричагом може бути ІЕК. Він за свої гроші, може бути. Но насилувати таким чином його не варто, вони не відрізняються надійністю в роботі. Напевно, шо автомат стоїть ампер на 16. Раз проводка там алюмінієва, то не варто ставити більший ампераж, слідуючий йде на 20А. То може бути ризиковано і доволі небезпечно. У вашому випадку, намагайтеся чергувати ваші потужні прибори.
 
EnergonДата: П`ятниця, 17.02.2012, 14:35 | Сообщение # 44
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Доброго дня. Поговоримо на цей раз про способи зєднання проводів, кабелів домашніх проводок.
Їх існує вот пару видів, зараз я їх перерахую а потім розповім про кожен з них
1.Скрутка
2.Пайка
3.Опресовка
4.зєдання за допомогою СИЗ
5.болтове зєднання
6.зєднання за допомогою плоскопружинних клем
7.зварювання

Скрутка — заборонена ПУЄ, а детально абзацом ПУЭ: 2.1.21
"Соединение,ответвление и оконцевание жил проводов и кабелей должны производится при помощи опрессовки, сварки, пайки или сжимов (винтовых, болтовых и т.п.) в соответствии с действующими инструкциями, утвержденными в установленном порядке."
Як видно про скрутку в правилах ніде не вказано. Як на мене то її часи пройшли, вона не задовільняє сучасним вимогам електроустановок.
Думаю багатьом і таке знайоме


Пайка, плюси —
1.висока надійність, не потребує обслуговування
2.компактність
3.підходить як для багатопроволочних жил так і монопроволочих.
Пайка, мінус -
1.Технологічність
2.Потребує певних навичок
3.Якість повністю залежить, від виконаця робіт


Опресовка — виконується за допомогою ручного преса и гильз, які підбираються по сумі провідників які зєднуються.
Плюси -
1.надійність, не потребує обслуговування
2.компактність,
3.швидкість зєднання, якість
Минус -
1.ціна інструмента, необхідність підбирати тщательно гільзи і їх забиватиСИЗ — представляє собою ковпачок, вставляєте туди провідники и методом накручування їх зєднуєте їх, плюс ще і їх ізолюєте. Плюси їх, певна доступність некваліфікованому виконавцю.


Болтове зєднання. Сюда можно віднести поліетиленові клемники

Такі клемники полюбляють чомусь спеціалісти широкого профілю. Особливо коли треба зєднати мідь і алюміній разом. Вони його не тільки зєднують таким чином, а обмотують щільно ізострічкою і ховають під штукатурку. Отака типу міна повільної дії. Правда вони здорово і горять ше. Причина, причина в тому шо алюміній текучий матеріал, за півроку його треба підтягувати. А як же його підтягнешь, як воно вже замуровано. Інша причина, в використанні проводів типу ШВВП без трубчастого наконечника. Болт в такому зєднанні ріже проволочки тонкі, переріз провідника зменшуеться, отже і пятно контакта теж. Таке зєднання починає грітися, і виходе з ладу, халепа одним словом((( Існують і негорючі клемники такого типу нормальних виробників, зараз на ринку присутні оранжевого типу. Виробник Польща, Zilmet здаеться.

і зєднання такого типу. Такі зєднання, правильно змонтовані здатні витримувати значні токи


зєднання плоскопружиними клемами
На даний час широко популярні клеми Wago і Weidmuller, виробництва Німеччина. На фотографії представлено клеми Ваго

в верху - клеми для зєднання монолітного кабелю без пасти, слідуючі з пастою - для зєднання алюмінієвого провода з мідним, в самому низу - для зєднання багатожильних проводів. Зачистив провідник на 12мм, вставив його до упора і все. Головне щоб провідник був рівний. Не потребує обслуговування, не багато вартує.

зварювання - за допомогою зварювального апарату, краще інвекторного типу, або саморобного з потужного трансформатора 24-36В, електрода угольного, з великої батарейки, або щітки з ріг тролейбуса. Щоб відвести тепло від точки зварювання використовують замість маси старі плоскогубці))


Відредагував Energon - П`ятниця, 17.02.2012, 15:23
 
EnergonДата: Середа, 22.02.2012, 11:15 | Сообщение # 45
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Поговоримо про то, чим же ізолювати зєднання в коробках, які види є ізоляції, плюси і недоліки.
Перший вид ХБ ізострічка. Використовується там де зєднання гріється, так як вона не боїться підвищення температури, але боїться вологи. Але зєднання, шо гріється - це не нормально виконане зєднання. Для захисту ХБ шару на зєднанні, поверх нього наматують ПХВ ізострічку, вона забеспечує йому захист від вологи. Хотя таке зєднання на практиці виглядає, доволі страшно і коряво.
Другий вид ПВХ ізострічка. Сьогодні на ринку присутні багато видів такої продукції, від повного Китаю до дійсно якісних матеріалів. ПВХ ізострічка поділяється на просту і ту, шо не підтримує горіння. Ізострічка нормального виробника, володіє такими характеристиками - вогнетривка, ізносостійка і багаторазове використання, стійка на розрив, має хороші діелектричні властивості, стійка до вологих, соляних, кислотних середовищб і УФ випроміненню.
Термоусадка. Потребує технічного фена. Підібрав розмір, усадив її під впливом температури, отримав доволі якісну ізоляцію зєднання. Не боїться вологи, володіє хорошими електроізоляційними властивостями.
Термоусадка з клем. Володіє тими характеристиками, що і термоусадка, но має клеєвий шар який при усадці дає чудову герметизацію зєднання.
 
олегДата: Середа, 22.02.2012, 23:52 | Сообщение # 46
Гість

термоусадки ж не обовязково феном гріти, достатньо запальнички з низу на відстанні. А як виглядає термоусадка з клем? Можна фото?
 
EnergonДата: Четвер, 23.02.2012, 00:28 | Сообщение # 47
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
для домашнього використання да можно і запальничкою, або стирити в дружини фен. Але якшо професійно займатися то промисловий фен просто необхідний.
1. в дешевих запальничках часто вилітають то пружини то кремінь
2. якшо працю'шь на вітрі на вулиці не усадишь нормально. Гасить полумья
3. зимою на вулиці теж не комфортно черкати запальничку задубівшими руцями
4. не солідно перед заказчиком(жарт)
тому я пішов і купив собі отакий http://www.bosch-do-it.com.ua/boptocs....de=awb. Гулять так гулять))

на вигляд як звичайна термоусадка. Але, вона товста дуже, клею не видно до тих пір поки ти його не розігрієшь. Я не знав, є один нюанс. Вона усаджуеться не як звичайна в 2 рази, а в три. ту яку я придбав Кмиай виробляє, на ній не пише ніяких позначень, все оприділяеться на око. Другий нюанс її ніде нема в продажі і вона дорога. Сама маленька вартує 7гривнів, середня 10-12, на розмір більше 15-20 гривнів за метр. І це такі не великі розміри.
 
олегДата: Четвер, 23.02.2012, 09:44 | Сообщение # 48
Гість

Згоден, як для профі корисна річ
 
EnergonДата: Середа, 30.05.2012, 19:00 | Сообщение # 49
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Працював в одному будинку, докидував нові лінії на кухню. Получилося дві розеточних групи і одна освітлювальна. Треба було замінити ввід до будинку, і навести порядок в коробці. В коробці не могли спокійно ужитися алюмінієві провода з мідними шнурами типу ШВВП. Вони були скручені разом, і від того зеднання були не надійними і то все горіло, плавилося і лякало мешканців даного будинку.
Ну все по порядку)))
1.Щит як ви бачити змонтований. Вибранний щит німецький Hager, не горючий, малодимний. Ззовні крепкий і виглядає солідно, в порівнянні з всякими там Viko іншими турецькими чи китайськими щитами. Має монтажну панель, яку легко зняти, змонтувати на ній автоматику і захист.

Щит змонтований трохи вище чим звичайно. Стіни з шлакобетону чи типу чогось схожого. Кришиться дуже, хата стара то довбати ще одну нішу, бо там стояло щось схоже на щиток малий - не дуже хотілося.
2. Зачищаємо кабеля, протираемо щиток від бруду

3. Готуємо автоматику, ПЗВ, інструменти. Автомати вибрані Legrand, ПЗВ Hager. Автоматику стараюся стаити нормальну, бо не дуже хочеться потім вертатися, і щось там доробляти, переробляти. Тому, що Китай дешевий і він свої функції виконує 50 на 50))Зєднання проводимо спеціальною фазною шинкою, і проводом обжатим трубчастим наконечником.

4. Монтуємо Din рейку з автоматикою в щит, і проводимо монтаж.


Коротко про все)))
Поміняв вводний автомат, поставив 32А. Старий був 16А, цього явно не достатньо для сучасного будинку. Поміняв ввідний шнур ШВВП 2*4. Про використання цього шнура розповім пізніше. Щиток вибраний на 12авт, всього місць 9. Но, щити випускаються на 8 і далі йде 12. Є і на 10 місць, но вони практично не зустрічаються. Кабель був використаний ВВГнгд 3*1.5 на освітлення, і 3*2.5 на розеточну групу. ПЗВ з чутливістю 30мА, достатньо щоб не прибило струмом(спрацьовує при струмах 23-26мА). По можливості був замінений ШВВП на нормальний кабель. ШВВП це шнур призначений для підключення торшерів, використання як переноски і так далі. В стаціонарній проводці він стоїть всього 10років, а далі ізоляція перестає бути ізоляцією, і стає більш схожим на гуано)). Кабель ж ВВГ срок служби 30 років, значно краща ізоляція, якісніша мідь і так далі.
ПЗВ захищає тільки лінію кухні на жаль(( Лінію будинку воно вибиває, мабуть скруток там поховано море, або десь пошкоджений провід. До речі будинок проведений повністю алюмінієм 1.5мм, де-не-де зусрічаеться мідь))
В план забити і зварити контур заземлення. Мабуть таки буде система ТТ


Відредагував Energon - Середа, 30.05.2012, 19:37
 
ВідвідувачДата: Неділя, 03.06.2012, 08:00 | Сообщение # 50
Гість

Підкажіть, в яких випадках при прокладці електропроводки варто використовувати гофровану трубу з протяжкою, а в яких обов'язково використовувати металорукав? Якщо є можливість, то підкажіть, якими СНіПами це регулюється?
 
ВідвідувачДата: Неділя, 03.06.2012, 08:03 | Сообщение # 51
Гість

Під стяжкою по залізобетонному перекриттю укладений силовий кабель 5 * 25мм2. З невідомої причини стався пробій одній з фаз на нуль. Як знайти місце пробою? Трасер знаходить кабель, але не реагує на магнітне поле.
 
EnergonДата: Неділя, 03.06.2012, 09:49 | Сообщение # 52
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
зараз, на жаль немає під рукою документації. Скажу коротко, а блище до середи викладу повну інформацію з Сніпами. Згідно новими положеннями проводка повинна бути заміняємою, тому використовується гофро або ПВХ труби. За деяких випадків коли використання їх не можливо, то просто кладуть без труб(наприклад, монолітне будівництво, не завжди можно штробити стіну), і за підвісними потолками класу горючості Г1(сюди відноситься гіпсокартон для прикладу) теж використовується гофрована труба. За підвісними потолками проводка рахуеться скритою, тому такі вимоги. По правильному монтується спочату гофра і потім затягується кабель ВВГнгд чи нг -Ls чи провід ПВ-1, останній має менший строк служби, 15 років. Металорукав можно використовувати на прокладенню проводки по горючим поверхням - відкрито, обовязково кабелем тим шо описалося вище. Далі, тільки в трубах металевих(горище, внутрішня проводка в деревяних будівлях), в сніпах регулюється товщина стінки труб для кожного кабелю. Металорукав не в змозі при струмах КЗ і горіння самого кабеля локалізувати місце, і ще при протяжці в металорукав можно пошкодити кабель сам об гострі краї його.

Місце знаходить або дуже дорога апаратура 1300Євро, або спеціальна кабельна група. Вони його можуть допалити для прикладу і так знайти. Ремонтується такий кабель накладанням муфти.

якшо ж дуже потрібно, швидше то ось вам зсилку, там внизу є нормативні посилання http://leg.co.ua/knigi....ok.html

а ось схоже по гофрованим трубам - ДБН В.2.5-23-2010. Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення.
Внутрішні електричні мережі

...
4.36 Електропроводку в приміщеннях слід виконувати з урахуванням можливості її заміни:приховано – в кабельних каналах будівельних конструкцій, замонолічених системах кабельних трубоповодів; відкрито – в системах кабельних коробів (плінтусів) тощо.
...
б) не допускається замонолічене прокладання кабелів і проводів без можливості їх заміни в панелях стін, перегородках та перекриттях під час виготовлення конструкцій на заводах будіндустрії або під час спорудження будівель. Не допускається також замонолічення проводів у монтажних стиках панелей;

в) у будинках,конструкції яких виготовлені із негорючих будівельних матеріалів згідно з ДСТУ Б В.2.7-19, допускається прокладання групових мереж кабелем або ізольованими проводами в захисній оболонці в борознах стін, перегородок, перекриттів під штукатуркою, у шарі підлоги за умови, що інші способи прокладання неможливі.


Відредагував Energon - Неділя, 03.06.2012, 10:33
 
ВідвідувачДата: Неділя, 03.06.2012, 15:25 | Сообщение # 53
Гість

Шукаю неонові лампочки, які використовуються для підсвітки вимикачів, контролю включення апаратури та ін. Потрібно 4 шт. В своїх старих радянських запасах знайшов лише 2. Сумнівно правда (досить специфічні штукенції), але може таке продається в Енергоні ?
 
cvalentinoДата: Неділя, 03.06.2012, 21:56 | Сообщение # 54
Користувач
Повідомлень: 7
Offline
Останнім часом часто вибиває світло. Понаставили кондиціонерів, обігрівачів додаткових. Будинок у нас старий, проводка алюмінієва, не витримує. Чи є необхідність ставити стабілізатор напруги, боюся, як би не погоріли прилади. Чи досить підключити подовжувач з мережевим фільтром?
 
EnergonДата: Неділя, 03.06.2012, 22:58 | Сообщение # 55
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Quote (cvalentino)
Будинок у нас старий, проводка алюмінієва,

це квартира в багатоповерхівці? уточнити для надання більш обгрунтованої відповіді))
 
cvalentinoДата: Понеділок, 04.06.2012, 09:48 | Сообщение # 56
Користувач
Повідомлень: 7
Offline
Так, це квартира хрущовка
 
EnergonДата: Понеділок, 04.06.2012, 12:34 | Сообщение # 57
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Quote (cvalentino)
Так, це квартира хрущовка


Ну самий оптимальний варіант, це протянути новий стояк в вашій хрущовці. Але є багато але, дорого, треба скидатися всім сусідам, хто буде займатися цим і т.д. Якщо ж дім знаходиться на балансі у ЖЕК, то у них одна відповідь коштів немає.
Сама найбільша небезпека, це можливість відгоряння нуля. Можна почитати постами вище. Ставити стабіліатор на всю квартиру можливо, китайські вартують 1000-2500 грв, нормальні будуть коштувати в 2 рази дороще. Але тоді потрібно буде виключити з списку пральну машину, доволі потужний прибор з пусковим током, який можливо визве перегруз у стабілізатора і, стаб відключиться сприйнявши це як аварійний режим.
Ну якшо подовжувач ось такого типу http://digitop.ua/?q=ru/node/21, то ви на свої прибори не напасетися ними, і я дуууже не полюбляю переноски в квартирах, бо то є ЗЛО)))Котел припустим працює від свого стабілізатора дешевого 170грв, компютер працює з упсом. Якшо є плазмовий телевізор то я не думаю шо гудіння стаба біля нього буде комфортним для відпочинку.


Відредагував Energon - Понеділок, 04.06.2012, 12:36
 
EnergonДата: Понеділок, 04.06.2012, 12:35 | Сообщение # 58
Користувач
Повідомлень: 174
Offline
Quote (Відвідувач)
неонові лампочки

я гляну, що в мене є. Я буду в магазині в середу, то подивлюся. Якшо є, то тут відпишу, прийдете я вам їх подарую)))
 
ВідвідувачДата: Понеділок, 04.06.2012, 18:06 | Сообщение # 59
Гість

Дякую. Я сьогодні був в магазині, та Ваша мати такого чуда не знає, ми позаглядували на мельнькі коробочки, того що потрібно не знайшли, тож і вирішили дочекатись господаря :) Дякую
 
cvalentinoДата: Понеділок, 04.06.2012, 18:31 | Сообщение # 60
Користувач
Повідомлень: 7
Offline
Дякую Вам за оперативну і змістовну відповідь, а також таку щедру пропозицію, та я мешкаю у Києві)))
Маю до Вас ще одне запитання: при установці ванни звернув увагу, що є спеціальна клема з болтом для підключення заземлення. Це необхідно ? У мене заземлення у ванну не заведено. Розеток в ній немає, звідки і як беруть заземлення в ванну?
 
Форум » Спілкування на вільні теми » Домашнє та підсобне господарство » Поради професійного електрика
Пошук:
Ділові Дунаївці © 2009-2019